בונים? משפצים? כל מה שכדאי לדעת לפני שבוחרים חיפוי דקורטיבי לקירות

בונים? משפצים? מעוניינים ליישם חיפוי דקורטיבי בקירות פנים ואו חוץ? ניתן למנות כיום מגוון רחב של טכניקות לחיפוי קירות פנים ואו חוץ, החל מצבע, שליכט וטיח צבעוני, דרך אריחי אבן ושיש, וכלה באבני פסיפס, אבני בריק ולוחות בנייה העשויים מחומרי גלם שונים.

המומחים מבית קבוצת טרלידור מציינים שבהגיענו לבחור חיפוי דקורטיבי לקירות פנים, ההתמקדות על פי רוב היא בפן העיצובי ואופן השתלבותו של החיפוי בחלל הכללי.

יחד עם זאת, בכול הנוגע לחיפוי קיר חיצוני, חשוב להתייחס למכלול לא מבוטל של פרמטרים, שכן חיפוי החוץ נדרש לעמידה בתנאי האקלים השוררים באזור, כמו גם לספק למבנה הגנה אופטימלית מפני רטיבות. לפיכך, מוטב להסתייע לצורך זה במהנדס בניין או אדריכל.

חיפוי קיר

התאמת החיפוי אל תשתית המבנה

יתירה מכך, סוג חיפוי החוץ נדרש להיות תואם אל תשתית המבנה. התשתית חייבת להיות מישורית, אנכית וחזקה דיה כדי לשאת את החיפוי, כך שמומלץ לבחור את סוג החיפוי עוד בשלב התכנון ולא כשהתשתית כבר מוכנה. כשמחפים מבנה הממוקם בקרבה אל הים, חשוב לוודא שהוא עמיד בסביבה ימית ומלוחה.

אחד מהחומרים הכי טרנדיים כיום לחיפוי דקורטיבי פנים וחוץ הוא האלומיניום. אם בעבר שימש האלומיניום בעיקר לחיפוי מבנים במגזר הציבורי, המסחרי והתעשייתי, שהרי בשנים האחרונות זלג השימוש בו גם אל הבניה הפרטית, בשל שלל היתרונות הטמונים בחומר זה. האלומיניום ניחן במשקל סגולי נמוך, כך שהחיפוי מאלומיניום אינו יוצר עומס יתר על המבנה כולו.

בידוד תרמי ואקוסטי, חוזק ועמידות

האלומיניום נחשב לחומר גמיש הניתן לעיבוד, עיצוב וצביעה במבחר טכניקות, סגנונות וגוונים, מה שהופך אותו לחיפוי דקורטיבי אופטימלי מכול ההיבטים. החיפוי מאלומיניום מגיע בתצורות שונות של לוחות או סרגלים, המוצמדים אל הקיר ויוצרים משטח שלם. ההתקנה נעשית ללא תפרים וחיבורים, וללא כל צורך בהכנות מיוחדות.

עבודת ההתקנה עצמה נקייה מאוד ומיושמת במהירות, כשהחיסכון בזמן מוזיל את סך העלויות. מעבר להיותו דקורטיבי מאוד, חיפוי האלומיניום אינו מחליד ומתאפיין בחוזק ועמידות איתנה לאורך זמן בפני בלאי ופגעי מזג האוויר. מדובר בחיפוי קל לתחזוקה, המספק למבנה הן בידוד תרמי והן בידוד אקוסטי, כשהיתרונות הללו באים לביטוי בחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל, כמו גם בשדרוג איכות החיים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך