חיפוי קיר חיצוני דמוי עץ: כשהחוזק והעמידות פוגשים בחמימות הכפרית

אין עוררין על כך ששימוש בחיפוי עץ עבור קירות חיצוניים משרה אל הסביבה חמימות ביתית כפרית, תוך שהוא מייצר מראה פסטורלי והרמוני. יחד עם זאת, מאחר והעץ הנו חומר טבעי, הוא חשוף לפגעי מזג האוויר ולמכלול לא מבוטל של מזיקים שונים, כגון הבדלי טמפרטורה, רוחות, גשמים, קרינת UV וכיוצא בזה.

העץ גם מתרחב ומתכווץ, ונוטה לדהות, לצבור עובש, להיסדק ולהישבר. יתירה מכך, חיפוי העץ מצריך תחזוקה שוטפת על בסיס קבוע כדי למנוע מצב של בלאי מואץ. התחזוקה נעשית בידי אנשי מקצוע וכוללת צביעה ושימון מידי כמה שנים. כשמסכמים את העלויות, מדובר בהוצאות לא קטנות, ובפרט במקרים שבהם קיימת בעיה של הנגשה אל החיפוי. בנסיבות הללו, כדאי לשקול התקנת חיפוי קיר חיצוני דמוי עץ.

 

 

חיפוי קיר דמוי עץ

חיפוי האלומיניום כאלטרנטיבה מושלמת לחיפויי החוץ הקשיחים

מבית קבוצת טרלידור מסבירים שחיפוי קיר חיצוני דמוי עץ נחשב כיום לפתרון האופטימלי עבור כל מי שניחן בחיבה למראה הכפרי הטבעי. מדובר בחיפוי קיר העשוי מאלומיניום, והוא מהווה אלטרנטיבה מושלמת לחיפויי החוץ הקשיחים דוגמת, אבן, שיש, פסיפס, קרמיקה ופנלים טרומיים. בהקשר זה, חשוב לדעת שחיפוי החוץ מוגדר כאחד מהאלמנטים החשובים ביותר בבניה, ולא רק בשל השפעתו המכרעת באספקט העיצובי על חזות המבנה.

יתר על כן, להיבט העיצובי, נדרש חיפוי החוץ להגן על המבנה בפני תנאים סביבתיים, כגון תנאי אקלים, ויברציות, זיהום אוויר, רמת המליחות ועוד. כמו כן, עליו להתאפיין בכושר אטימה גבוה, חוזק רב ועמידות לאורך זמן, תוך צמצום הצורך בתחזוקה שוטפת עד למינימום האפשרי.

 

התקנה קלה פשוטה ומהירה

חיפוי קיר חיצוני דמוי עץ העשוי מאלומיניום נמנה ברשימת פתרונות הגמר המתקדמים ביותר שקיימים כיום, והפך, למעשה, למוצר המועדף בקרב מהנדסי בניין, אדריכלים, קבלני בניין ולקוחות פרטיים, זאת בזכות מעטפת היתרונות הטמונים בו. חיפוי מאלומיניום ניחן במשקל סגולי נמוך בהשוואה לחיפויי החוץ הקשיחים, כך שלא זו בלבד שקל להתקין אותו, הוא אינו יוצר עומס על המבנה בהיבט ההנדסי.

כאמור, התקנת חיפוי האלומיניום קלה, פשוטה ומהירה וגם לא נדרשות הכנות מוקדמות מיוחדות, כל אלו מובילים להוזלת עלויות העבודה באופן משמעותי. החיפוי מאלומיניום ניחן מתאפיין בכושר בידוד תרמי מעולה, ומעניק בידוד אקוסטי כנגד רעשים. בנוסף, הוא מתאפיין בחוזק ועמידות לאורך זמן אף בתנאי חוץ קשים, מבלי שתידרש תחזוקה שוטפת.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך