המדריך לרכישה נכונה של סוככים

הסוככים, המוכרים גם כמרקיזות, פרגולות, או רשתות הצללה, הפכו בשנים האחרונות למחזה שכיח ביותר בישראל שטופת השמש. הסוככים מהווים, למעשה, מתקנים דמויי גגון שנועדו לא רק להצללת שטחים מסוימים, זאת במטרה לגונן, ולסוכך עלינו מפני השמש הישראלית הקופחת, אלא גם מפני הגשם והרוחות.

 

בקטגוריה זו נמנים סוככים מתקפלים או קבועים, והם משווקים במגוון בלתי נדלה של חומרים, דגמים, מחירים, דוגמאות וכדומה. ניתן למצוא כיום סוככים במרפסות, בגינות ובחצרות פרטיות, כמו גם בגינות ציבוריות, בגני ילדים, בתי ספר, בכניסה לבתי קפה, מסעדות ובתי עסק נוספים.

 

המומחים מבית קבוצת טרלידור, חברה בינלאומית המתמחה בייצור ושיווק מוצרי מתכת, מעניקים כמה טיפים טובים לבחירה ולהתקנת סוככים, זאת במטרה להבטיח רכישה נבונה ומושכלת, המותאמת אופטימלית לצרכים.

סוככים להצללה

הגדרת צרכים, מקום ההתקנה ושימושים ייעודיים

מבית קבוצת טרלידור מציינים שעל מנת לבצע רכישה נבונה, כדאי להגדיר מראש את המסגרת התקציבית שמחליטים להקצות לצורך זה, כשהעצה נכונה לגבי כל מוצר ורכישה, לרבות סוככים, שכן אי הגדרת התקציב מראש מעלה את הסיכון לרכישת מוצר בסכום הגבוה מהיכולת הכלכלית שלנו ואו מוצר בעל פונקציות שאינן נחוצות לנו.

 

אחת הדוגמאות היא סוכך זרועות עם מנגנון חשמלי שאינו מותאם לאזורים סחופי רוחות העלולות להזיק לפרופיל האלומיניום. לפיכך, במהלך החיפוש אחר סוכך, כדאי גם להגדיר צרכים, כמו המקום שבו אמור הסוכך להיות מותקן, שימושיו הייעודיים וכדומה.

 

ישנם, כאמור, סוגים ודגמים שונים של סוככים שכל אחד מהם מותאם לצרכים אחרים, וסוכך המיועד לשמש להצללת מתחם שעשועים לילדים יהיה, מן הסתם, שונה מסוכך מתקפל לישיבה בגינה. כמו שאוהל לטיולי טבע שונה מאוהל אבלים.

 

לוודא שהסוכך משתלב ומתמזג באופן הרמוני עם הסביבה שבה הוא ממוקם

מחברת טרלידור מוסיפים ומציינים שמחירי הסוככים עשויים להשתנות בהתאם למספר פרמטרים כמו סוג הסוכך, חומר הגלם שממנו הוא עשוי, גודל הסוכך, מידת התחכום שלו והאביזרים הנלווים.

 

לפיכך, כדאי לחשב מראש את גודל השטח המיועד להצללה עוד בטרם שלב החיפושים. מומלץ גם להגדיר מראש את הסגנון העיצובי על מנת להבטיח שהסוכך משתלב ומתמזג באופן הרמוני עם הסביבה שבה הוא ממוקם.

 

במהלך עריכת סקר שוק והשוואה בין הצעות המחיר למיניהן, חשוב לבחון לא רק את עלות הסוכך עצמו, אלא להוסיף לתחשיב את תנאי האחריות, עלות ההובלה וההתקנה וכדומה. מבית טרלידור מדגישים שהתקנת סוככים איננה דבר של מה בכך, ומומלץ שלא לנסות ולהתקין את הסוכך באופן עצמאי, אלא להעדיף את אנשי המקצוע לצורך זה, מה שמבטיח התקנה נאותה והנאה מהמוצר לאורך זמן.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך