המדריך המלא לפתרונות הצללה

מחפשים פתרונות הצללה לגינה? עבור המרפסת? החניה לרכב? מתלבטים בין סוכך לפרגולה? אין מחלוקת על כך שפתרונות הצללה חיוניים והכרחיים, ובפרט כשהדבר נוגע לקיץ הישראלי. המומחים מקבוצת טרלידור לתעשיות מתכת מתקדמות מסבירים שניתן לחלק את פתרונות ההצללה לשתי קטגוריות עיקריות שהן פרגולות וסוככים.

השוק מונה כיום אינספור פתרונות הצללה שונים, שחלקם מיועדים להצללה בלבד, בעוד אחרים מגוננים גם מפני הגשם, חלקם מותאמים לכיסוי שטחים נרחבים כמו גינות, חצרות או מרפסות שמש ענקיות, ואילו אחרים מותאמים לשטחי כיסוי קטנים כמו חלונות, כניסות לבתים וחניה לרכב. 

פרגולת הצללה גלי

ההבדל המרכזי שבין פרגולות לסוככים הוא שפרגולות הנן מבנה קבוע ללא אפשרות להזזה, זאת להבדיל מסוככים שאותם ניתן לקפל ולסגור. מעצם היותן מבנה קבוע מצריכה התקנתן של הפרגולות היתרי בניה מהרשות המקומית או העירייה, כשלעתים כרוך הדבר גם בתוספת תשלום במסי הארנונה. התקנת סוככים על פי רוב גם פשוטה וזולה יותר, והיא איננה דורשת תחזוקה רבה אך היא פחות עמידה ואינה מהווה פתרון קבוע. בטרלידור מציעים לכם פרגולות עמידות וחזקות עם סכך קבוע שייתן לכם פתרון הצללה לאורך זמן. 

ניתן למצוא פתרונות המספקים הצללה עליונה בלבד וכאלו המספקים הצללה גם בחזית ובצדדים. ישנם פתרונות הצללה קבועים או כאלו שניתן לקפל על פי צורך. ישנם גם מנגנוני קיפול ידניים או חשמליים, ולנוכח ההיצע העצום מתעוררת השאלה כיצד לבחור בפתרון ההצללה הנכון? אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מעניקים כמה טיפים טובים שיסייעו לכם בבחירה.

במידה ומעוניינים בפתרון הצללה מתקפל שאז ניתן לבחור בסוכך זרועות או סוכך מסילות. סוככי זרועות נתמכים ומתקפלים באמצעות זרועות ובשעת הצורך אפשר גם לשלוט ברמת הפתיחה שלהם, אם באופן ידני ואם על ידי מנגנון קיפול חשמלי. חסרונם של סוככי הזרועות נעוץ בכך שהם מספקים הצללה בחלק העליון בלבד והיותם בלתי אינם עמידים בפני גשמים עזים ורוחות חזקות. 

הפרמטרים לבחירת פתרון הצללה

באופן כללי, במהלך החיפוש אחר פתרונות הצללה כאלו ואחרים, חשוב להתייחס לכמה פרמטרים כמו המקום שבו הוא אמור להיות מותקן (מעל לחלון, בגינה, עבור החניה לרכב וכן הלאה), ייעודו של הסוכך (הצללה בלבד או הצללה והגנה מפני הגשם), וכן גודל השטח הכיסוי, אופן הקיפול (קיפול חשמלי או ידני), תדירות השימוש וגובה התקציב שמקצים לצורך זה.

בקטגוריית הסוככים ניתן למנות את סוכך המרקיזה, סוכך מסילות, סוכך זרועות והסוכך הקבוע. סוכך המרקיזה נחשב למוכר והנפוץ מבין הסוככים וסימן ההיכר שלו הוא הקיפול הייחודי בצורה של רבע עיגול. סוכך זה מותקן בדרך כלל במרפסות וחלונות ואינו מצריך אישור של העירייה. חסרונו העיקרי של הסוכך נעוץ בכך ששטח הכיסוי המרבי שלו מטר וחצי לכל היותר.

סוכך הזרועות, סוכך המסילות והסוכך הקבוע

סוכך הזרועות מהווה פתרון הצללה אופטימלי למרפסות שמש, ובפרט מרפסות שמש רחבות, מאחר והוא אינו מוגבל מבחינת שטח הכיסוי. חסרונו הבולט נעוץ בהיותו עדין בהשוואה לסוככים האחרים והוא עלול להתפרק במקרים של גשמים ומשבי רוח חזקים. חיסרון נוסף קשור לכך שהוא מספק הצללה בחלק העליון בלבד ומאפשר לקרני השמש לחדור מהחזית והצדדים.

סוכך המסילות, לעומת זאת, מספק הצללה מכל הכיוונים ואף ניתן לקיפול באופן חלקי, מה שהופך אותו לפתרון הצללה מושלם עבור מרפסות גדולות, גינות ופטיו. הסוכך הקבוע מהווה סוכך שאיננו ניתן לקיפול ואו הזזה, לפיכך הוא משמש בעיקר כגגון הצללה דקורטיבי בכניסה לבתים, להצללת חניות ולמקומות שבהם עולה הצורך בפתרונות הצללה ומיגון מפני גשם לכל אורך ימות השנה.

יתרונו נעוץ בכך שמעבר להיותו פתרון הצללה לפתחים קטנים, הוא אידאלי להתקנה בבנייני מגורים משותפים לשמירה על הפרטיות ולמניעת סכסוכי שכנים על רקע הכביסה הרטובה שמטפטפת או השלכת פסולת מהקומה שמעל. הסוכך הקבוע מהווה פתרון אלגנטי לשימוש כגגון בכניסות של בתים, חניות ובמקומות שבהם עולה הצורך בהגנה או הצללה קבועה לכל אורך ימות השנה, אם מפני גשם או השמש הקופחת.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך