המדריך לבחירת גדרות לגינה

בונים בית חדש? עוברים לבית קרקע עם חצר? סביר להניח שבשלב כלשהו, תידרשו לתת את הדעת לנושא התקנת גדרות לגינה. בעיקרן מסווגות הגדרות כאלמנט פונקציונלי. הן נועדו לשרת מגוון מטרות שונות, החל מיצירת חיץ ברור בין המרחב הציבורי לשטח הפרטי ואו בין בתים סמוכים, דרך העלאת רמת המיגון והאבטחה מפני אורחים בלתי קרואים וכלה בהיבט של שמירה על הפרטיות.

בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בגדרות גם באספקט העיצובי, מעצם היותן רכיב בולט שצד את עיניהם של העוברים ושבים החולפים בסמוך לבית, ובכך ניתן להסתייע בהן ליצירת הרושם הראשוני. אלא שבחירת גדרות לגינה צריכה להיעשות בצורה מושכלת, תוך התייחסות למכלול רחב של שיקולים, זאת כדי להבטיח התאמה אופטימלית אל הצרכים האינדיבידואליים

מעקה מרפסת

הגדירו מטרה, צרכים ותקציב

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים שעוד לפני שמתחילים בעריכת סקר שווקים וחיפושים אחר גדרות לגינה, חשוב להגדיר מראש כמה דברים, כגון את המטרה העיקרית שלשמה היא מותקנת (למשל מיגון ובטיחות, פרטיות, הפרדה, אסתטיקה וכיו”ב), את הצרכים הפרטניים של המשפחה, וכן את מגבלות תוואי השטח, הסגנון העיצובי המועדף והתקציב שאנו יכולים להקצות לצורך זה.

לא זו בלבד שההתייחסות למגוון הפרמטרים הללו תפשט את תהליך החיפוש באופן משמעותי, אלא אף תמנע מלכתחילה כניסה להרפתקה פיננסית שבצדה עגמת נפש. לאחר הגדרת המטרה, הצרכים והתקציב, מומלץ להכיר את סוגי חומרי גלם הנפוצים כיום לייצור גדרות וכן את היתרונות והחסרונות שלהם.

חומרי גלם נפוצים- יתרונות וחסרונות

רשימה זו כוללת חומרים דוגמת ברזל, אלומיניום, בטון, אבן, עץ ו- PVC. אין עוררין על כך שגדרות לגינה העשויות מעץ מקרינות אווירה כפרית ופסטורלית, משדרות תחושה ביתית חמימה ומשתלבות באופן מושלם עם הסביבה. חסרונן הבולט נוגע לרגישותן הגבוהה לתנאי חוץ, פגעי מזג האוויר ומזיקים שונים.

לצורך מניעת בלאי מואץ, ריקבון ודהיית צבע, יש להקפיד על תחזוקה שוטפת בכול כמה שנים. הגדרות מבטון, לעומת זאת, מתאפיינות בחוזק ועמידות איתנה לאורך זמן. הן מספקות ביטחון ופרטיות וגם אינן מצריכות טיפולי תחזוקה.

חסרונן העיקרי הוא שהגדרות הללו תופסות שטח נרחב. בנוסף, הן אטומות לחלוטין וחוסמות מעבר של אוויר, זאת מעבר לתחושה של מגורים במבצר. הגדרות מאלומיניום ניחנות בחוזק ועמידות איתנה לאורך זמן בתנאי חוץ, ללא חשש מפני התלקחות, ריקבון, דהייה או החלדה, וללא כל צורך בתחזוקה, מה שמסביר את הפופולריות שלהן בארץ ובעולם בשנים האחרונות.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך