המדריך לבחירת מסתורי כביסה: מסתור כביסה מאלומיניום

מעוניינים להתקין מסתור כביסה מאלומיניום? מברזל? משילוב של חומרים? מסתור כביסה מותקן על פי רוב כתוספת עיצובית למבנה וכפתרון אסתטי ואלגנטי להסתרת הכביסה ומנוע המזגן. ניתן להבחין במסתורי כביסה אחידים בבניינים חדשים, מה שתורם למראה המודרני והנעים לעין.

מסתור כביסה מאלומיניום מהווה תוספת עיצובית אלגנטית שנועדה להקנות למבנה מראה אסתטי אחיד ובתוך כך גם לשמור על הפרטיות, זאת על ידי הסתרת הכביסה התלויה לייבוש, כמו גם דודי השמש, מנועי המזגנים, צירי המילוט וכן הלאה. מסתורי הכביסה מהווים פתרון אפקטיבי גם להגנה על הכביסה מפני אבק, גשמים וקרינת שמש ישירה הגורמת לדהיית הצבע.

יתרה מכך, ניתן לשלב במסתור הכביסה גם רשת להרחקת יונים כאמצעי להגנה על החלל מפני לשלשת, כיני יונים ומפגעים תברואתיים נוספים. אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מסבירים שמסתורי הכביסה כיום מיוצרים מכמה חומרי גלם שונים, שהעיקרים שבהם הנם ברזל ואלומיניום, או לחלופין שילוב של מסגרת מאלומיניום עם מוטות העשויים מחומר פלסטי. טרלידור מייצרים את מסתורי הכביסה רק מאלומיניום ולפי בחירת הלקוח.

אנשי הצוות המקצועי של חברת טרלידור מציינים שמסתורי כביסה משמשים לא רק בהיבט העיצובי הוויזואלי, אלא גם מהווים פתרון יעיל להגנה על הכביסה מפני גשמים, קרני שמש ישירות שעלולות לגרום לדהיית הצבע, ואף כאמצעי להרחקת יונים והגנה מפני כיני יונים ולשלשת.

מקובל לייצר כיום בישראל מסתורי כביסה משלושה סוגי חומרים שהם: מסתור כביסה מאלומיניום, מסתור כביסה מברזל, או לחלופין מסגרת מאלומיניום המשולבת במוטות מפלסטיק.

 

מסתור כביסה

מסתורי כביסה נפוצים בשוק הישראלי

יחד עם זאת, מחברת טרלידור מסבירים שמסתור כביסה מאלומיניום הוא הנפוץ והפופולרי ביותר בשוק הישראלי מאחר והאלומיניום אינו מחליד ולפיכך עמיד לאורך זמן, זאת להבדיל מהברזל שנוטה לקורוזיה בחשיפה לתנאי חוץ. כמו כן, האלומיניום ידוע כחומר עמיד במיוחד, כך שניתן לעצבו בהתאם לרצונו וצרכיו של הלקוח מבחינת הפרופילים, הגדלים, הצבעים וכן הלאה.

במרבית מהבניינים החדשים ישנו מסתור כביסה מובנה, בעוד שבבניה הישנה מדובר בתחום שפרוץ לחלוטין וללא פיקוח, כאשר בחלק מהדירות אין כלל מסתורי כביסה, ובחלק מהדירות שבהן כן הותקנו מסתורי כביסה, כל אחד מהם מעוצב באופן שונה וצבוע בגוון אחר בהתאם לבחירתו והעדפותיו הספציפיות של כל דייר, מה שפוגע לא במעט באחידות העיצוב של בניין המגורים.

שלבי התקנת מסתורי כביסה

מחברת טרלידור מדגישים שעל פי תקנות הבניה הקיימות, חל איסור לבצע שינויים בחזית המבנה מבלי לקבל מראש היתר לכך מהרשות המוניציפלית. לפיכך, בין אם מעוניינים להתקין מסתור כביסה מאלומיניום או מכל חומר אחר, יש להגיש בקשה מוסדרת ברשות המקומית.

התקנת מסתור כביסה מבוצע בדרך כלל בשלושה שלבים, כשהשלב הראשון כרוך בהגעתו של איש המקצוע לנטילת מידות. השלב שלאחר מכן הוא הייצור במפעל, ושלב הסופי הוא ההתקנה עצמה.

במקרים שבהם מסתורי הכביסה הנם בעיצוב ובגוון סטנדרטיים (כמו חום, ברונזה או לבן), ההזמנה עשויה להתבצע בתוך ימים ספורים בלבד, בעוד שבמידה ומדובר בדגם ואו גוון ייחודיים, נדרשת לעתים המתנה של כמה שבועות.

יתרונותיו של האלומיניום בהשוואה לברזל

מסתור כביסה מאלומיניום נחשב כיום לפופולרי והנמכר ביותר בשוק הישראלי, שכן האלומיניום איננו מפתח קורוזיה, מה שמקנה לו עמידות לאורך זמן. הברזל, לעומת זאת, נוטה להחלדה בחשיפה ממושכת לתנאי חוץ.

יתרון נוסף של האלומיניום על פני הברזל הוא האלומיניום הוא חומר עביד במיוחד, תכונה המאפשרת את עיצובו בהתאמה מלאה ופרטנית לצרכיו, טעמו והעדפותיו של כול לקוח לגבי הפרופילים, הגוונים, הגדלים וכדומה.

בעשור האחרון נהוג להתקין בבנייה החדשה מסתורי כביסה מובנים, מה שתורם לא במעט למראה הנעים לעין ולחזות המודרנית הטרנדית, זאת להבדיל מהבנייה הישנה שבה פרוץ הענף לחלוטין וללא כול פיקוח, כפי שנכתב בספר שופטים “ואיש הישר בעיניו יעשה”.

תקנות התכנון והבניה

במרבית מבנייני המגורים הישנים ניתן להבחין בתופעה שבה חלק מהדירות הם ללא מסתורי כביסה, ואילו בדירות שבהן הותקנו מסתורי כביסה, ההתקנה נעשתה באופן פרטני כך שכל אחד ממסתורי הכביסה מעוצב אחרת וצבוע בגוון שונה, לפי בחירתו האישית של כל דייר, דבר שפוגע משמעותית באחידות העיצוב ובנראות של הבניין.

ראוי להדגיש שתקנות התכנון והבניה אוסרות על ביצוע שינויים כלשהם בחזית המבנה, אלא לאחר קבלת היתר לכך מהרשות המקומית, כשהאיסור תקף, בין השאר, גם לגבי התקנת מסתור כביסה מאלומיניום או כול קונסטרוקציה כזו או אחרת. דהיינו, במידה והחלטתם להתקין מסתור כביסה, עליכם להגיש מראש בקשה מוסדרת ברשות המוניציפלית.

חדש בחברת טרלידור

לאחרונה, החלה חברת טרלידור להתקין מסתורי כביסה מפרופילי אלומיניום בגוונים שונים ובטקסטורת של עץ. מדובר בצביעה חדשנית וייחודית, אשר מאפשרת יתרון כפול. גם שמירה על יתרונות חומר האלומיניום מצד אחד ומצד שני קבלת החמימות ויופי של העץ.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך