המדריך המלא: איך לבחור גדרות לגינה?

עוברים לבית פרטי? מעוניינים לתחום את החצר אך מתלבטים ומתקשים לבחור בין מגוון סוגי הגדרות לגינה שקיימים כיום בשוק? אין עוררין על כך שגדרות לגינה מספקות ביטחון ופרטיות, ומונעות תקריות ותרחישים שליליים, ובפרט כשמדובר במשפחה עם ילדים ואו בעלי חיים. מעבר לכך, בשנים האחרונות משמשות הגדרות, בין השאר, כאלמנט עיצובי דקורטיבי לכל דבר.

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מסבירים שהשלב הראשון בבחירת הגדר צריך להתחיל באפיון הצרכים, המטרות והגדרת התקציב לצורך זה. הגדרת התקציב מראש היא חיונית ואף הכרחית, אם כדי להימנע מלכתחילה מהרפתקאות כספיות מיותרות ואם על מנת לסייע בקבלת החלטות עתידיות, תוך כדי סינון הצעות שאינן רלוונטיות בשל היותן מחוץ למסגרת התקציב שהוקצע.

פרמטרים שאליהם כדאי להתייחס בעת בחירת הגדר

השלב שני כרוך בבחירת סוג הגדר וחומר הגלם המשמש לייצורה. ניתן למצוא כיום גדרות לגינה העשויות ממכלול רחב של חומרים שונים, בהם בטון, עץ, אלומיניום, ברזל, פלסטיק ואו שילוב בין חומרים, כשלכל אחד מהחומרים הללו יש יתרונות וחסרונות.

בשלב זה, כדאי להתייחס לכמה פרמטרים כגון רמת הביטחון והפרטיות שמעוניינים להשיג, עמידות חומר הגלם שממנו עשויה הגדר לאורך זמן, רמת התחזוקה השוטפת הנדרשת וההוצאות הנלוות לצורך זה, כמו גם הסגנון העיצובי שלה והשתלבותה עם הסביבה הקיימת.

השלב הבא כולל את בחירת צורת הגדר, גובהה וממדיה, וזאת בהתאמה אל ממדי השטח, תוואי השטח והצרכים הפרטניים, כמו לדוגמה גדר לחזית הבית בלבד או כזו המקיפה את החצר כולה, גדר אטומה וצפופה או אוורירית וכדומה.

 

גדרות לבית

יתרונותיהן של הגדרות מאלומיניום

מקבוצת טרלידור מציינים שגדרות לגינה מאלומיניום הן המובילות כיום בענף, שכן האלומיניום מהווה חומר שאינו מחליד, ולפיכך הגדרות הללו עמידות וחזקות יותר מכל יתר החומרים בכל מזג אוויר. כמו כן, הן מספקות מראה אלגנטי ומהודר ודורשות תחזוקה מינימלית בלבד. לאחר הגדרת התקציב והצרכים, מגיע שלב בחירת אנשי המקצוע לצורך ייצור והתקנת הגדר.

חשוב להבהיר שגדרות נחשבות להשקעה ארוכת טווח, לפיכך מוטב להעדיף התקשרות עם חברה מקצועית, אמינה ומוכרת על פני חברה עלומת שם עם הצעת מחיר בלתי ראלית, היות והניסיון מלמד שזול יוצא לעתים יקר. מומלץ אף לבחון עבודות ופרויקטים שביצעה החברה בעבר ולבקש המלצות של לקוחות שהשתמשו בעבר בשירותיה.

מחפשים גדרות לגינה? קבלו כמה טיפים

כול מי שעובר לבית פרטי נדרש בשלב כלשהו להתמקד בנושא תחימת החצר ולברר לגבי גדרות לגינה, זאת כדי להבטיח פרטיות, ביטחון ומניעת תקריות בלתי רצויות וחדירה של אורחים בלתי קרואים, ובפרט כשהדבר נוגע למשפחה עם ילדים. בשנים האחרונות הולך ומתרחב גם השימוש בגדרות לגינה כאלמנט עיצובי דקורטיבי בהתאמה לסגנון העיצובי הכללי.

מבית קבוצת טרלידור מציינים שקיימים כיום אינספור חברות המייצרות ומשווקות גדרות לגינה מסוגים, חומרים, דגמים ומחירים שונים. לפיכך, על מנת להבטיח בחירה נכונה של הגדר ורכישה מושכלת, חשוב עוד בטרם סקר השווקים להגדיר את המטרות שלשמן נרכשת הגדר, לאפיין את הצרכים הספציפיים ולקבוע מראש את התקציב שמוכנים להקצות לצורך זה.

 

אפיון הצרכים, בחירת חומר הגלם והגדרת התקציב

הניסיון מלמד שהגדרת התקציב לא רק מקלה בסינון הצעות לא רלוונטיות הנמצאות מחוץ למסגרת התקציב שלנו, אלא גם מונעת מלכתחילה כניסה להרפתקאות כספיות מיותרות, ובכך מסייעת בקבלת החלטות נכונות.

לאחר אפיון הצרכים והגדרת התקציב, יש להחליט בנוגע לסוג הגדר שמעוניינים להתקין. ישנם כיום מגוון רחב של חומרי גלם המשמשים לייצור גדרות לגינה, כגון ברזל, אלומיניום, עץ, בטון, פלסטיק וכן הלאה, כשלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות.

לדוגמה, גדר מעץ מקרינה אל הסביבה מראה כפרי, חמים ואותנטי, אבל מנגד מתאפיינת בבלאי מואץ ודורשת תחזוקה שוטפת. גדר מברזל נוטה לקורוזיה בעקבות חשיפה ממושכת למזג האוויר, בעוד שגדר עשויה פלסטיק זולה בהשוואה לגדרות אחרות, אך היא איננה משתווה במראה שלה לגדרות העשויות מחומרי גלם טבעיים.

 

גדרות האלומיניום

מעבר לכך, גדרות לגינה העשויות מחומרים סינתטיים רגישות לחבלות ונוטות לדהות ולהיסדק עם הזמן כתוצאה מהחשיפה לשמש. באופן כללי, הפרמטרים הדורשים התייחסות במהלך החיפוש אחר גדר לגינה נוגעים לרמת הביטחון ורמת הפרטיות שמבקשים להשיג, סוג חומר הגלם המשמש לייצור הגדר ומידת העמידות שלו בתנאי חוץ לאורך זמן, הצורך בתחזוקה שוטפת וההוצאות הכרוכות בכך, וכמובן גם ההיבט העיצובי והמחיר.

כיום, הגדרות מאלומיניום נחשבות למובילות בענף, מהסיבה שהאלומיניום איננו מחליד, מה שהופך את גדרות האלומיניום לחזקות ועמידות יותר מכל שאר הגדרות גם בסביבות המתאפיינות בתנאי מזג אוויר קשים. יתר על כן, הן משוות לגינה מראה אלגנטי יוקרתי ואינן מצריכות כמעט תחזוקה, למעט תחזוקה מינימלית בלבד.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך