גדרות לגינה – כי כל גינה צריכה גדר

כל גינה צריכה גדר, כדי לתחום את גבולותיה במקרה ומדובר בגינה ציבורית ולמנוע מאורחים לא רצויים להיכנס אליה כאשר מדובר בגינה פרטית. גדרות לגינה, פרטית או ציבורית, חייבות להיות איכותיות, חזקות ועמידות לאורך זמן, וכמובן שעליהן למלא את המטרה שלשמה נבנו. מומחי חברת טרלידור מגישים את המדריך הפרקטי לבחירת הגדר לגינה שלכם.

גדרות לגינה נועדו לספק ביטחון והרחקת גורמים בלתי קרואים כגון אנשים ואו בעלי חיים, פרטיות מלאה ומניעת מציצנות מצד שכנים ועוברי אורח, כמו גם יצירת חיץ מוגדר בין השטח הפרטי לבין המרחב הציבורי ולעתים גם הגנה מפני מפגעי רעש, רוחות עזות, סחיפת קרקע ומזיקים שונים.

בשנים האחרונות נוסף גם האספקט הדקורטיבי, ונעשה בהן שימוש כאלמנט עיצובי בהתאמה עם הסביבה הקיימת. מבית קבוצת טרלידור מציינים שעוד לפני התחלת החיפושים אחר גדרות לגינה ועריכת סקר שווקים, כדאי לאפיין את המטרה העיקרית שלשמה מתקינים את הגדר, תוך התייחסות אל הצרכים הפרטניים, ולהגדיר מראש את התקציב המרבי שמקצים לצורך זה.

 

גדר דקורטיבית לבית

איזה גדר מתאימה לגינה שלכם?

כדי לבחור את הגדר הנכונה עליכם, ראשית כל, להגדיר את הצרכים שלכם. בהנחה שתרצו לגדר את כל שטח הגינה עליכם לבדוק מהו אורכה המדויק, לקבוע את גובה הגדר הרצוי לכם, את מידת חסימת הסביבה החיצונית הרצויה, את סוג הסביבה בה הגדר תמוקם מבחינת מזג אוויר, תנאי לחות, קיומם של בעלי חיים ועוד. ככל שתרדו לרזולוציות נמוכות יותר בהגדרת הצרכים שלכם והציפיות שלכם מהגינה כך אנשי המקצוע יוכלו לסייע לכם טוב יותר בבחירת הגדר המתאימה לגינה שלכם.

חומרי הגלם המשמשים לייצור גדרות

אפיון המטרה, הצרכים והגדרת התקציב, אלו הן פעולות המסייעות בסינון הצעות מחיר שאינן רלוונטיות, אם מהסיבה שהגדרות אינן תואמות את המטרה והצרכים הספציפיים ואו בשל היותן חורגות את מסגרת התקציב. פרט נוסף שיש לתת עליו את הדעת במהלך החיפוש אחר גדרות לגינה נוגע חומר הגלם שממנו הן עשויות.

ניתן למנות כיום מגוון חומרים שונים המשמשים לייצור גדרות כגון אלומיניום, ברזל, בטון, עץ, PVC ועוד, כשכול סוג של חומר כולל יתרונות וחסרונות. בעת בחירת סוג הגדר, יש להתייחס למספר שיקולים כמו רמת הביטחון שמעוניינים להשיג, רמת הפרטיות המבוקשת, כושר העמידות של הגדר לאורך זמן בתנאי חוץ בהתאם לחומר הגלם המשמש לייצורה וכיוצא בזה.

גדרות מאלומיניום

הצרכים שלכם מהגדר קובעים את החומר ממנו תהיה עשויה הגדר שלכם, אך אם אינכם רוצים קיר בטון ההמלצה הכללית היום היא להשתמש בגדרות לגינה שעשויות מאלומיניום. לאלומיניום יש יתרונות רבים והוא משמש היום בתחומים רבים בבנייה. האלומיניום הוא קל משקל אך חזק מאוד, גמיש לעיבוד צורני אך יציב, עמיד בפני נזקי מזג אוויר, בעלי חיים ואפילו ונדליזם, ניתן לעבד אותו בצורות שונות ולצבוע אותו בצבעים שונים, והוא אינו יקר יחסית לחומרים אחרים. כמובן שתוכלו להינות מתכונות האלומיניום רק אם תקפידו על רכישת הגדר מיצרן איכותי ואמין, שיש לו מוניטים בתחום והוא יכול לתת לכם אחריות על הגדר עצמה ועל עבודת ההתקנה שלה.

איך קונים גדרות לגינה?

גדרות לגינה פרטית או גינה ציבורית כדאי לרכוש, כאמור, רק מיצרן מקצועי ובעל מוניטין בתחום האלומיניום בכלל ובתחום הגדרות בפרט. גדר שאינה נבנית בצורה נכונה, או שנעשה בה חיסכון בחומר על חשבון הלקוח, היא גדר שלא תמלא את ייעודה ותצא משימוש מהר מאוד. גם צורות העיבוד השונות של האלומיניום מצריכות ידע מקצועי כדי לא להחליש את החומר ולגרום לו להישבר. הקפידו לרכוש את הגדר שלכם מחברה ידועה, אמינה ומקצועית, והתעקשו על קבלת  תעודת אחריות.

עלויות תחזוקה השוטפת

בהקשר זה, חשוב לברר גם בנוגע לתחזוקה השוטפת הנדרשת בהתאם לחומר שממנו הגדר עשויה, תדירות הטיפול של אנשי מקצוע וההוצאות הנלוות הכרוכות בכך, מאחר ותחזוקה השוטפת היא מסוג הפרמטרים שכדאי לקחת בחשבון במהלך עריכת סקר שוק והשוואת מחירים.

לדוגמה, טווח המחירים של גדרות לגינה מאלומיניום נע בין 600 – 400 ₪ למטר להקמה מעל הקרקע או תשתית בטון, בעוד שטווח המחירים של גדרות מברזל נע בין 550 – 350 ₪ ושל גדרות מעץ הנו 450 – 250 ₪.

עם זאת, גדרות מאלומיניום אינן דורשות תחזוקה שוטפת, הם מחזיקים הרבה זמן והצביעה מחזיקה לזמן ארוך, בעוד שעלות חידוש גדרות מעץ או ברזל מידי תקופה נעה בין 60 – 40 למ”ר (עבור ניקוי, תיקונים, שיוף, חידוש לכה, חידוש צבע ועוד), כך שעלויות התחזוקה השוטפת עלולות להסתכם במאות שקלים בהתאם לאורך הגדר.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך