כשהפרקטיקה פוגשת באסתטיקה: הכול על משרביה ממתכת

בשנים האחרונות הפכה המשרביה ממתכת לדבר הבא בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים ולא בכדי: היא חיננית, מרשימה ואלגנטית מאוד ומקרינה אל החלל נופך ייחודי עם טאץ’ אישי. אז מהי בעצם משרביה, מה מקורה, למה היא משמשת ומה סוד הקסם שלה שגרם לה להפוך לכל כך אטרקטיבית בקרב אדריכלים ומעצבי פנים?

מבית קבוצת טרלידור מסבירים שהמשרביה היא אלמנט אדריכלי מסורתי שמקורו בארצות ערב. מדובר בשבכה שהותקנה במפתחים של מבנים, דוגמת קירות וחלונות, כדי ליצור חיץ בין פנים הבית לבין החלל החיצוני ולאפשר כניסת אור טבעי ואוויר טרי לתוך הבית, זאת מבלי לפגוע בפרטיות. בשעות היום מאירות קרני השמש את חלל הבית הפנימי בעוד שצפיפות חלקי המשרביה מונעות מעוברי אורח לראות מה קורה בתוכו.

משרבייה לעיצוב הבית

אלמנט עיצובי עם נוכחות ואמירה

כיום משמשת המשרביה ממתכת כאלמנט אדריכלי נפוץ למגוון רחב של ייעודים שונים: היא מהווה פתרון מושלם ליצירת חיץ דקורטיבי והפרדה בין חללים שונים, כמו גם אלמנט עיצובי מקורי למסתורי כביסה, מעקות, אטימת פתחים, חיפוי מבנים ואפילו גדרות. המשרביה נחשבת פתרון ירוק וחסכוני לאוורור חללים והחדרת אור טבעי, ובתוך כך גם מעניקה תחושה של מרחב פתוח. זאת ועוד, האור הטבעי שנכנס מבעד לפתחי המשרביה יוצר משחקי אור וצל, השתקפויות וצללים המשתנים באופן דינמי בהתאם לשעות היממה, עונת השנה וזווית שבירת קרני השמש. כל אלו הופכים את המשרביה לאלמנט עיצובי עוצמתי במיוחד, עם נוכחות ואמירה, מה שמסביר כיצד הפכה המשרביה לאלמנט אהוד ומועדף על ידי אדריכלים ומעצבי פנים רבים.

ליין סגנונות העיצוב של המשרביות

אם בעבר הייתה המשרביה עשויה בדרך כלל מעץ בטכניקות של נגרות מסורתיות, שהרי בעידן המודרני ניתן לייצר משרביה ממתכת (דוגמת ברזל, פלדה, אלומיניום, קורטן, סגסוגות מתכת וכדומה), עץ, בטון, MDF, קרמיקה ועוד מגוון לא מבוטל של חומרים שונים.

היא מיוצרת בטכנולוגיות ממוחשבות מתקדמות ביותר של חיתוך ועיבוד בלייזר, ובאמצעותן אפשר לעבד וליצור אינספור צורות, חיתוכים ועיצובים מורכבים, במהירות וברמות גימור ודיוק גבוהות במיוחד. ליין סגנונות העיצוב של המשרביות הנו נרחב וכולל עיטורים אסלאמיים אוריינטליים מסורתיים, עיצובים קלסיים, כפריים, מודרניים, גאומטריים, אבסטרקטיים וכן הלאה. כמו כן, יש אפשרות ליצור תבניות עיצוב חדשות בהתאם לדרישת הלקוח. מחיר המשרביות נגזר ממספר גורמים ומושפע מחומר הגלם המשמש לייצורה, גודלה ומורכבות החיתוך.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך