כל מה שצריך לדעת על מסתור כביסה מאלומיניום

מסתור הכביסה מהווה תוספת עיצובית אסתטית למבנה ופתרון אלגנטי להסתרת הכביסה ואובייקטים נוספים כמו מנועי מזגנים, צנרות, מרזבים וכיוצא בזה. בנוסף, המסתור יוצר הצללה ומגן על הכביסה מפני השמש והגשם. בבנייה החדשה מסתורי הכביסה הנם מובנים, מה שמקנה למבנים חזות אחידה, מודרנית ונעימה לעין.

קיימים כמה סוגים שונים של חומרים המשמשים לייצורם, כשהנפוצים ביותר הם אלומיניום, ברזל או שילוב של אלומיניום ופלסטיק (מסגרת מסתור כביסה מאלומיניום בשילוב מוטות מפלסטיק).

מסתור כביסה מאלומיניום נחשב לפופולרי בשוק, הן מהסיבה שהאלומיניום הנו חומר עביד מאוד, כך שניתן לעצבו במבחר רחב של עיצובים וגוונים, בהתאמה לרצונו וטעמו של הלקוח, והן מעצם העובדה שלהבדיל מברזל, הוא איננו מחליד ולפיכך עמיד לאורך זמן.

חיפוי אלומיניום

עמידה בדרישות תקן

מעבר לכך, מסתור כביסה מאלומיניום עומד בדרישות של ת”י 921 (תגובות בשרפה של חומרי בנייה) ותקן אש 755 (שיטות בדיקה וסיווג מוצרי הבנייה על פי תגובותיהם בשרפה). מבית קבוצת טרלידור מציינים שבתקנים רבים ישנה התייחסות למסתורי כביסה (פרק ח סעיף 19 לתקנות התכנון והבניה, ת”י 5285 חלק 2 ועוד), ובשנת 2008 הוציא מכון התקנים ת”י 5100 למסתורים בבנייני מגורים.

תקן זה כולל דרישות קפדניות במיוחד, תוך התמקדות בעמידות אש, חוזק, הסתרה, אוורור, עומק, אורך וכן הלאה, כך שבשלב החיפושים אחר אנשי מקצוע העוסקים בתחום, מומלץ להעדיף התקשרות עם חברה גדולה ובעלת שם ולוודא שמסתור הכביסה אכן עומד בדרישות התקן הישראלי ומותקן בצורה נכונה.

הפרמטרים שלפיהם נגזר מחיר מסתור הכביסה

התקנת מסתור כביסה מאלומיניום מורכבת ממספר שלבים: שלב ההזמנה, שלב לקיחת המידות בבית הלקוח, שלב הייצור במפעל ושלב ההתקנה. במידה ומסתור הכביסה שהוזמן הנו מדגם סטנדרטי וגוון שקיים במלאי, שאז זמן ההמתנה משלב ההזמנה ועד להתקנה בפועל הנו ימים ספורים. עם זאת, במידה ומדובר בהזמנה ייחודית, יתכן ויידרש זמן המתנה של כמה שבועות.

התקנת המסתור מסווגת כעבודה בגובה והיא דורשת מספר אנשי מקצוע לצורך ביצוע ההתקנה. כמו כן, כשמסגרת המסתור מעוצבת בקווים ישרים, ההתקנה עצמה הנה פשוטה יחסית, בעוד שמסתור המגיע בתצורות שונות, עולה רמת מורכבות ההתקנה והתמחור הוא בהתאם. בהקשר לתמחור, טווח מחירי מסתורי הכביסה הנו נרחב ומהווה נגזרת של מגוון פרמטרים כמו הדגם והגודל לפי מ”ר, מורכבות ההתקנה, רמת הסיכון וכיוצא בזה.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך