המדריך לרכישה נבונה: איך לבחור דלתות מוסך לחניות פרטיות?

לקטלוג דלתות מוסך>>

 

רבים מהישראלים שיש להם בית צמוד קרקע, בוחרים להתקין בחניות הפרטיות שלהם דלתות מוסך, אם להגנה על רכבם ושמירה על הציוד המאוחסן בחניה מפני פריצות ונזקי רטיבות ופגעי מזג האוויר ואם לצורך הקניית פרטיות ומניעת שימוש בחניה הפרטית על ידי גורמים שאינם מורשים.

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים שהשוק מונה כיום אינספור סוגים שונים של דלתות מוסך ושערים הנבדלים אלו מאלו בחומרי הגלם המשמשים לייצורם, במנגנון הפתיחה שלהם, בסגנון העיצובי ובמחיר.

המושג “דלתות מוסך” לאו דווקא מתייחס לפתרונות מיגון המותקנים במוסכים או בבתי עסק הקשורים לעסקי רכבים, אלא בקטגוריה רחבה של מחסומים מסוגים שונים, ובתוך כך גם מחסומים לחניונים ציבוריים ופרטיים, לחניות וחצרות בבתים פרטיים, בקוטג’ים וכן הלאה.

היות והתקנת דלתות מוסך ושערים כרוכה בהשקעה כספית לא קטנה, מוטב להכיר מקרוב את מכלול הסוגים הקיימים בשוק, על כול מאפייניהם, יתרונותיהם וחסרונותיהם, תוך התייחסות לתוואי השטח שבחניה הפרטית.

שער הרמה

דלתות מוסך ושערים מתרוממים או נגללים

בין סוגי השערים ודלתות המוסך לחניות פרטיות ניתן למנות דלתות מוסך מתרוממות או נגללות כלפי מעלה, שערים מתרוממים, שערי הזזה נגררים, המיוצרים מאלומיניום, פלדה או בשילוב של זכוכית רבודה, עץ וחומרים נוספים, כמו גם דלתות מוסך עם מנגנון הפתיחה חשמלי או ידני, העשויות מקשה אחת או מקטעים, עם או ללא בידוד תרמי, אקוסטי ועוד.

 

דלתות מוסך מתרוממות: מאפיינים והבדלים

דלתות מוסך מתרוממות הנן, למעשה, פרי פיתוח אמריקאי שאומץ על ידי המגזר הפרטי, הן כאמצעי מיגון מפני פריצות וחדירת אורחים בלתי קרואים והן להגנה על הפרטיות ופגעי מזג האוויר. הדלתות המתרוממות משמשות לאטימת הפתח ועשויות על פי רוב מאלומיניום או פלדה מגולוונת. דלתות המוסך המתרוממות נבדלות, כאמור, אלו מאלו במבנה ובאופן הפתיחה.

כמו כן, הדלתות הבנויות כמקשה אחת ניתנות לעיצוב כיד הדמיון, לרבות הוספת פתחי חלונות ופתחים למעבר אדם, בעוד שהדלתות הפנלים עשויות מקטעים עם צירים במבנה מכופף שמחברים בין מקטע למקטע, זאת לצורך אטימה מלאה במרווחים שבין המקטעים. מבנה זה מעניק אטימה הרמטית אך מצמצם משמעותית את אפשרויות העיצוב והיכולת לשלב בהן פתחים.

 

קיבוע אל המפתח על ידי מסילות

דלתות מוסך מתרוממות מקובעות אל המפתח על ידי מסילות שממוקמות בצדי הפתח. בשני סוגי הדלתות ישנו מנגנון קפיצים שמטרתו להקל על פתיחתן באמצעות איזון כובד משקלן. בדלתות העשויות מקשה אחת ממוקמים הקפיצים בצדי הדלת, בהתאמה למסלול תנועה, ואילו בדלתות פנלים נמצאים הקפיצים מעל לדלת בהתאמה לאופן פתיחתן.

הבדל נוסף בין שני סוגי הדלתות הללו נוגע למספר המסבים. כאמור, תנועת דלתות הפנלים הנה אנכית ומתבצעת בעזרת מספר לא מבוטל של מסבים, בעוד שלהנעת הדלתות המיוצרות כמקשה אחת עולה הצורך בשני מסבים בלבד לכול היותר, תלוי בסוג המנגנון. מבית קבוצת טרלידור מציינים שבחירת סוג דלת המוסך נגזרת מתנאי השטח, ומומלץ להסתייע באנשי מקצוע לצורך זה.

 

שערים נגררים דו כנפיים

דלתות מוסך נגררות ושערי הזזה נפתחים בצורה אופקית מימין לשמאל או להפך, במקביל לגדר הצמודה לחניה. קיימים גם שערים נגררים דו כנפיים עם ארון חשמל הנפתחים בצורה אופקית סיבובית כלפי חוץ או כלפי פנים. חסרונם המרכזי של דלתות המוסך והשערים עם פתיחה בצורה זו נוגע לכך שמלבד מפתח החניה נדרש להם מרחב נוסף, כך שהם מותאמים בעיקר לחניות רחבות או כאלו שיש להן חצר צמודה.

ככלל, שערי הזזה נחשבים לכבדים, חזקים ומסיביים יותר, לפיכך נעשה בהם שימוש תדיר גם במגזר הציבורי, המסחרי והתעשייתי. ההבדל העיקרי בין דלתות מוסך לבין שערי הזזה לחנייה הפרטית הוא שדלתות המוסך מאפשרות סגירה של פתחי הכניסה באופן הרמטי, מה שמגביר משמעותית את רמת המיגון והביטחון.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך