המדריך המלא: פרגולות מאלומיניום

החלטתם להתקין פרגולה? מתלבטים בין פרגולות מעץ או לפרגולות מאלומיניום ? עומדת או תלויה? פתוחה או סגורה? מנגנון חשמלי או ידני? אין עוררין על כך שהפרגולה מהווה שילוב מנצח בין יופי ופונקציונליות. היא מחברת באופן הרמוני וזורם בין החלל הפנימי והחלל החיצוני, ומאפשרת ישיבה בחצר, בגינה או במרפסת, מה שמתאים גם לדירות וגם לבתים פרטיים, וכל זאת תוך הנאה מסביבה מוצלת ונעימה.

מאז שעבר “חוק הפרגולות” בשנת 2014, המבטל את הצורך בהיתר בנייה מהרשות המוניציפלית, מסתמנת מגמה של עליה חדה בהיצע בתחום ובשיעור האנשים שמתקינים פרגולות. אנשי הצוות המקצועי של קבוצת טרלידור מציינים שאין גינה נעימה או חצר מושלמת ללא סככה חיננית לקירוי ולהצללה, אולם חשוב לבחון מספר היבטים על מנת להבטיח שבחרנו בפרגולה המתאימה.

 

פרגולה דגם גלי

פרגולות עץ ואלומיניום – יתרונות וחסרונות

מקבוצת טרלידור מסבירים, ההבחנה העיקרית בין סוגי הפרגולות למיניהן מתייחסת לחומר הגלם שממנו הן עשויות. בקטגוריה זו בולטות הפרגולות מעץ (כגון עץ אלון פיני, עץ אורן, עץ גושני, עץ טיק או עץ רב שכבתי) והפרגולות מאלומיניום. יתרונותיהן של הפרגולות מעץ נוגעות בעיקר למחירן האטרקטיבי בהשוואה ליתר האפשרויות והקניית האווירה הכפרית, הרגועה והחמימה.

עם זאת, יש לקחת בחשבון שהפרגולות מעץ דורשות תחזוקה שוטפת של צביעה ושימון וגם סובלות מבלאי גבוה יותר בשל פגעי מזג האוויר, עלויות שכדאי להכניס לתחשיב העלויות הכללי. מחירן של הפרגולות מאלומיניום עשוי להיות מעט גבוה יותר ביחס לפרגולות מעץ, אך הן אינן מושפעות מתנאי מזג האוויר, אינן מפתחות קורוזיה וכמעט שאינן דורשות תחזוקה.

 

 

פרגולה עומדת ופרגולה תלויה

מעבר לכך, מעצם היותן ממתכת, הפרגולות מאלומיניום מעניקות לסביבה מראה מודרני, נקי, מינימליסטי, וגם ניתן לצבוע אותן בכל גוון על פי בחירה, אפילו בגוון עץ להקניית המראה הכפרי. בנוסף, ניתן לשלב בפרגולות מאלומיניום מנגנון חשמלי לשליטה מלאה על פתיחת קורות הכיסוי וסגירתן, כמו גם על רמת ההצללה בכל רגע נתון.

אופציות בחירה נוספות הן בין פרגולה סגורה לבין פרגולה פתוחה, דבר המשפיע על אופן ורמת ההצללה, וכן בין פרגולה עומדת על ארבעה עמודים תומכים הנעוצים באדמה, לבין פרגולה תלויה, הנתמכת על ידי אלמנט מברזל ומחוברת באמצעותם אל הבית. חשוב להבהיר שפרגולה תלויה נחשבת, אמנם, ליוקרתית יותר, אולם התקנתה מורכבת, ולפיכך ומחויבת בליווי ופיקוח של מהנדס מוסמך.

 

חדש עכשיו בטרלידור!! צבע עץ מיוחד עם טקסטורת עץ. ראו בגלריית הפרגולות >>

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך