מעוניינים להתקין מסתור כביסה? כמה דברים שכדאי לכם לדעת

מסתור כביסה משמש להסתרת כל המערכות החיוניות שחיצוניותם עשויה לפגוע באסתטיקה של המבנה, ובכלל זה חבלי כביסה, דוודים, מזגנים, צנרת וכן הלאה. תקן ישראלי 5281 חלק 2 משנת התשע”א 2011 ( בנייה בת קיימה) קובע שבכול יחידות הדיור של בנייני מגורים יסופקו חללים חיצוניים הולמים המאפשרים התקנת חבלי כביסה.

בחללים החיצוניים יותקנו מסתורי כביסה שאורכם 1.70 מטרים ועומקם 1 מטר לכול הפחות. אנשי המקצוע מבית קבוצת טרלידור מציינים שבבנייה החדשה מהווה מסתור הכביסה אלמנט מובנה, בעוד שהתקנת מסתור כביסה במבנה שאינו חדש מותנית בהתאמת העיצוב של המסתור לשאר מסתורי הכביסה שכבר הותקנו, זאת במטרה לשמור על מראה אחיד בחזית המבנה.

 

מסתור כביסה

החומרים המשמשים לייצור מסתורי הכביסה

ניתן לייצר מסתורי הכביסה מאלומיניום או ברזל, או ליצור מסגרות מאלומיניום ולשלב בהן מוטות העשויים פוליאתילן. יחד עם זאת, מסתור כביסה מאלומיניום הוא המועדף בקרב רוב אנשי המקצוע מתחום המסגרות, היות והאלומיניום נחשב לחומר עביד במיוחד, כך שאפשר לעצבו בהתאם לרצונו של הלקוח. כמו כן, להבדיל מברזל, האלומיניום אינו מפתח קורוזיה, כך שהוא ניחן בעמידות גבוהה לאורך זמן.

התקנת מסתור הכביסה מורכבת ממספר שלבים, כשהשלב הראשון כרוך במדידות בשטח ומתבצע על ידי מודדים מוסמכים. השלב הבא הוא התכנון ובדיקה קונסטרוקטיבית כשלאחר מכן מתבצע במפעל תהליך הייצור והצביעה בהתאם לנתוני ההזמנה. התקנת המסתור נעשית באמצעות עוגנים מתאימים  בצדו הפנימי של הפיר.

 

הגורמים המשפיעים על התמחור

עלות התקנת מסתור כביסה מתאפיינת בטווח המחירים נרחב ועשויה לנוע בין 1,500 – 1,000 שקלים למ”ר, עבור מסתורים סטנדרטיים בהתקנה רגילה. מסתור כביסה בעיצוב מיוחד ואו בגוון השונה מהסטנדרט מייקר את המחיר.

ככלל, מסתור הכביסה מתומחר לפי מ”ר, ומטבע הדברים, וככל שהוא גדול יותר, כך עלותו גדלה בהתאמה. עם זאת, במידה ומדובר בהתקנת מסתורי כביסה בבניין מגורים שלם דרך ועד הבית, שאז עשוי המחיר למ”ר להיות נמוך משמעותית.

גורמים נוספים המשפיעים על התמחור הם מידת הנגישות אל המסתור, רמת הסיכון ומורכבת ההתקנה (כמו לדוגמה מקרים שבהם נדרשת עבודה עם מנוף). בעניין זה, חשוב להבהיר שמסתור הכביסה אינו מונע כניסה של יונים, אך במידה וקיימת בעיה של יונים, ניתן לבקש בעת ביצוע ההזמנה לשלב במהלך התקנת המסתור גם אמצעים להרחקת יונים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך