המדריך המלא: התקנת גדר לבית

מעוניינים בהתקנת גדר סביב הבית? בעידן הנוכחי, כל מי שמתגורר בבית פרטי, דואג לתחום את השטח הפרטי שבבעלותו כדי ליצור הפרדה בין ביתו ומבצרו לבין שכניו, השטחים הנושקים אל הבית והמרחב הציבורי. עם זאת, מעבר לתרומתן בהקניית פרטיות אופטימלית, הגדרות משמשות למניעת חדירתם של גורמים שאינם רצויים.

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים שבשוק ניתן למצוא כיום אינספור גדרות מסוגים שונים, הנבדלות זו מזו בחומרי הגלם שמהם הן עשויות, בסגנון העיצובי והמחיר. במהלך בחירת סוג הגדר לבית כדאי להתייחס למגוון פרמטרים, החל ממטרת השימוש המרכזית בה (ההיבט הבטיחותי או הקניית פרטיות), חומרי הגלם המשמשים לייצורה, היקף התחזוקה השוטפת לאורך השנים, סגנון העיצוב וכן הלאה.

גדרות שילוב זכוכית

חומרים המשמשים לייצור גדרות

ישנם כיום כמה סוגים של חומרים שונים המשמשים לייצור גדרות, כגון עץ, במבוק, אלומיניום, ברזל, נירוסטה, PVC (פלסטיק) ועוד, ולעתים שילוב של מספר חומרים יחדיו, לרבות זכוכית. גדר מ- PVC היא לרוב מודולרית, מה שמאפשר את התקנתה בכול תוואי שטח ובכל מקום ללא כול מגבלה. יתרון נוסף נוגע למחירה האטרקטיבי ביחס לגדרות העשויות מחומרים אחרים.

חסרונה נעוץ בנטייתו של ה- PVC לדהות ולהיסדק לאורך הזמן, ולעתים אף לאבד את הצורה המקורית בעקבות החשיפה לחום וקרינת UV. אופציה נוספת היא גדר מעץ. עד לפני מעט יותר מעשור, נחשב העץ לחומר המסורתי לבניית גדרות, ובפרט מעצם המראה הטבעי והכפרי שהוא מקרין לסביבתו.

 

גדרות המתכת: ברזל ואלומיניום

אין עוררין על כך שגדר מעץ משתלבת היטב עם הסביבה, אך במידה ומחליטים לבחור בגדר מעץ, מומלץ להיוועץ תחילה עם מומחים בתחום, שכן ישנם סוגי עץ עם פגיעות יתר לפגעי מזג האוויר, רטיבות, חום ומזיקים שונים. בקטגוריית גדרות המתכת נמנים גדרות הברזל והאלומיניום.

עד העבר הלא רחוק, עוד הרבו לעשות שימוש בברזל לצורך ייצור גדרות, אך הזינוק במחירי הברזל בעשור האחרון, לצד העלויות הנדרשות לטיפול בברזל (גלוון וצביעה בתנור) להגברת העמידות ומניעת התפתחות של קורוזיה, כל אלו הורידו את שיעור השימוש בברזל לייצור.

למעשה, בשנים האחרונות הפכו גדרות האלומיניום לטרנד מוביל בתחום בשל מעטפת היתרונות הטמונה בחומר הגלם. מדובר בחומר העמיד לאורך זמן, שניחן בגמישות רבה ולפיכך עביד מאוד, והאלמנטים שהאלומיניום משמש לייצורם כמעט ואינם דורשים תחזוקה.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך