כל מה שחשוב לדעת על חיפוי דקורטיבי לקירות פנים וחוץ

מחפשים חיפוי דקורטיבי לקירות פנים? ניתן למנות אינספור דרכים לרענון הבית, החל מרכישת טקסטיל חדש, החלפת הריהוט, דלתות וחלונות, ועד לחידוש הריצוף והתקנת חיפוי דקורטיבי לקירות. קיימים בשוק לא מעט חומרים המשמשים כיום לחיפוי קירות פנים כגון טפטים, בריקים, לבנים, שיש, אבן טבעית, חיפוי עץ, כמו גם לוחות חיפוי העשויים מפוליאוריטן, בטון אדריכלי, זכוכית בתצורות שונות ועוד.

כיום, ניתן להבחין ביותר ויותר מבני ציבור, תעשייה ומסחר המעוטרים בחיפוי דקורטיבי ומקרינים ארשת פנים נעימה ומרשימה. המומחים מבית קבוצת טרלידור מציינים שקירות הבטון חשופים לפגעי מזג האוויר ובלאי מואץ, ובאזורים אורבניים גם נוטים לאבד במהירות את הגוון המקורי שלהם ולהתכסות במשקעים אבקתיים דוגמת אבק, פיח, עשן, ערפיח ומזהמים נוספים, תופעה הדורשת תחזוקה שוטפת והוצאות כספיות לא מבוטלות.

 

חיפוי תקרה

חיפוי קירות פנים מהווה דרך לשדרוג מהותי של חלל המגורים והגעה לתוצאות נעימות ואסתטיות בעלויות השוות לכול כיס. בשנים האחרונות הגיע לארץ טרנד חדש יחסית שהצליח לכבוש את עולם העיצוב: חיפוי קירות מאלומיניום. האלומיניום משמש כבר עשרות שנים לחיפוי קירות חוץ במגזר הציבורי, המסחרי והתעשייתי, להקניית מראה אחיד, נקי ואסתטי.

ורסטילי מאוד וניתן ליישום מעל למגוון רחב של משטחי חוץ ופנים

מבית קבוצת טרלידור מסבירים שבעבר נעשה שימוש תדיר בחיפוי דקורטיבי מאלומיניום בפארקי תעשייה ומתחמי מסחר וכן באזורים אורבניים שנוטים לאבד את הגוון המקורי שלהם בתוך פרקי זמן קצרים יחסית ולהתכסות באבק, עשן, פיח, ערפיח ומשקעים אבקתיים נוספים. תופעה זו הנה נפוצה ודורשת הוצאות כספיות לא קטנות על תחזוקה שוטפת.

חיפוי האלומיניום אומץ בהדרגה על ידי מעצבי פנים ואדריכלים מהמגזר הפרטי, הן בשל המראה המרשים והאלגנטי שהוא הקרין אל הסביבה והן בשל מעטפת היתרונות שהחיפוי טומן באמתחתו: האלומיניום ניחן במשקל סגולי נמוך, לפיכך הוא ורסטילי מאוד וניתן ליישמו מעל מגוון רחב של משטחי חוץ ופנים, לרבות קירות גבס.

הסתרת פגמים ופילוס פני שטח בלתי ישרים

חיפוי קיר מאלומיניום מגיע במגוון תצורות שונות כמו לוחות וסרגלים היוצרים משטח שלם. הלוחות מוצמדים אל הקיר ללא חיבורים ותפרים בהתקנה, מה שמייתר את הצורך בתכנון מוקדם והכנות מיוחדות. ההתקנה מהירה ונקייה מאוד, כך שבמהלך העבודה על הפרויקט נמנעת מאלו השוהים במבנה התחושה המדמה אתר בניה. כמו כן, מאחר ועבודת ההתקנה מתבצעת במהירות, החיסכון בזמן בא לביטוי בכסף.

כמו כן, האלומיניום קל ונוח לעיבוד ומגיע באינספור דוגמאות ועיצובים, בהתאמה פרטנית לצרכיו וטעמו של הלקוח. להבדיל מחיפויים אחרים, התקנת חיפוי האלומיניום אינה מצריכה הכנות כלשהן, והיא פשוטה ומיושמת במהירות, כל אלו מוזילים במידה לא מבוטלת את עלויות העבודה. חיפוי דקורטיבי מאלומיניום מיושם מעל גבי זוויות או קונסטרוקציה נסתרת בטכניקה של התקנה יבשה.

בטכניקה זו ישנו מרווח בין החיפוי והקירות, מה שמאפשר להסתיר פגמים בקיר, להסתיר אלמנטים שאינם אסתטיים ולפלס פני שטח בלתי ישרים. בנוסף ליתרונות הללו, חיפוי הקיר מאלומיניום קל לניקוי, אינו דורש תחזוקה מיוחדת ומשפר משמעותית הן את האקוסטיקה והן את הבידוד של המבנה, מה שמסביר כיצד הפך לטרנד פופולרי בשנים האחרונות.

חיפוי האלומיניום אינו מחליד וניחן בחוזק רב, ועמידות גבוהה לאורך זמן בפני בלאי ונזקי מזג האוויר. הוא קל לתחזוקה ומונע הצטברות של אבק ולכלוך מעל לקיר. בנוסף, חיפוי האלומיניום מספק למבנה בידוד תרמי ואקוסטי, כשהמשמעות היא חיסכון בחשמל ואיכות חיים. העובדה שהאלומיניום הוא חומר גמיש שניתן לעיצוב וצביעה באינספור דרכים וגוונים- הופכת אותו למעשה לחיפוי דקורטיבי מושלם מכל ההיבטים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך