סורגים לחלון

סורגים הם מעין גדר או רשת המונחת על פתחים ומיועדת למנוע פריצה או נפילה. הצוות המקצועי של חברת טרלידור מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על סורגים לחלון.

נגד פריצה

קיימות שתי סיבות מרכזיות לשימוש בסורגים לחלונות – למניעת פריצה ונפילה. הבית מכיל חפצים יקרי ערך ואתם רוצים להימנע מפריצה וגניבה שלהם, על ידי סורגים תוכלו להימנע מכך.

נגד נפילה

סיבה נוספת להשמת סורגים לחלון היא כדי למנוע נפילה. כאשר מדובר בחלון הממוקם בקומה גבוהה יש סכנה של נפילה מן החלון. כך למשל ילדים קטנים עלולים ליפול בלי משים, ועל ידי שימוש בסורגים ניתן להימנע מכך.

סורג סייפטי

סוגי סורגים לחלון

הסורגים השונים נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם עשויים, באופן ההשמה שלהם ועוד. כדי לבחור את הסורגים המתאימים לכם כדאי לפנות לחברה מקצועית ואמינה שתוכל לספק לכם מוצר אמין במחיר משתלם.

סורגים מעוצבים

אם בעבר סורגים היו מכערים את הנכס, הרי שכיום קיימים סורגים המעוצבים באופן ייחודי ולא רק שלא מכערים את הבית, אלא שהם גם מוסיפים לו יופי. אלה סורגים ויזואליים המעוצבים באופן מיוחד כך שתתקיים זרימה טבעית בין האסתטיקה של המבנה לבין הצורך להגן עליו.

סורגים קבועים מפלדה ואלומיניום

סורגים קבועים הם סורגים הנמצאים מחוברים לקיר ואוטמים אותו לכניסה באופן תמידי. הם מאפשרים אטימה מוחלטת של החלון מפני כניסה של פורצים ולא ניתנים לפתיחה כלל. סורגים אלה עשויים בדרך כלל מפלדה או מאלומיניום.

סורגים מתקפלים

בניגוד לסורגים קבועים, סורגים מתקפלים ניתנים לפתיחה וננעלים על ידי מערכת נעילה מיוחדת וצילינדר ייחודי. הודות למערכת הנעילה ניתן לקפל את הסורג הצידה וכך לפתוח את החלון לחלוטין. סורגים מסוג זה מתאימים במיוחד לויטרינות המהוות מעבר בין הבית למרפסת או לחצר.

סורגים שקופים

סוג נוסף של סורגים לחלון הוא סורג שקוף. סורג זה מתאים במיוחד להורים לילדים קטנים שרוצים להגן עליהם מפני נפילה. הסורג אוטם את החלון לחלוטין מפני נפילה, אך מאפשר שקיפות מוחלטת של החלון כך שתוכלו לראות מבעדו. הודות לכך שהוא עשוי מפסי פוליקרבונט שקוף הממוקמים במרחקים שווים זה מזה מתאפשר מבט חלק על הנוף.

וכן 5 שנות אחריות

הורים לילדים קטנים? כול מה שחשוב לדעת על סורגים לחלון

מנתונים שפרסם ארגון בטרם (ארגון הפועל לבטיחות ולבריאות ילדים) עולה שמדי שנה מתאשפזים בבתי החולים למעלה מ- 10,000 ילדים בעקבות מנפילות, ו- 6 עד 7 ילדים ובני נוער נהרגים כתוצאה מהן. על פי הנתונים, כ- 51% מנפילות של ילדים מתרחשים בבית, ו- 42% מתוכן מסווגות כנפילות מגובה.

בקבוצת הסיכון לנפילות מגובה נמנים ילדים צעירים בגילאי 9 – 1, ובפרט פעוטות עד גיל 4. על אף הנתונים המדאיגים, אין במדינת ישראל חוק המחייב התקנת סורגים לחלון ואו אמצעים אחרים למניעת נפילה מגובה, אף לא בדירות שמתגוררים בהן משפחות עם ילדים קטנים ופעוטות. אין עוררין על כך שחקיקה בתחום יש בה בכדי לשנות את הסטטיסטיקות.

 

סוגי הסורגים בהתאם לייעודם

אין אמנם תקן רשמי המחייב התקנת סורגים לחלון בבנייני מגורים, אך במידה ומחליטים להתקין סורגים, חשוב לוודא שהם עומדים בדרישות התקן הישראלי 1635 כפי שמפורט בתקנות התכנון והבנייה, ובפרט על רקע העובדה שסורגים מהווים אלמנט בטיחותי ואבטחתי ראשון במעלה.

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים שישנם שני סוגים שונים של סורגים, כשהסוג הראשון משמש למניעת נפילה מחלון בעוד הסוג השני נועד להגנה בפני פריצות.

ההבדל המרכזי ביניהם הוא שסורג המשמש להגנה מפריצות מתאפיין במבנה חזק ומסיבי יותר בהשוואה לסורג השני. כמו כן, קיימים הבדלים הנוגעים לאופן התקנתם של הסורגים. לפיכך, במהלך בחירת סורגים לחלון, חשוב להתאימם אל הייעוד הספציפי.

 

דברים שחובה לבדוק בשעת רכישת סורגים

ככלל, ישנם כמה דברים שחשוב לבדוק בשעת רכישת סורגים לחלון, כמו עמידותם של חלקי הסורג המתכתיים בפני החלדה (קורוזיה), זאת באמצעות גלוון ואו צביעה. במידה והסורגים עוברים תהליך של צביעה, כדאי לוודא שמדובר בצבע שאינו רעיל העומד בתקן REACH  שנקבע עלי ידי האיחוד האירופאי.

יש לבדוק גם שהסורגים עשויים מפרופילים פתוחים (שאינם חלולים) או לחלופין ממוטות מלאים, מה שמבטיח שהמוטות מוגנים בפני התפתחות של קורוזיה בכל היקפם. יש לוודא שהמוטות האנכיים שבסורג הם במרווחים עד 10 סנטימטרים לכול היותר, למניעת מעבר של איברים או אובייקטים דרך החללים שבסורג. בנוסף לכול אלו, חשוב שרכישת הסורגים תעשה בחברה ידועה ואמינה, המספקת שירות מקצועי ואחריות על מוצריה.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך