הכול על חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום

בונים בית חדש? מתגוררים בבית משותף ישן ומתקלף, והחלטתם שהגיעה העת לשפץ את קירות המעטפת ולשפר החזות של קירות החוץ? מתלבטים בין ציפוי שליכט או צבע לבין חיפוי אבן? האם ידעתם שישנה אופציה נוספת של חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום?

המומחים עולם חיפויי החוץ טומן באמתחתו מכלול שלם של אפשרויות שונות שלכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות, ובהגיענו לבחור את אחד מבין מכלול הפתרונות השונים שקיימים כיום בשוק, עלינו לבחון את ההבדלים ביניהם מבחינת כושר הבידוד והאיטום, החוזק והעמידות, הנראות והמחיר. מבית קבוצת טרלידור מציינים שחיפויי החוץ הנפוצים ביותר כיום הם צבע החוץ המסורתי והשליכט הצבעוני, האקרילי או המינרלי.

 

חיפוי קיר חיצוני

הצבע האקרילי והשליכט הצבעוני

הצבע האקרילי הנו צבע החוץ המסורתי. יתרונו נעוץ בעלות הנמוכה בהשוואה ליתר הפתרונות והיישום המהיר. החסרונות שלו נעוצים בכך שהוא מספק הגנה פחותה מפני פגעי מזג האוויר וגם אינו מגשר על פני סדקים.

כמו כן, הוא דורש חידוש מידי מספר שנים. השליכט הצבעוני מגיע ברמות שונות של טקסטורה מגורגרת, מה שמזכה אותו בפופולריות גבוהה, בשל היכולת ליצור בעזרתו מעטפת בכול סגנון עיצובי שחפצים, כמו מודרני, יוקרתי, כפרי או אותנטי.

השליכט האקרילי מגשר על פני סדקים עד 1 מ”מ ומספק הגנה כנגד רטיבות. השליכט המינרלי אינו גמיש לפיכך אינו מגשר על פני סדקים. בנוסף, לשליכט המינרלי יש נטייה לספוח לכלוך. חסרונותיו העיקריים של השליכט הם המחיר הגבוה והעובדה שלא ניתן לבצע תיקונים מקומיים בקיר מבלי שהדבר יבלוט לעין.

יתרונות לוחות האלומיניום לחיפויי חוץ

חיפויי חוץ באבן ושיש ניחנים בחזות קלסית נאה, תוחלת חיים ארוכה, רמת בידוד גבוהה ועמידות כנגד נזקי מזג האוויר. החסרונות הם עלותם הגבוהה מאוד, הסיכון להתנתקות אבני החיפוי במרוצת השנים ונטייה לירוקת מעל לאבנים ולבעיות של רטיבות ועובש בקירות הפנים, כתוצאה מאיטום לקוי.

כאמור, פתרון נוסף לשדרוג המעטפת הוא חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום. אם בעבר יישמו חיפוי זה בעיקר מעל למבני תעשייה ומבנים מסחריים וציבוריים, שהרי בשנים האחרונות הופך חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום לפופולרי גם במגזר הפרטי. מדובר למעשה בלוחות אלומיניום שעברו תהליך כימי של אנודיזציה, להקניית עמידות גבוהה בפני שיתוך (קורוזיה) ושחיקה מכנית.

הלוחות הללו נצבעים באבקה אלקטרוסטטית בהתאמה לתקן האירופאי ועוברים לאחר מכן קלייה בתנור. לחיפוי קירות חוץ מאלומיניום יש יתרונות רבים, החל מבנייה מהירה, ירוקה ונקייה, דרך עמידות מעולה לאורך שנים מפני נזקי אקלים, וכלה בתחזקה קלה, בידוד תרמי (חיסכון באנרגיה לקירור וחימום) ובידוד אקוסטי מפני רעשים.

תשכחו מהשליכט והצבע: הכול על חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום

קירות המעטפת מהווים את האלמנט הבולט והדומיננטי ביותר במבנה וככאלו, הם שקובעים את מראהו. אם בעבר הצבע האקרילי המסורתי, השליכט הצבעוני, הפסיפס והאבן הם אלו שנתנו את הטון, שהרי בעשורים האחרונים ניתן להבחין ביותר ויותר מבנים חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום.

אז מהו בדיוק אותו חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום, מהם יתרונותיו בהשוואה לחיפויים המסורתיים ומדוע הפך כה פופולרי וסוג החיפוי המועדף על אדריכלים ומהנדסים?

אנשי הצוות המקצועי מקבוצת טרלידור מציינים שמדובר בלוחות העשויים מאלומיניום אשר עברו אנודיזציה (תהליך כימי), מה שמקנה להם עמידות גבוהה במיוחד בפני שחיקה מכנית ושיתוך (החלדה). בשלב הבא נצבעים הלוחות באבקה אלקטרוסטטית ועוברים קלייה בתנור בהתאם לתקינה הישראלית האירופאית.

חיפויי צבע אקרילי, שליכט ואבן: יתרונות וחסרונות

יתרונותיו העיקריים של הצבע האקרילי טמונים בהיותו חומר זול ויישומו המהיר ביחס לפתרונות האחרים. אלא שהוא מתאפיין בעמידות נמוכה כנגד פגעי אקלים, אינו מטיב לגשר על פני סדקים ומצריך חידוש בתדירות של אחת לכמה שנים.

השליכט האקרילי מספק הגנה מפני רטיבות ומגשר מעל לסדקים קטנים עד 1 מ”מ. כמו כן, הוא מגיע בספקטרום רחב של צבעים וטקסטורות, מה שמאפשר ליצור באמצעותו כל סגנון עיצובי שעולה על הדעת. אלא שמחירו גבוה, ובמידה ונדרשים תיקונים מקומיים בקיר המעטפת, התיקונים תמיד יבלטו לעין.

חיפויי השיש והאבן ניחנים אמנם בתוחלת חיים איתנה, רמת בידוד ועמידות גבוהות מפני פגעי טבע, זאת בנוסף לחזות הקלסית שהם מקרינים אל הסביבה, אך עלותם גבוהה במיוחד ויש להם נטייה להתנתקות והתפתחות של ירוקת במהלך השנים.

חיפוי מאלומיניום: מעטפת של יתרונות

חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום ניחן במעטפת של יתרונות: שיטת ההתקנה שלו ירוקה, אקולוגית, נקייה ומהירה, כך שבמהלך התקנתו נחסכת מדיירי המבני התחושה של מגורים בתוככי אתר בנייה. מעבר לכך, פשטות מהירות ההתקנה מתורגמת לחיסכון בזמן וכסף.

חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום מתאפיין בעמידות גבוהה מאוד לאורך שנים כנגד פגעי מזג האוויר, ללא כל צורך בתחזוקה, פרט ששווה להכניס למשוואת השיקולים. החיפוי מספק בידוד תרמי מעולה, כשהמשמעות היא חיסכון באנרגיה ובהוצאות חשמל חודשיות לקירור וחימום המבנה.

גם בהיבט האקוסטי זוכה החיפוי לניקוד גבוה, מעצם היותו מבודד מושלם מפני רעשים סביבתיים והפחתת עוצמתם באופן משמעותי, פרט שחשוב לקחת בחשבון כשמתגוררים באזורים אורבניים, היות והדבר עשוי להשפיע במידה רבה על איכות החיים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך