מעקות

טרלידור מציעה מגוון רחב של מעקות לבית, המשלבים יופי של ביטחון עם עמידה בתקני הבטיחות המחמירים ביותר. בין אם אתם מחפשים מעקה קלאסי ואלגנטי או מעקה מודרני ומיוחד, אנו מציעים פתרון מושלם עבורכם. עם מגוון סגנונות וצבעים עשיר, התאמה אישית מלאה וגימור גבוה, תוכלו ליצור מעקה ייחודי שיתאים בדיוק לטעם האישי שלכם ולסגנון העיצובי של ביתכם. צוות המומחים של טרלידור ישמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך, החל משלב התכנון ועד להתקנה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם לתיאום פגישת ייעוץ בהקדם

תפקידם הכפול של מעקות למדרגות במרחב הפרטי והציבורי

בסביבה הבנויה שלנו, בין אם מדובר במרחב הביתי, או בחצר של בית עסק בעיר, מעקות למדרגות משרתים מטרה כפולה – הם משלבים בטיחות עם אסתטיקה ויוצרים חללים פונקציונאליים ומעוצבים. כתחום מפותח במיוחד הנהנה ממגוון רחב במיוחד של דגמים ואפשרויות לבחירת חומרים, אין ספק שמדובר באחד מהאתגרים העיצוביים המהנים ביותר עבור מעצבים ואדריכלים כאחד.

בטיחות תחילה

ככלל, בתוכניות אדריכליות מירב המאמץ מוקדש לשמירה על בטיחות המשתמשים במרחבים הבנויים. מעקות למדרגות ממלאים תפקיד מרכזי במניעת תאונות ובמתן תמיכה לאנשים המשתמשים בגרמי המדרגות, בין היתר למתקשים בניידות וביציבות. לכן, תחושת הביטחון שמעקה איכותי משרה על המשתמשים יקרה מפז. כאשר מדובר במעקה למדרגות חיצוניות, לצד האסתטיקה והבטיחות, מצטרפים גם שיקולים הנוגעים לבחירת החומרים ולתנאי מזג האוויר השוררים במקום.

בישראל, קיים תקן עבור מעקות פנים וחוץ וחשוב שהחברה בה בחרת לעיצוב והתקנת המעקה תכיר אותו. התקן נוגע לגובה המעקה ומאחז היד, למרווחים שבין האלמנטים המרכיבים את המעקה ועוד. כל אלו נועדו להבטיח שימוש בטוח לכל סוגי המשתמשים – בכל גובה, גיל ובהתאם לצרכים המשתנים. לדוגמה, עבור מוסדות כמו בתי חולים או בתי אבות, קיימת התייחסות לצרכי המשתמשים המשוטטים במבנה, לאורך כל הדרך. לכן, בדרך כלל נראה מאחז יד המותקן לאורך קירות המסדרון ובחדרים רטובים כמו שירותים ומקלחת ולא רק בחדרי המדרגות.

אסתטיקה פונקציונאלית – יש דבר כזה

במרחבים הפנימיים, מעקה למדרגות לא רק מונע נפילות, אלא משרטט את המעברים בין המפלסים שונים, ומנחה את הדיירים בבטחה ברחבי הבית והמבנה כולו. שילובם של מעקות יציבים מטפח את תחושת הביטחון ומשרה אמון ביושבי הבית ובמבקרים כאחד.

בעוד שהבטיחות נותרה מעל הכל, מעקות למדרגות משמשים גם כאלמנטים עיצוביים התורמים לממד האסתטי הכולל של המבנה – מבפנים ומבחוץ. מגוון החומרים הקיים וכולל גם את האלומיניום, הברזל היצוק, הזכוכית או העץ, מדגימים את הגמישות העיצובית האינסופית אשר מעניקה מענה לסגנונות אדריכליים מגוונים והעדפות עיצוב פנים נקודתיות.

יתרונותיהם של מעקות אלומיניום וזכוכית

מעקות אלומיניום מציעים עמידות גבוהה ותחזוקה נמוכה, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור יישומים פנימיים וחיצוניים כאחד. המראה המלוטש והמודרני שלהם משלים עיצובים אדריכליים עכשוויים, תוך שהוא מספק עמידות מצוינת למזג האוויר הישראלי בשימושים חיצוניים.

יתרונותיהם של מעקים למדרגות מזכוכית מתחילים בתכונות חומר הגלם – שקיפות, יוקרה ומראה מודרני ושקט. האשליה הנוצרת היא של פתיחות בתוואי המדרגות והמעקה ברחבי הבית או המרפסת והאפשרות להנות באופן בלתי אמצעי מנוף פתוח ללא הפרעה, כאשר מדובר במעקה חוץ.

למעשה, שני החומרים הללו מאפשרים גמישות רבה בהתאמת המעקה לסגנון העיצובי הנבחר. האלומיניום מאפשר טווח רחב במיוחד של סגנונות – החל מהדוגמאות הגיאומטריות המוכרות ועד לעיצובים אקלקטיים, כפריים וקלאסיים. כך, הם מחמיאם גם לבחירת המדרך הנבחר – בין אם הוא עשוי עץ, מתכת, שיש או בטון חשוף. כך גם הבחירה במעקה זכוכית, כאשר ליטוש ומשחקי שקיפות ושילוב עם מסגרת האלומיניום מאפשרת לחצות מהמחוזות המודרניים לאחרים.

מעקות פנים וחוץ למדרגות מנקודת מבטם של אדריכלים ומעצבים

בלב הפרקטיקה האדריכלית והעיצובית עומדת המחויבות למתן מענה לצרכי הלקוחות ושאיפותיהם. התאמה אישית היא המפתח באספקת פתרונות מותאמים שלא רק עונים על דרישות פונקציונליות אלא גם מהדהדות את החזון ואורח החיים של הלקוח. לכן, עבור אנשי המקצוע, בחירת המעקה היא לא רק עניין פונקציונאלי. אלא רכיב אינטגרלי התורם לשלמות האסתטית והמבנית הכוללת של החלל. לכן, משלב התכנון הראשוני ועד להתקנה הסופית, דיוק ותשומת לב לפרטים נמצאים בראש סדר העדיפויות.

אנשי המקצוע ניגשים לתכנון המעקה בדיוק ובקפדנות, תוך התחשבות בתקנים המוכרים, בנתונים הקיימים של המבנה ובהעדפות הלקוח. כל פרויקט מציג אתגרים ייחודיים, בין אם מדובר בהתאמה לאילוצים מרחביים ספציפיים, או שילוב הרמוני של המעקה עם החזון האדריכלי הכולל. בין אם מדובר בעיצוב יוקרה, או בין אם מרפסת בבניין – הדיירים פוגשים את מעקה המדרגות מתוך ביתם, ועל כן נדרשת עבודה מקצועית ופרופורציונאלית בכל מובן. גם כאשר מדובר בחללים מסחריים או ציבוריים הדורשים תקני בטיחות מחמירים, מעצב ואדריכל הרגיש לפרטים, ידע כיצד להתאים את המעקה הנכון ביותר גם לגרם המדרגות הלולייני והמינימליסטי ביותר, תוך השגת האסתטיקה הרצויה על כל רבדיה.

ממתינות לכם

אלומון- המותג החדש מבית טרלידור

אלומון- המותג החדש מבית טרלידור

שני כהן
אלומון: מותג חדש מבית קבוצת טרלידור – עיצוב על זמני, אישי ומדויק, בלי פשרות! מתכננים...
פרגולות למרכזים מסחריים ופרויקטים בתחום המגורים

פרגולות למרכזים מסחריים ופרויקטים בתחום המגורים

שני כהן
תכנון פרויקטים בתחום המסחר והמגורים דורש התייחסות מקצועית ומעטפת פתרונות ושירותים מלאה. בתחום פתרונות ההצללה...
טרלידור מציגה: מגוון דגמים ופתרונות מעוצבים למעטפת ופנים הבית בחיתוכי לייזר

טרלידור מציגה: מגוון דגמים ופתרונות מעוצבים למעטפת ופנים הבית בחיתוכי לייזר

שני כהן
הקצב הדינמי שמאפיין את עולם העיצוב והאדריכלות, דורש מאיתנו חדשנות ויצירתיות כדי להבטיח הצלחה בפרויקטים...