איך בוחרים שערים חשמליים לחניה

התקנת שערים חשמליים לחניה, בבית פרטי או בנין משותף, היא המילה האחרונה בתחום אבטחת החניה. השערים החשמליים יעילים, אמינים וחזקים, והתקנתם פשוטה יחסית, נוחה ואפשרית בכל מקום. מומחי חברת טרלידור, החברה המובילה בישראל בתחום השערים, מסבירים איזה סוגי שערים יש ולאיזה שימוש כל שער מתאים.

שער פרופילים

מחסום זרוע

כאשר מדברים על שערים חשמליים לחניה מיד עולה בראשנו מחסום הזרוע העולה ויורדת או מחסום הזרוע הנשלף והם נחשבים לשער חשמלי “רגיל” . שני השערים נפתחים ונסגרים בעזרת שלט, והם מיועדים למניעת כניסה של רכבים לתוך מתחם חנייה פרטי. שערי הזרוע הם השערים הנפוצים ביותר בבתים משותפים.

מחסום אישי

המחסום האישי מתקפל לתוך הקרקע ומתרומם ממנה לאחר שהרכב יוצא מהחניה. מתאים לשימוש בחניה לרכב אחד, גם לשמירת חניה פרטית בחניונים משותפים.

שערי כנף

השערים החשמליים המבוקשים ביותר בקרב בעלי הבתים הפרטיים הם שערי כנף, הנפתחים החוצה, בדומה לדלת בבית. מרבית השערים עשויים אלומיניום, והם מאפשרים סגירה הרמטית של החצר או הכניסה לחניה, ויכולים לחסום את האפשרות לצפות על המתרחש בחצר. ישנם שערים עם כנף אחת (כמו דלת בבית) ושערים דו-כנפיים, הנפתחים בשני הצדדים במקביל.

שער מלא נגרר

שער נגרר תופס מקום רב שכן השער זז הצידה, ונפח המקום שהוא דורש כפול מאורכו. התקנת שער נגרר מתאימה במקומות בהם הקרקע ישרה ואין צורך בכניסה מקבילה להולכי רגל.

שער מתרומם

שער מתרומם מותקן, בדרך כלל, כאשר אין מקום להתקנת שערים אחרים. שער מתרומם משמש בעיקר לחניונים תת קרקעיים, ואינו מתאים כאשר יש צורך בתדירות פתיחה גבוהה. תריסי גלילה נכללים באותה קטגוריה.

שער קונזולי

שער מלא קונזולי הוא אחד השערים הבטוחים ביותר. מכיוון שסגירתו הרמטית, הנסיעה דרכו חייבת להיות במישור, ולחניה לא יכולה להיות גישה נפרדת להולכי רגל.

איך בוחרים שערים חשמליים לחניה?

בחירת שערים חשמליים לחניה לא תמיד פשוטה, על אף שעל פניו ההחלטה נראית קלה. למרות שהנתונים הבסיסיים ברורים למדי, מומלץ תמיד להתייעץ עם מומחים בתחום השערים לפני ההחלטה ולפני רכישת השער, כדי לוודא שהשער עונה על צרכיכם (אולי הצורך הוא בכלל לדלתות למוסך) וכי יש מספיק מקום להתקין אותו ולהשתמש בו בצורה בטיחותית.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך