כל מה שצריך לדעת לפני התקנת שערים מאלומיניום

לקטלוג שערים >>

 

שוקלים התקנה של שער חשמלי בחניה הפרטית או בכניסה אל הבית?  כיום מסווגים השערים מאלומיניום כפתרון איכותי, בטיחותי, אמין, אסתטי וגם זול יחסית. האלומיניום מהווה חומר המתאפיין בחסינות לחמצון, צפיפות נמוכה ועמידות גבוהה לשיתוך (תהליך כימי הרסני המוביל לקורוזיה בחשיפה לחמצן), כך שהוא קל משקל בהשוואה למתכות אחרות.

בנוסף, האלומיניום גמיש ועביד מאוד, נוח לחישול ואיננו מחליד, ובמידה והשער נצבע בטכניקה של צביעה בתנור, שאז הוא יחזיק מעמד עם תחזוקה מינימלית לאורך שנים רבות, זאת להבדיל משערי ברזל ושערים מעץ. כמו כן, מאחר והאלומיניום נוח לעיבוד, תכונה זו מאפשרת לייצר שערים מאלומיניום במגוון סגנונות עיצוביים שונים בהתאמה אישית לצורכי הלקוח.

שער חשמלי לחנייה

סוגי שערים נפוצים

הטכנולוגיה והקדמה מאפשרות ליצור מכלול לא מבוטל של שערים מאלומיניום הנבדלים זה מזה באופן הפתיחה. יחד עם זאת ועל אף כול האמור כאן, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת, לבדוק ולברר בטרם בחירת שער מסוג כזה או אחר. בין סוגי השערים הנפוצים ניתן למנות שערי כניסה בהרמה, שערי הזזה, שערי כנף, שערים מתקפלים וכן הלאה.

שערי הרמה מתאפיינים בדלת שמתרוממת בשעת הפתיחה כלפי מעלה, עד שהיא ניצבת במקביל לפתח בזווית של תשעים מעלות. שער ההזזה, לעומת זאת, נע לאורך מסילה תחתונה או עליונה שעליה הוא מותקן. שער מסוג זה נחשב לחסכוני במקום, היות והוא אינו נגרר לתוך מתחם החנייה.

עמידה בתקן ישראלי 900 חלק 21.03

בקטגוריית שערי הכנף נמנים שערים מאלומיניום חד- כנפיים בעלי כנף אחת, דהיינו דלת בודדת שמותקנת מעל ציר, ושערים דו- כנפיים הכוללים שתי דלתות שמותקנות מעל לצירים. שערי הכנף ניתנים להתקנה באופן המאפשר פתיחה כלפי חוץ או כלפי פנים. אספקט נוסף שמבדיל בין השערים השונים הוא מנגנון ההפעלה.

במידה ומדובר בשערים חשמליים, שהרי מרביתם מופעלים באמצעות קוד, חיוג למספר טלפון כלשהו או על ידי שלט רחוק. בטרם ההתקשרות עם חברה שמייצרת או משווקת שערים חשמליים, חשוב לוודא שהחברה עומדת בתקן הישראלי 900 חלק 21.03. למניעת סגירת השער על אדם חולף או רכב ופגיעה בגוף וברכוש, מחייב התקן נקיטה באמצעי בטיחות הכוללים עין אלקטרונית, פנס מהבהב בשעת פעולה, ספי הגנה לעצירת השער במגע עם עצם זר וכיוצא בזה.

שערים מאלומיניום: כשהחוזק העמידות והאסתטיקה נפגשים

בעשור הנוכחי הפכו השערים מאלומיניום לפופולריים מאוד בארץ ובעולם, וניתן לפגוש בהם בכניסות של בנייני מגורים, בתים פרטיים, יישובים, מפעלים, חניות, חניונים ועוד. הם מתאפיינים בחוזק רב ועמידות לאורך זמן בתנאי חוץ ומוגדרים כפתרון איכותי, אמין, בטיחותי, וגם אסתטי וזול באופן יחסי. כל אלו מסבירים את הזינוק בביקושים לסוג זה של שערים.

אנשי המקצוע מבית קבוצת טרלידור מציינים שהאלומיניום ניחן בחסינות בפני חמצון ובעמידות לשיתוך (החלדה, קורוזיה בעקבות חשיפה לחמצן), ובמידה והשער נצבע בטכניקה של צביעה בתנור, תוך שהוא עובר הליך כימי באבקה מסוג פוליאסטר טהור ומוגן UV, מתקבל מוצר באיכות נטולת פשרות עם עמידות מוגברת לאורך זמן, מה שמייתר את הצורך בתחזוקה שוטפת, זאת להבדיל משערים העשויים מברזל או מעץ.

יתרונותיו של השער מאלומיניום על פני שערים מחומרים אחרים

האלומיניום מתאפיין בצפיפות נמוכה, כך שמשקלו נמוך יותר בהשוואה לחומרים אחרים. תכונה זו מעניקה לשערים מאלומיניום יתרון משמעותי, ובפרט כשמדובר בשערים מתרוממים ובשערי גלילה, שאז עולה הצורך בקונסטרוקציה מורכבת כדי לשאת את משקל השער במצב מורם באוויר.

גם בהיבט העיצובי יש לשער מאלומיניום יתרון על פני שערים מחומרים אחרים. האלומיניום הנו חומר גמיש ונוח מאוד לחישול ולעיבוד. המשמעות היא שניתן לעצב את השערים הללו במגוון בלתי מוגבל של סגנונות עיצוביים שונים, בהתאמה פרטנית לצרכיו וטעמו האישי של כל לקוח.

אז אם אתם תרים אחר שער קל אבל חזק, כזה שמעוצב באלגנטיות ועמיד בפני תנאי חוץ שונים לאורך שנים, כל זאת ללא החלדה, ללא דהיית צבע וללא תחזוקה שוטפת, שאז אין עוררין על כך שזהו השער המנצח!

הבדלים באופן הפתיחה ובמנגנון ההפעלה

בשוק קיים כיום היצע לא מבוטל של שערים מאלומיניום, הנבדלים זה מזה באופן הפתיחה, במנגנון ההפעלה, בסגנון העיצובי ובמחיר. קטגוריה זו כוללת שערי כנף חד כנפיים ודו כנפיים הנפתחים כלפי חוץ או פנים, שערים נגררים שנעים הצידה מעל למסילה, שערי גלילה חשמליים ושערי הרמה שמתרוממים בזמן הפתיחה במקביל אל התקרה, מה שהופך אותם לחסכוניים במקום ועוד.

השערים, כאמור, נבדלים אלו מאלו גם במנגנון ההפעלה. מרבית השערים המיוצרים כיום הנם חשמליים ומופעלים באמצעות קוד, שלט רחוק או חיוג למספר טלפון כלשהו. פרט חשוב חובה לוודא במהלך החיפוש אחר שערים מאלומיניום הוא שהשערים עומדים בתקן ישראלי 900 חלק 21.03. מדובר בתקן המבוסס על התקן האירופאי, ומתייחס לאמצעי הבטיחות הנדרשים לצמצום הסיכון לפגיעה פיזית.

עוברים לבית חדש? כל מה שכדאי לדעת על שערים מאלומיניום

עוברים לבית חדש? שוקלים להתקין שער כניסה לבית שלכם? רוב השערים המותקנים כיום בישראל הם שערים מאלומיניום, שכן האלומיניום מתאפיין בחסינות בפני חמצון והחלדה ובעמידות גבוהה מאוד לאורך זמן כנגד תנאי מזג אוויר קשים ומזיקים שונים.

המומחים מבית קבוצת טרלידור מסבירים שצביעת השערים בטכניקה של צביעה אלקטרוסטטית בתנור, לרבות מעבר תהליך כימי מקדים (גלוון דו צדדי למניעת קורוזיה), והכול בהתאמה לתקנים הישראליים בתחום, מבטיחה שהמוצרים המוגמרים הם באיכות חסרת פשרות.

העמידות המוגברת בפני החלדה, דהיית צבע ומפגעים נוספים, מייתרת מלכתחילה את הצורך בתחזוקה שוטפת, על כל ההוצאות הכרוכות בכך, זאת להבדיל משערים המיוצרים מחומרים אחרים דוגמת עץ או ברזל.

יתרונותיו של אלומיניום בהשוואה לחומרים אחרים

יתרון נוסף נעוץ בכך שהאלומיניום הוא חומר שאינו דליק, לפיכך מסווג כבטיחותי לשימוש גם בסביבות החשופות לסכנת אש. כמו כן, משקלו של האלומיניום נמוך יותר ביחס לעץ וברזל, מה שמקנה לשערים מאלומיניום יתרון לא מבוטל על פני שערים העשויים מחומרים אחרים, כשנדרשת התקנת קונסטרוקציה מורכבת המאפשרת לשאת את כובד השער כשהוא במצב מורם באוויר (כמו למשל שערי גלילה ושערים מתרוממים).

האלומיניום ידוע גם כחומר גמיש מאוד, כך שהוא נוח וקל לחישול ולעיבוד במגוון כמעט אינסופי של תצורות וסגנונות עיצוביים, בהתאמה פרטנית לכול לקוח. אז במידה ומעוניינים בשער קל, חזק ועמיד לאורך שנים, כזה שמעוצב באלגנטיות והרמוניה כחלק מהנראות הכללית של החלל הפנימי והחיצוני, שהרי השער מאלומיניום בוא בדיוק מה שאתם מחפשים!

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך