המדריך לרכישה נכונה של סוככים

מעוניינים להתקין סוכך בחלון? במרפסת? חצר? בשנים האחרונות הפכו הסוככים לאחד מפתרונות ההצללה הנפוצים והפופולריים ביותר בנוף הישראלי, וניתן לפגוש בהם בכל פינה ומקום ברחבי העיר. אנשי הצוות המקצועי מבית חברת טרלידור מסבירים שהשוק הישראלי מציע כיום שתי אופציות דומיננטיות בתחום ההצללה שהם: פרגולות וסוככים.

יחד עם זאת, במידה ומשווים בין שני המוצרים הללו, שהרי לסוככים יש יתרונות ברורים: הפרגולות המוגדרות בחוק כמבנים קבועים, ולפיכך הן מצריכות היתרי בניה מעירייה, בעוד שהסוככים ניתנים לקיפול ולפיכך מסווגים כמבנים ארעיים וניתן להתקינם ללא הליך בירוקרטי וקבלת היתר. כמו כן, התקנתם של הסוככים זולה ופשוטה יותר בהשוואה לפרגולות ולרוב גם אינם דורשים תחזוקה רבה.

פרגולה

רכישת הסוכך בחברה מוכרת, ותיקה ואמינה

בשוק קיימים אינספור סוככים מסוגים ודגמים שונים, שחלקם איכותיים מאוד ויכולים להחזיק מעמד בכל מזג אוויר ולאורך זמן, אך ישנם גם סוככים באיכות ירודה, העלולים להתפרק עם הגעתו של הגשם הראשון. לפיכך, כדאי לרכוש את הסוכך בחברה מוכרת, ותיקה ואמינה, כמו גם להקפיד על התקנה מקצועית, מה שמבטיח הנאה מהמוצר למשך שנים ארוכות.

באופן כללי, על מנת להבטיח רכישה נבונה והתאמה מלאה של הסוכך אל הצרכים, מומלץ להגדיר מראש את המטרה שלשמה מעוניינים בהתקנת הסוכך. במקביל, כדאי לבדוק את מזג האוויר האופייני למקום המיועד, מאחר והתנאים הסביבתיים השוררים במקום מהווים את אחד מגורמים העיקרים שלפיהם יש לבחור את סוג הסוכך.

המלצה: בררו בנוגע לתחזוקה נכונה של הסוכך

כך לדוגמה, באזורים מאובקים מוטב להעדיף סוכך קסטה על פני סוכך פתוח, בעוד שבמקום שמתאפיין דרך קבע במשבי רוח עזים מומלץ להעדיף סוכך מסילה על פני סוכך זרועות. ככלל, כדאי תמיד לרכוש סוככים חזקים ואיכותיים מבלי לחסוך בעלויות הרכישה הראשוניות, היות ובמקרים רבים עלול המוצר הזול להתברר בדיעבד כמוצר יקר, לאחר קלקולים חוזרים ונשנים ועלויות מיותרות על תיקונים.

כמו כן,  עם סיום התקנתו של הסוכך, רצוי לנסותו על ידי פתיחתו וסגירתו מספר פעמים, זאת כדי לוודא שרמת ההתקנה אכן נאותה. בתום ההתקנה, כדאי גם לברר כיצד יש לתחזק באופן נכון ושוטף את הסוכך למניעת תקלות, בלאי מואץ וקיצור חיי החומר.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך