​​​​​​​סוככים, מרזבים ואמצעים להגנה מפני הגשם

הגנה על הבית מפני גשמים ונזקי מזג האוויר

נזקי מזג האוויר בישראל יכולים להיות קשים מאוד. ראינו בשנת 2010 כיצד סופה חזקה אחת שפקדה את המזרח התיכון שיתקה מדינה שלמה ולמעשה אירועים כאלו קורים במקומות נקודתיים בכל שנה ואנו פשוט לא תמיד שומעים עליהם. אמנם זו נראית לנו כמו צרה רחוקה ולא אקטואלית אך בעבור מחיר סמלי ביותר תקבלו הגנה מלאה על הבית למשך שנים רבות בתחזוקה מינימלית בלבד. צריך להתגונן היטב מפני הגשם ומפני הרוח ולא רק שהבית יהיו מוגן וההוצאות על תיקון יהיו מינימליות, איכות החיים שלכם תשתפר משמעותית.

הסוככים שיגנו עליכם בכל מחיר

פתרונות קירוי מאז ומתמיד שינו לגמרי כל מקום ואם עוד אין לכם סוכך במרפסת או בגינה זה הזמן להתקדם. הסוככים נבדלים מהפרגולות המוכרות לציבור הישראלי בכך שהם קלים יותר וזולים יותר ונותנים לכם אפשרות להגן על הבית גם במחיר סמלי ביותר. הסוככים גמישים וניתן לקפל אותם ולאחסן אותם ביתר קלות כאשר גם במקרה ותרצו לקפל אותם כשיש יום יפה בחוץ, לא תהיה לכם בעיה, בניגוד לפרגולה שבה הפעולה הזו מתבצעת בקלות רק אם משקיעים בפרגולה חשמלית ויקרה. בנוסף, סוככים יכולים להתאים לעיצובים עדינים יותר ואינם דורשים היתר בנייה או אישורים.

פרגולה עם כיסוי

אין תחליף לעבודות איטום איכותיות

אחרי שדאגנו שהמרפסת והחצר יהיו יבשים יחד עם סוכך גדול ואיכותי, הגיע הזמן לדאוג לגג עצמו. אמנם הגג שלכם מגן עליכם בכל חורף מחדש אך שלא תתרגלו כי זה ממש לא מובן מאליו. אנשים רבים יכולים למצוא את עצמם בטלטלה כספית לא קטנה כאשר סימני רטיבות יתחילו להופיע על הגג וימררו את חייכם גם בפן העיצובי, כי זה ממש מכוער שהקיר מתחיל להתקלף, גם מבחינת הבידוד, כי איטום לקוי יגרום לבית שלכם להיות קפוא, וגם לעלויות רבות כי מצד אחד התיקון יהיה יקר מאוד וגם אמצעי החימום שלכם יעבדו שעות נוספות. קבלן איטום מקצועי ידאג שהגג יהיה יבש תמיד.

אל תשכח ואת המרזבים

עבודות איטום גגות ומרזבים כמעט תמיד עולים ביחד באותו המשפט ויש לכך סיבה טובה. נכון שעבודות איטום נכנסו לתודעת הציבור כולו באופן רחב יותר בשנים האחרונות אך עדיין יש אנשים שממעיטים בערכם של המרזבים. ללא המרזב, הגג שלכם יסבול מהצפות קשות בתקופת החורף ואם נראה לכם שהמים פשוט יתאדו לבדם אתם טועים. המרזב אמור לנקז את המים אך חשוב להתאים אותו בצורה נכונה. רק התקנה מקצועית תדאג לניקוז של כל שטח הגג בצורה יעילה, וכך תקטינו את הסיכוי שהגג שלכם יסבול מרטיבות. כמו כן, כדאי לבחור מרזב חזק ועמיד שיהיה תקין לשנים רבות.

לגג הרעפים שלכם מגיע הגנה מלאה

גג רעפים הוא הגג הכי ציורי ופסטורלי שיש. אין ספק שאם זה היה תלוי רק בנו, גג רעפים היה ברירת המחדל כי הוא שונה ומיוחד מהגגות השטוחים שאנו רגילים לראות בעידן המודרני. אם התמזל מזלכם ויש לכם בית פרטי ואתם נהנים מהיתרונות של גג רעפים, חשוב שתדאגו גם לשמר אותם. הרעפים התחתונים הם השבירים ביותר כי הם אלו שנחשפים לרוח שנכלאת בין קיר הבית לבין סוף הגג, וכשהם נשברים שאר הרעפים בסכנה. אם תתקינו ארגזי רוח, המתקנים שאמורים לשמור על הרעפים התחתונים, זו לא אמורה להיות בעיה שמטרידה אתכם גם ברוחות חזקות.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך