צרו איתנו קשר צרו איתנו קשר
paper plain icon
מבצעים ומכירות
close icon
אנחנו כאן, תמיד לשירותכם!

המדריך להקמת חצר אנגלית

חצר אנגלית | טרילידורצמד המילים "חצר אנגלית" גורם לנו להפליג בדמיונות אל עבר חצר אירופאית רחוקה, שמתאפיינת בפטיו מלבלב ושופע אור הממוקם במרכזו של הבית הפרטי, תוך שהמחשבות הרומנטיות הללו מלוות בתמונות של קרן שמש מלטפת, צמחיה ירוקה ומשב רוח קליל. האמת היא שהחצר האנגלית מהווה בעצם פתח אוורור המשמש לאוורור קומת מרתף.

 

עם זאת, על אף שבמציאות היא הרבה פחות רומנטית, עדיין מדובר בפתרון אלגנטי, שכיח ויעיל במיוחד בבניה הפרטית, שמיושם באמצעות הנמכתה של הקרקע ופתיחת חלון. מקבוצת טרלידור לתעשיות מתכת מתקדמות, מסבירים שהחצר האנגלית משמשת כמעין חלון להכנסת אור טבעי ואוורור החדרים שמתחת למפלס הקרקע, ובמידה והפתח מרווח דיו, ניתן להפכו לדלת אחורית ופתח יציאה מקומת המרתף הישר אל חצר הבית, דבר שיכול להקפיץ משמעותית את ערכו של הבית.

 

טכניקות מרכזיות לבניית מרתפים

חצר אנגלית המתוכננת ונבנית כהלכה, מאפשרת ניצולת מיטבית של החלל לטובת פינת ישיבה, פינת עבודה ואפילו גינת נוי חיננית ומוריקה. באופן כללי, ניתן למנות שתי טכניקות מרכזיות לבניית מרתפים, שהראשונה מורכבת מבניה של קומה תת קרקעית שלמה, או לחלופין מרתף שכולל חצר אנגלית מובנית.

 

חסרונה הבולט של השיטה הראשונה נוגע לכך שמדובר בקומה שלמה הנבנית ללא פתחים כלשהם לצורכי אוורור ותאורה טבעיים, מה שמחייב שילוב של מערכות תאורה, מערכות לסירקולציה ומיזוג אוויר וכיוצא בזה. חצר אנגלית מובנית, לעומת זאת, מחייבת תכנון הנדסי מקצועי ומוקפד, מיומנות וניסיון, היות ודי בליקוי אחד בלבד כדי לגרום לחצר האנגלית להפוך מפתרון ירוק ויעיל לבעיה רצינית, ובפרט בעונת החורף הגשומה.

 

ליקוי הבניה הנפוצים במהלך תכנון והקמת חצר אנגלית

מקבוצת טרלידור, המתמחים גם בסורגים לחלון, מציינים שליקוי הבניה הנפוצים ביותר במהלך תכנון והקמת חצר אנגלית כוללים, בין היתר, איטום לא תקני, ניקוז שתוכנן באופן לקוי ואו שימוש בחומרי גלם מאיכות ירודה (כמו לדוגמה שימוש במתכת שאיננה עמידה כנגד החלדה).

 

תהליך ההקמה של החצר האנגלית כולל כמה שלבים, בהם הנמכה של פני הקרקע, חפירת שקע ובניית פתח המיועד לשמש כדלת או חלון. כמו כן, על פי התקן הישראלי חייבת החצר האנגלית להיות מוגנת על ידי סורג מתכת. ניתן לחסום את הפיר שנוצר באחת משתי דרכים אפשריות שהן הגבהת הקירות באמצעות מעקה גבוה, או לחלופין התקנת סבכהרשת העשויה מסורג ברזל, זאת כדי למנוע גישה אל החצר האנגלית דרך קומת הקרקע.