סוכך זרועות או מרקיזה? המדריך המלא לבחירת סוככים

מתעניינים בסוככים? אין ספק שבמדינה שטופת שמש כמו ארצנו ההבילה והלוהטת, התקנת סוככים מהווה צורך הכרחי ואפילו פתרון הצללה מעולה. עם זאת, כל מי שתר אחר פתרונות הצללה, עשוי למצוא את עצמו אובד עצות לנוכח שלל פתרונות ההצללה הקיימים כיום בשוק. אנשי המקצוע מבית קבוצת טרלידור מציינים שבענף ההצללה ישנן שתי אופציות בולטות שהן פרגולות וסוככים.

 

ההבדל העיקרי שבין הפרגולות לסוככים נעוץ בכך שהפרגולות הן קונסטרוקציה קבועה בלתי ניתנת להזזה. זאת ועוד, הסוככים אינם מצריכים היתרי עירייה, אינם מצריכים תחזוקה רבה וגם זולים יותר ופשוטים להרכבה. ישנם סוככים שעמידים בפני כל מזג אוויר, בעוד שישנם גם כאלו שעלולים להתפרק כבר עם הגשם הראשון, לפיכך רצוי להיצמד לכמה כללים על מנת להבטיח שנרכש הסוכך המתאים.

פרגולה לחצר

שאלות מכוונות שיכולות לסייע לבחירת הסוכך המתאים

ברשימת סוגי הסוככים הנפוצים כיום בשוק ניתן למנות את סוככי המרקיזה, סוככי זרועות, סוככי מסילות וסוככים קבועים. ישנן מספר שאלות מכוונות שיכולות לסייע לבחירת הסוכך המתאים מבין כל סוגי הסוככים, כמו לאיזו מטרה הסוכך נועד? האם להגנה גם מפני הגשם או שמא להצללה בלבד?

היכן הוא אמור להיות מותקן? האם במקום עם רוחות ערות וגשמים מרובים או במקום שטוף שמש במשך מרבית ימות השנה? האם הסוכך מיועד לשמש כפתרון הצללה עבור חניה לרכב? מרפסת? חלון? גינה?

האם מספיקה הצללה עליונה בלבד או שנדרשת הצללה גם בחזית ובצדדים? שאלות נוספות נוגעות לפונקציונליות לעומת האסתטיות, לאופן הקיפול (מנגנון חשמלי או באופן ידני), וכמובן גם לסוגיית התקציב.

 

סוגי הסוככים הפופולריים ביותר בישראל

מבית קבוצת טרלידור שסוככי המרקיזה פופולריים ביותר בישראל ונהוג להתקינם בעיקר במרפסות ובחלונות. מדובר בסוככים הכוללים זרועות אלומיניום ומתקפלים בצורה של רבע עיגול. סוככי המרקיזה יכולים להתאים אף למזג אוויר גשום, אולם חשוב להקפיד ולפתוח את המרקיזה לצורך ניקוז המים, אחרת עלולים הפרופילים לקרוס מעומס משקל המים שהצטברו.

סוככי זרועות הם סוככים מתקפלים המתאימים במיוחד למרפסות שמש. יתרונם העיקרי נעוץ בכך שניתן באמצעותם לכסות שטחים נרחבים. חסרונם הבולט נוגע לעצם היותם עדינים בהשוואה לסוככים האחרים, וגשמים חזקים ואו משבי רוח ערים עלולים להוביל להתפרקותם. סוככי מסילות מתאימים מאוד למרפסות גדולות, גינות ואפילו פטיו, ויתרונם קשור לכך שהם מאפשרים שליטה על רמת הצל, מאחר והם ניתנים לקיפול חלקי או מלא.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך