כול מה שחשוב לדעת לפני שמזמינים פרגולות מאלומיניום

בין אם הנכם מעוניינים בפתרונות הצללה בחצר ביתכם, בחניה הפרטית ואו בכניסה אל הבית, שהרי פרגולות מאלומיניום עשויות להיות עבורכם הפתרון המושלם! המומחים מבית קבוצת טרלידור מסבירים שהאלומיניום ניחן ביתרונות רבים על פני החומרים המסורתיים, מה שמותיר את מתחריו בשוק הפרגולות הרחק מאחור!

 

האלומיניום מתאפיין בצפיפות נמוכה, מה שהופך אותו למתכת קלת משקל ביחס לעץ, ועל אחת כמה וכמה בהשוואה לברזל ומתכות אחרות. יתרון נוסף נוגע לעמידותו הגבוהה של האלומיניום בפני חמצון ושיתוך, תכונה המקנה לו עמידות גבוהה בפני נזקי מזג האוויר, קורוזיה והחלדה, זאת להבדיל מהברזל ובשונה מהעץ שהנו חומר דליק ונוטה להתפוררות לאורך הזמן בחשיפה ללחות, קרינה ומגוון רחב של מזיקים שונים.

 

פרגולת קוביות

סיווג הפרגולות בהתאם לאופן ההתקנה

בשל התכונות הללו, הפרגולות מאלומיניום עמידות לאורך שנים ללא כול צורך בתחזוקה מיוחדת. פרגולות מעץ או חומרי מתכת אחרים, לעומת זאת, דורשות תחזוקה שוטפת, כשמבחינה כלכלית המשמעות היא הוצאות כספיות קבועות למניעת בלאי מואץ, פרט שכדאי להוסיף אל התחשיב הכללי בשעת עריכת סקר שוק והשוואת מחירים.

 

ניתן לסווג את הפרגולות מאלומיניום לפרגולות צמודות קיר, פרגולות תלויות ופרגולות עצמאיות, כשההבדל ביניהן הוא באופן ההתקנה. הפרגולה צמודת הקיר מעוגנת לקיר תומך אחד בלבד, בעוד ששאר פינותיה מעוגנות לעמודי תמיכה המקובעים בקרקע. פרגולה זו נחשבת לפופולרית ביותר ונפוצה בעיקר בבתים פרטיים, שם נהוג לעגן אותה לקיר הבית באמצעות קורה רוחבית תומכת, תוך הסתייעות בעמודי התמיכה הממוקמים בצדה השני.

היוועצות באנשי מקצוע המתמחים בתחום בטרם הזמנת הפרגולה

פרגולות מאלומיניום בהתקנה עצמאית מקובעות אל הקרקע על ידי ארבעה עמודי תמיכה וללא תלות בקיר. היות והתקנה זו מותנית בקרקע יציבה דוגמת עץ או בטון, מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע המתמחים בתחום בטרם הזמנת פרגולה מסוג זה. במקרים מסוימים, ניתן לקבע את הפרגולה על ידי חיבור משקולות לחיזוק הבסיס, תוך התייחסות לתוואי השטח.

 

פרגולה תלויה מעוגנת לקיר תומך אחד בלבד וללא כול עמודי תמיכה, זאת להבדיל מפרגולה צמודת הקיר הנתמכת באמצעות עמודים. התקנת פרגולה תלויה מותנית בכך שהקיר התומך הנו קיר בטון, תוך חישוב עומסים מראש ושימוש בעיגונים נוספים כמו כבלי פלדה ומותחנים, למניעת קריסתה של הפרגולה, לפיכך גם במקרה זה מומלץ להיוועץ עם מהנדס בטרם הזמנת הפרגולה, על מנת להבטיח שההתקנה מיושמת בצורה נכונה ובטיחותית.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך