איך לבחור פתרונות הצללה?

בישראל שבה השמש קופחת במשך רוב ימות השנה, זה אך טבעי שאנשים יתורו אחר פתרונות הצללה. השוק מציע כיום מגוון רחב של פתרונות הצללה שונים, הנבדלים זה מזה בחומרי הגלם המשמשים לייצורם (כמו אלומיניום, ברזל, חומרים פלסטיים, עץ ואו שילוב עם בדים מיוחדים, זכוכית ועוד), בטכניקות השימוש בהם (כגון פתרונות הצללה קבועים, מתקפלים, נגללים חשמלית, נגללים ידנית וכן הלאה), בדגמים, בסגנונות העיצוביים ובמחיר.

בין פתרונות ההצללה הנפוצים והפופולריים ביותר בישראל נמנים הסוככים ופרגולות. מבית קבוצת טרלידור מסבירים שההבדל העיקרי בין פרגולות לסוככים נודע לכך שהפרגולות נתמכות בתשתית מיוחדת או בעמודים, ולפיכך מוגדרות בחוק כמבנה קבוע ודורשות הליכים ביורוקרטיים וקבלת היתר מהעירייה.

 

פרגולה לגינה

הציבו את ההיבט הפונקציונלי בראש רשימת סדרי העדיפויות

הסוככים, לעומת זאת, ניתנים לקיפול או לגלילה על פי צורך, כך שהם מהווים פתרון הצללה אופטימלי למי שמעדיף להימנע מביורוקרטיה ואגרות רישוי. אין עוררין על כך שהפרגולה מהווה פתרון הצללה חינני ואלגנטי, מה שהופך אותה לפופולרית מאוד בקרב הישראלים.

ואולם, אחת מהטעויות הנפוצות ביותר שאנשים נוהגים לעשות בשעת בחירת הפרגולה היא התייחסות להיבט האסתטי בלבד, תוך התעלמות כמעט מלאה מעצם העובדה שהפרגולה נועדה בראש ובראשונה לספק מענה שימושי פונקציונלי.

כך קורה לא אחת שאנשים רוכשים פרגולה אשר נראית נפלא בקטלוג, אך מתברר לאחר התקנתה שהיא גורמת להחשכת הבית כמעט מלאה לאורך שעות היום. התרחיש ההפוך הוא שהפרגולה מצלילה במידה לא מספקת ואיננה ממלאה את היעוד שלשמו נרכשה.

 

התייחסו לחומר הגלם המשמש לייצור הפרגולה

כדי להימנע מטעויות מסוג זה, מוטב לשים את ההיבט הפונקציונלי בראש רשימת סדרי העדיפויות, ובמידת הצורך להיוועץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום. כמו כן, במידה ומגיעים להחלטה שהפרגולה היא פתרון ההצללה מועדף, יש לברר ברשות המוניציפלית מבעוד מועד את התנאים לקבלת היתר מזורז, למניעת תרחיש שבו דורשת הרשות העירונית את פירוק הפרגולה לאחר שזו הותקנה.

אספקט נוסף שכדאי להתייחס אליו הוא חומר הגלם המשמש לייצור הפרגולה. מרבית הפרגולות כיום עשויות מאלומיניום או מעץ. יתרונן הבולט של הפרגולות מעץ נעוץ במראה הכפרי והטבעי שלהן שמשתלב היטב עם הסביבה. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שפרגולות מעץ דורשות תחזוקה שוטפת, בעוד שהאלומיניום עמיד לאורך זמן, אינו מחליד ודורש תחזוקה מינימלית בלבד.

 

תרים אחר פתרון הצללה איכותי לבית? כל מה שכדאי לדעת על פרגולות מאלומיניום

תרים אחר פתרון הצללה איכותי לבית? בדומה לתחומים אחרים דוגמת אדריכלות ועיצוב פנים, גם בתחום פתרונות ההצללה ניתן לזהות בעשורים האחרונים מגמות חדשות העושות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, ומאפשרות תוצרת איכותית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

אם בעבר בלטו בענף זה כמה פתרונות הצללה פופולריים כגון סוככים, מפרשי הצללה, גגונים ופרגולות מעץ, שהרי במאה העשרים ואחת הפכה הפרגולה מאלומיניום לפתרון הצללה אולטימטיבי ולא בכדי.

מבית קבוצת טרלידור מסבירים שהאלומיניום מתאפיין במשקל סגולי נמוך בהשוואה לחומרים אחרים ומאידך בחוזק רב, מה שמקנה לפרגולה כמה יתרונות משמעותיים כמו היכולת להתקינה אף במקומות שנחשבים לבעייתיים (למשל מרפסות וגגות). כמו כן, בשל משקלה הנמוך של הפרגולה מאלומיניום, קל להרכיבה, לפרקה, להזיזה או לערוך בה שינויים.

 

עמידות גבוהה לאורך זמן

יתרון נוסף שהופך את הפרגולה מאלומיניום לפתרון הצללה הטוב ביותר בעידן הנוכחי הוא עמידות גבוהה לאורך זמן בפני חשיפה לפגעי טבע ומזג האוויר (גשם, קרינת שמש, לחות, הפרשי טמפרטורה, טמפרטורות קיצוניות, שריפות, הצפות, שיטפונות ועוד) ומזיקים שונים.

כשהאלומיניום נחשף לאטמוספרה, מתהווה מעליו שכבה דקה אך בלתי נראית לעין של תחמוצת אלומיניום המונעת התפתחות של קורוזיה.

יתירה מכך, האלומיניום עובר במפעלי החברה תהליך כימי מקדים (גלוון דו צדדי) לצביעה אלקטרוסטטית, מה שמקשיח את האלומיניום עד פי 4 מחוזקו הטבעי ומגביר את עמידותו בפני החלדה. תכונות נוספות הן רפלקטיביות מעולה של אור וחום וכושר עבידות גבוה, תכונה המאפשרת לעצב את החומר בכול צורה על פי צרכים.

 

אפשרויות צביעה בכול גוון מבוקש

בניגוד לפרגולות מעץ, ברזל וחומרים אחרים, הפרגולה מאלומיניום היא פתרון הצללה שאינו דורש תחזוקה שוטפת של אנשי מקצוע מידי תקופה למניעת בלאי מואץ, כך שלמעט ההשקעה הראשונית, אין הוצאות המצטברות עם הזמן. ניתן להוסיף למעטפת היתרונות את העובדה שהמראה הנהדר של הפרגולה מאלומיניום נשמר במשך שנים רבות, מה שמסביר כיצד הפכה ברבות השנים לפתרון ההצללה המועדף בקרב רבים מהצרכנים.

יתרון משמעותי אחר נוגע לאפשרויות הצביעה של הפרגולה בכול גוון מבוקש. בשל המראה המודרני שלה המתאפיין בקווים נקיים, היא משתלבת בצורה הרמונית בסביבה האורבנית עם קירות החוץ, המרפסת או הגג של הבית. יחד עם זאת, באותה המידה קיימת האפשרות להקנות לפרגולה מראה כפרי וטבעי, על ידי שימוש בטקסטורות ובגוונים המדמים עץ.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך