מעקות מאלומיניום: המקום שבו הבטיחות והאסתטיקה נפגשים

התקנת מעקות למרפסות ולמדרגות מהווה חלק בלתי נפרד מאמצעי המיגון של הבת, וניתן למצוא כיום מגוון חברות המשווקות מעקות מאלומיניום, ברזל ושילוב של חומרים נוספים כמו זכוכית ועץ, ובקשת רחבה ביותר של עיצובים שונים, בהם עיצוב כפרי, עיצוב מודרני, עיצוב אורבני מינימליסטי בקווים ישרים ועוד אינסוף דוגמאות שחלקן מורכבות במיוחד.

אנשי המקצוע מקבוצת טרלידור מסבירים שלמעקות מאלומיניום ישנם יתרונות לא מבוטלים, שהבולט שבהם נוגע לעובדה שמדובר בסורגים חזקים במיוחד ועמידים לאורך זמן גם בתנאים אקלימיים קשים ללא חשש לקורוזיה (החלדה), סדיקה או שבירה. לא זו בלבד שהמעקות הללו אינם דורשים תחזוקה שוטפת כגון צביעה מיוחדת מידי כמה שנים להגנה מפני חלודה, אלא שהמראה החדש והרענן שלהם נשמר למשך שנים רבות, גם כשמדובר בתנאי סביבה קיצוניים.

מעקה זכוכית למרפסת

תוצר מוגמר עם רמת גימור ורמת דיוק בסטנדרטים גבוהים במיוחד

מקבוצת טרלידור מוסיפים שמעקות מאלומיניום אינם מצריכים חומרי ניקוי מיוחדים, וניתן להבריקם בפשטות ובקלות בעזרת מטלית לחה. תודות לקדמה הטכנולוגית בתחום, ניתן, כאמור, לייצר כיום כל חלום עיצובי עד לדרגה של אמנות, החל ממעקות בעיצוב המשדר פשטות אלגנטית מינימליסטית, דרך מעקות במראה יוקרתי, וכלה במעקות המתמזגים בצורה הרמונית עם העיצוב הכללי של החלל.

הדבר מיושם באמצעות חיתוך ממוחשב בקרן לייזר ובהתאם לתכנית עיצובית שהוגדרה מראש, מה שמבטיח תוצר מוגמר עם רמת גימור ורמת דיוק בסטנדרטים גבוהים במיוחד. עם זאת, במידה והחלטתם על התקנת מעקות מסוג כזה או אחר של חומר גלם, יש לבצע את ההזמנה דרך חברה מקצועית ואמינה שכל מוצריה עומדים בתקנים הישראליים.

בראש ובראשונה אלמנט בטיחותי שנועד למנוע נפילה

על פי התקן הישראלי 1142 של מכון התקנים, נדרש המעקה של המרפסת להיות בגובה שאינו פחות מ- 105 ס”מ מהמפלס המשמש כמדרך רגל, ולא פחות מ- 90 ס”מ במידה והוא משמש כמעקה למדרגות. המרווחים שבין שלבי המעקה נדרשים להיות קטנים מ-10 ס”מ, על מנת למנוע כל סיכון לנפילת פעוטות מבעד לשלבים.

כמו כן, התקן הישראלי 1099 מתייחס לסוג הזכוכית ועובייה, ועליה להיות מחוסמת ורבודה לצמצום הסיכון לפציעה במקרים של התנפצות לרסיסים כתוצאה ממכה. מקבוצת טרלידור מדגישים שבין אם מדובר במעקות מאלומיניום או מעקות המשלבים חומרי גלם אחרים כמו זכוכית ועץ, אל לנו לשכוח שהם בראש ובראשונה אלמנט בטיחותי שנועד למנוע נפילה, לפיכך, כאמור, חובה לבחון ולוודא שהמעקה אכן עומד בכל הסטנדרטים הללו בטרם הרכישה.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך