המדריך לרכישת מעקות מזכוכית

מעקות מזכוכית למרפסת אינם עניין עיצובי בלבד, ולהיבט הבטיחותי יש משקל מרכזי. על כן, בטרם רכישת מעקה מזכוכית, כדאי לבדוק ולוודא שהמעקה אכן נבנה בהתאם לתכנית של מתכנן מורשה ועומד בכל דרישות התקן הישראלי.

המומחים מקבוצת טרלידור תעשיות מתכת מתקדמות, חברה בינלאומית מובילה בעולם בייצור מגוון מוצרי מיגון שונים, מסבירים שעל פי תקן 1142 הישראלי, הדרישה המקדמית היא שהמעקה והמסעד יתוכננו על ידי מהנדס, הנדסאי או אדריכל שהוסמכו לצורך זה על פי חוק.

 

 

מעקות זכוכית לבריכה

מקבוצת טרלידור מוסיפים שבפועל אין הקפדה על התכנון הקונסטרוקטיבי שלהם, ולעתים מתגלים כשלים שמהווים סכנה ממשית לבטיחות הדיירים. חשוב לדעת דרישות התקן הישראלי למעקה זכוכית בטיחותי כולל שלושה פרמטרים משמעותיים המתייחסים להיבט הגאומטרי, לזכוכית לחוזק המעקה.

דרישות התקן הישראלי למעקה זכוכית בטיחותי

הפרמטר הראשון שחובה להיות מודעים אליו במהלך בחירת מעקות מזכוכית מתייחס, כאמור, להיבט הגאומטרי. התקן קובע שבבנייני מגורים, הגובה של המעקה במרפסות חייב להיות לכל הפחות 105 ס”מ, זאת בנוסף לכך שהמרווחים שבין רכיבי המעקה חייבים להיות בגודל שאינו מאפשר מעבר של כדור בקוטר 10 ס”מ.

 

כמו כן, אסור שמבנה המעקה יכלול בליטות, חללים או רכיבים שמאפשרים טיפוס מעליו. הפרמטר השני נוגע לזכוכית, ומחברת טרלידור מציינים שהחל משנת 2010 מחייב התקן שימוש בזכוכית רבודה בלבד. מדובר בזכוכית שתהליך הייצור שלה כולל הדבקת שתי שכבות שביניהן שכבת ביניים מפלסטיק, שנועדה להחזיק את רסיסי הזכוכית במקרה של שבירה ולהגביל את גודל החור שנפער להפחתת הסיכון לפציעות ולנפילה.

 

חוזק המעקה, חוזק רכיביו וחוזק העיגון אל הבניין

הפרמטר השלישי שאליו כדאי לשים את הדעת במהלך החיפוש אחר מעקות מזכוכית נוגע לחוזק המעקה, חוזק רכיביו וחוזק העיגון של המעקה אל הבניין. חשוב להדגיש שבמידה ומעוניינים לשנות את מבנה או גובה המעקה הסטנדרטי שמספק הקבלן, עלול הדבר לשנות את עמידות הזכוכית לעומסים, ולכן עולה הצורך בעדכון התכניות ושינוי עובייה של הזכוכית בהתאם.

 

מעקות מזכוכית מבית חברת טרלידור מיוצרים בהתאם לתקני הבטיחות והאיכות המחמירים ביותר, כך שאין חשש להתקנתם גם בבתים שמתגוררים בהם ילדים קטנים. המעקות מתאפיינים בגימור מוקפד ומלוטש ונטולי רבב או דופי. בין המעקות שמשווקת החברה ניתן למנות מגוון רחב של דגמים ועיצובים שונים מרהיבים ביופיים, בהם מעקה מדגם בין מסילות, דגם טבעות, דגם חבקים, וכן מעקה מדגם מנטים, דגם מסילה תחתונה ועוד.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך