כך תבחרו פתרון הצללה בהתאמה אישית

בעשורים האחרונים עלתה המודעות בקרב הציבור בכול הנוגע לנושא ההצללה והקירוי, והצורך בוויסות הטמפרטורה במבנים ושטחים פתוחים. ניתן למנות כיום מבחר לא מבוטל של פתרונות הצללה שונים כגון פרגולות, סוככים, גגונים, מפרשי הצללה, סגירות חורף ועוד. אלא שבהגיענו לבחור את סוג הצללה, יש להתייחס למגוון רחב של שיקולים על מנת להבטיח התאמה מיטבית אל הצרכים והנאה מהמוצר לאורך זמן.

חשוב לתת את הדעת לייעודו של פתרון הצללה (הצללה בלבד ואו הצללה וקירוי מפני הגשם), לגודל השטח שאותו מעוניינים לכסות (גינה, מרפסת, חלון, קירוי חניה, קירוי דלת כניסה לבית וכן הלאה), רמת השליטה על כמות הצל (הצללה עליונה בלבד או הצללה גם בחזית ובצדדים), פונקציונליות מול אסתטיות וכיוצא בזה.

פרגולת הצללה מאלומיניום

הפרגולה כפתרון הצללה קבוע

מבית קבוצת טרלידור מציינים ששניים מפתרונות ההצללה הנפוצים ביותר בישראל הם הסוככים והפרגולות. הפרגולה היא מבנה קבוע המבוסס על עמודים וחסר קירות. התקרה של הפרגולה מחויבת על פי החוק לכלול מרווחים המפוזרים בצורה אחידה, כשסך השטח האטום עד 40% משטח הפרגולה. הפרגולה הנה קונסטרוקציה כבדה יחסית, אך עמידה מאוד כנגד רוחות ערות ופגעי מזג אוויר.

ניתן לייצר את הפרגולה מחומרים שונים כמו עץ, ברזל, אלומיניום או פלסטיק מסוגים שונים. יתרונה של הפרגולה מעץ נעוץ במראה הכפרי, החמים והמלבב שלה, המתמזג באופן הרמוני עם הסביבה. יחד עם זאת, מעצם היותו חומר טבעי, העץ מתאפיין בעמידות בינונית ודורש תחזוקה שוטפת.

ההבדל שבין הפרגולות לסוככים

הפרגולה מברזל מתאפיינת בגמישות עיצובית, אולם משקלה גבוה ביחס לחומרים אחרים וכרוכה בתחזוק נכון למניעת החלדה. היתרון הבולט של הפרגולה העשויה מחומרים פלסטיים הוא מחירה הנמוך. כמו כן, קל להקימה ולתחזק אותה. מנגד, עמידותה בתנאי חוץ נמוכה והמראה שלה אינו מקרין יוקרה.

הפרגולה מאלומיניום קלת משקל, אינה מחלידה וחזקה במיוחד, לפיכך עמידה בפני נזקי מזג האוויר לאורך זמן. גם התחזוקה שלה פשוטה, תוך עשיית שימוש בחומרי ניקוי סטנדרטים. יתרון נוסף הוא שאפשר לעצבה בכול סגנון בהתאמה אישית.

הסוכך הנו פתרון הצללה שמקובע לקיר אחד בלבד של המבנה וללא קיבוע לקרקע. חלק מהסוככים הם סוככים מתקפלים, בעוד אחרים הנם קבועים. הסוככים קלים יותר בהשוואה לפרגולות ומתאימים בעיקר למרפסות ומקומות שבהם קרינת השמש איננה קבועה. חסרונם העיקרי של הסוככים נעוץ בעמידותם הפחותה בפני מזג אוויר סוער ואו רוחות חזקות ביחס לפרגולות.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך