מתלבטים בין פרגולות עץ לפרגולות מאלומיניום? המדריך שיסייע לכם לבחור

מחפשים פתרון הצללה וקירוי המספק מענה פרקטי ואסתטי גם יחד? לפרגולות יש מעטפת רחבה של יתרונות: הן מאפשרות לנו לשבת בגינה או במרפסת בימים לוהטים או גשומים במיוחד ויש להן היכולת לשדרג באופן חינני את המראה עיצובי של הסביבה.

ניתן לסווג את הפרגולות לקטגוריות על פי חומרי הגלם המשמשים לייצורן (פרגולות עץ, פרגולות מאלומיניום או מתכות אחרות) ואו שיטות ההתקנה שלהן (פרגולה צמודת קיר, פרגולה תלויה או פרגולה המקובעת אל האדמה).

פרגולה צמודת קיר מעוגנת לקיר תומך אחד ונתמכת על ידי שני עמודי תמיכה, והיא נחשבת לטכניקת ההתקנה הנפוצה ביותר. פרגולה המקובעת אל האדמה (מכונה גם “התקנה עצמאית”) איננה נתמכת בקיר וארבע רגליה מקובעות אל הקרקע.

פרגולה דמוי עץ

שיטות ההתקנה של הפרגולות

פרגולה בהתקנה עצמאית מותנית בקרקע יציבה המאפשרת נעיצה וקיבוע אל קרקע, שאם לא כן, יעלה הצורך בחיזוק הבסיס באמצעות חיבור משקולות. פרגולה תלויה מעוגנת אל קיר תומך אחד בלבד ודורשת היוועצות עם מהנדס קונסטרוקטור לחישוב עומסים מראש, זאת על מנת למנוע את קריסת הפרגולה.

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מדגישים שבין אם בוחרים בפרגולות מאלומיניום ובין אם בוחרים בפרגולות מעץ בשיטת התקנה כזו או אחרת, יש לקחת בחשבון שהפרגולה חשופה לתנאי חוץ ולפגעי מזג האוויר, לפיכך חשוב לוודא שהיא מיוצרת מחומרי גלם עמידים וחזקים ומותקנת בצורה נכונה ובטיחותית, הן כדי להבטיח הנאה מהפרגולה לאורך זמן והן כדי לצמצם את הסיכון לקריסתה על דיירי הבית.

השיקולים לבחירת חומר הגלם המשמש לייצור הפרגולה

כול מי שמחפש פתרון הצללה עשוי להתלבט בין פרגולות עץ לפרגולות מאלומיניום. עד לפני שנים ספורות זכו הפרגולות מעץ לבלעדיות בענף והסיבות לכך ברורות: מעצם היותו חומר אורגני, טבעי, מטיב העץ להתמזג עם הסביבה ומשווה לה מראה חמים, כפרי ומזמין. הפרגולות עץ נחשבות גם למעט זולות יותר ביחס לאלו מהאלומיניום, תלוי כמובן בסוג העץ, סוג ההתקנה, רמת עיבוד שהעץ עובר, עובי רגלי הפרגולה וכן הלאה.

אלא שכדאי לקחת בחשבון שהעץ הוא חומר דליק וגם דורש תחזוקה שוטפת של אנשי מקצוע כנגד רטיבות, לחות, דהיית צבע, התפוררות ומזיקים שונים. האלומיניום, לעומת זאת, אינו חומר דליק ואינו מפתח קורוזיה, כך שאינו מצריך כול תחזוקה. כמו כן, משקלו הסגולי של האלומיניום נמוך ביחס לעץ וחומרים אחרים, כך שההתקנה פשוטה יותר, ובפרט במרפסות או גגות של בנייני מגורים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך