שוקלים התקנת שערים לחניה ? קבלו את המדריך המלא!

מחפשים את המיגון האופטימלי מפני פריצות ואו גנבות רכב? התקנת שערים לחניה נחשב מאז ועד היום לאחד מהפתרונות האפקטיביים ביותר למקסימום בטיחות ומינימום חדירות בלתי מורשות.

אנשי המקצוע מבית קבוצת טרלידור לתעשיות מתכת מתקדמות מציינים שישנם כמה סוגים של שערים לחניה, החל משערי כניסה לבנייני מגורים משותפים ושערים לחניות של בתים פרטיים, דרך שערים לחניונים תת קרקעיים וכלה בשערים המוצבים בכניסה למוסדות ציבוריים, מוסדות חינוך, למפעלים ויישובים.

שערים לחניות של בתים משותפים ופרטיים הם על פי רוב מחסומי כניסה, שערים חשמליים שנגללים על מסילה או שערי כנף דקורטיביים, שמטרתם למנוע מאורחים בלתי קרואים להיכנס אל החניה ולהחנות בה את רכבם במקום השמור לדיירי הבניין.

שער לבית

התאמה אופטימלית למרחבים שונים

שערי כניסה ליישובים, מוסדות ומפעלים הם בדרך כלל מסיביים ומהווים את המשך הגדר שסובבת את המקום ומגנה עליו מפני כניסה או יציאה בלתי מורשים, בעוד שבחניונים תת קרקעיים נהוג לעשות שימוש לרוב בשערי סורג עם כנף אחת או שתי כנפיים.

שערים לחניה נחלקים, כאמור, לסוגים שונים, זאת במטרה לאפשר התאמה אופטימלית למרחבים שונים. מבית קבוצת טרלידור מסבירים ששערים חשמליים חדדו כנפיים כוללים צירים שמעל לכל אחד מהם מותקנת דלת שנפתחת פנימה או החוצה על פי דרישה.

שערים חשמליים מתקפלים נחשבים לשדרוג של השערים בעלי הכנפיים, אך בשונה מהם, השערים המתקפלים כוללים יחידות שמחוברות זו לזו בעזרת צירים, ומתקפלות בצורת אקורדיון בשעת פתיחת השער.

התאמת המנוע החשמלי למסיביות של השער

שערים לחניה מסוג אחר הם השערים הנגררים, שמותקנים מעל למסילה ונגררים לאורכה ובשעת הפתיחה והסגירה. יתרונם נעוץ בכך שהם חסכוניים במקום, היות והפעלתם איננה גוררת את השער אל תוך או מחוץ למתחם החניה אלא לאורך המסילה בלבד. השערים המתרוממים נפתחים כלפי מעלה כלפי חוץ או כלפי פנים בזווית 90 מעלות, בעוד ששערי מסוג הגלילה מהווים כמעין תריס חשמלי, ונגללים כלפי מעלה במהלך פתיחתם.

מחברת טרלידור מדגישים שהמנוע החשמלי נחשב לאחד מהמרכיבים החשובים ביותר, לפיכך כוח המנוע דורש התאמה למסיביות של השער, וככל שמדובר בשער גדול וכבד יותר, כך עולה הצורך במנוע חזק יותר. מכיוון שתהליך התקנתם של שערים חשמליים הנו מורכב ודורש את נוכחותם של מספר בעלי מקצוע מתחומים שונים (מסגר וחשמלאי המתמחה במנועים), מומלץ לבצע את הרכישה אצל חברות מוכרות בלבד.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך