מחפשים פתרונות הצללה? כל מה שכדאי לדעת על פרגולות מאלומיניום

מחפשים פתרונות הצללה? מתלבטים בין פרגולות מעץ לבין פרגולות מאלומיניום? אנשי צוות המקצועי של קבוצת טרלידור מציינים שבשנת 2014 נעשתה רפורמה בחוק התכנון והבנייה, ובמסגרתה בוטל ההליך הפרוצדורלי שהיה כרוך עד אז בהגשת בקשה להיתר בנייה מהרשות המוניציפלית לצורך בניית פרגולה (“רפורמת הפרגולות”).

הפטור מהיתר בניה לפרגולה מותנה במספר קריטריונים כמו לדוגמה ששטח הפרגולה לא יעלה על 50 מ”ר לכול היותר, או לחלופין עד רבע משטח הקרקע עליה נבנתה. כמו כן, ניתן להקים את הפרגולה מעל לגג המבנה או הקרקע בלבד, אלא אם נקבע אחרת בתכנית המתאר. מאז הרפורמה בחוק, ניכרת מגמה של עליה בביקושים לפרגולות בקרב הישראלים, שנמנעו בעבר מהתקנתן בשל החשש מהסבך הביורוקרטי אל מול הרשויות.

פרגולת קוביות פתוחה

הפרמטרים כדאי לקחת בחשבון במהלך בחירת פרגולה

כגודל הביקוש כך גודל ההיצע, וכיום מונה הענף אינספור יצרנים וחברות שונות העוסקות בייבוא ושווק פרגולות מסוגים, דגמים וחומרי גלם שונים. ניתן למצוא כיום בישראל כמה סוגים נפוצים של פרגולות כגון פרגולות מאלומיניום, מעץ ואו חומרים פלסטיים כאלו ואחרים.

מקבוצת טרלידור מדגישים במהלך בחירתה של הפרגולה, כדאי לשים את הדעת על כמה פרמטרים כמו מיקומה העתידי של הפרגולה, תנאי מזג האוויר השוררים במקום, צורכי השימוש בה, תדירות השימוש, רמת התחזוקה השוטפת וכמובן גם המחיר. עד לשנים האחרונות שלטו הפרגולות מעץ באופן בלעדי כמעט בענף הפרגולות בישראל, אולם כיום חל שינוי במגמה והביקוש לפרגולות מאלומיניום הולך ומתגבר בהתמדה.

ההבדלים שבין הפרגולות השונות

הפרגולות מעץ מתאפיינות במראה כפרי, טבעי מצודד במיוחד, ומקרינות אל הסביבה חמימות ביתית פסטורלית. אין ספק שבהיבט העיצובי יש לפרגולות מעץ יתרון בולט בהשוואה לפרגולות העשויות מחומרים אחרים.

אלא שכדאי גם לקחת בחשבון שמעצם היותו של העץ חומר גלם טבעי, הוא חשוף לריקבון, לחרקים ומזיקים שונים כמו גם לפגעי מזג אוויר, מה שכרוך בהוצאות כספיות לא מבוטלות עבור תחזוקה שנתית שוטפת, אם מעוניינים לשמר את עמידות הפרגולות מעץ לאורך זמן.

הפרגולות מאלומיניום, לעומת זאת, כמעט ואינן דורשות תחזוקה, שכן האלומיניום אינו מחליד, תכונה המקנה לו עמידות ממושכת גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים. יתירה מכך, היות והאלומיניום קל יותר ביחס לעץ, כך התקנת הפרגולות מאלומיניום גם מורכבת הרבה פחות.

חדש בטרלידור! צביעה מיוחדת של טקסטורת עץ לרפפות האלומיניום של הפרגולות.

כל המעוניין בפרגולת עץ אך מפחד מההתחייבות לתחזוקה שוטפת, יוכל לקבל פרגולת אלומיניום הצבועה בטקסטורת עץ.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך