כל מה שצריך לדעת לפני התקנת מסתור כביסה

ישנו פתגם ידוע שלפיו לא כדאי להוציא החוצה את הכביסה המלוכלכת, אבל הפתגם רלוונטי גם לגבי הכביסה הנקייה. מייבשי הכביסה אמנם קיימים בשוק מזה עשרות שנים, אך במרבית מהבתים בישראל עדיין נהוג לתלות בחוץ את הכביסה בשל האקלים הים תיכוני האידאלי והחיסכון המשמעותי בחשמל.

יחד עם זאת, רבים מאיתנו מעדיפים ששכנים ועוברי אורח לא יידעו אילו פריטים אנו מחזיקים במלתחה, ובפרט כשהדבר נוגע לפריטי הלבשה תחתונה. למי שמעדיף שהמידע האינטימי הזה ייוותר שלו בלבד, הפתרון האופטימלי הוא התקנת מסתור כביסה שבאותה ההזדמנות הוא מסתיר, בין השאר, גם מנועי מזגנים, פירי אשפה, צירי מילוט וכן הלאה, מה שהופך אותו לפתרון אלגנטי להסתרת הכביסה ואובייקטים נוספים בצורה אסתטית ונעימה לעין.

 

מסתורי כביסה טרלידור

החומרים המשמשים לייצור מסתורי כביסה

מלבד התרומה לפרטיות, למסתור הכביסה יש מגוון יתרונות נוספים, כמו הגנה על הבגדים מפני דהיית צבע בשל השמש הקופחת ולנזקים הנגרמים מלשלשת יונים, אבק, פיח, סופות חול ועוד. אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים שבבנייה החדשה נהוג להתקין מסתורי כביסה לאורך כל המבנה, זאת במטרה להקנות למבנים מראה אסתטי, מודרני אחיד.

החומרים העיקריים המשמשים לייצור מסתורי כביסה הם אלומיניום, ברזל, או שילוב של אלומיניום עם מוטות מפלסטיק. עם זאת, מסתור כביסה מאלומיניום נחשב לפופולרי ביותר כיום, שכן להבדיל מברזל, האלומיניום אינו מחליד ולפיכך עמיד לאורך זמן. בנוסף, האלומיניום הנו חומר שקל לעיבוד, מה שמאפשר לעצב את מסתורי הכביסה בהתאמה אישית.

הרכיבים המשפיעים על התמחור

התקנת מסתור כביסה הנה תלת שלבית כשהשלב הראשון מורכב מהגעתו של איש מקצוע לבית הלקוח ללקיחת מידות. בשלב הבא מיוצר המסתור במפעל והשלב השלישי הוא ההתקנה עצמה. התקנת המסתור מוגדרת בחוק כעבודה בגובה, מאחר ועבודת ההתקנה נעשית בין שני קירות החוץ של המבנה, ולעתים אף בגובה רב. לפיכך, אחד הרכיבים המשפיעים על התמחור הוא רמת הסיכון הכרוכה בהתקנה.

בעניין זה, חשוב לדעת שעל פי התקנות של המוסד לבטיחות וגיהות מחויב כל עובד בגובה להחזיק ברישיון לעבודה בגובה, פרט שחובה לברר בשעת ביצוע ההזמנה. רכיב נוסף המשפיע על תמחור נוגע לרמת המורכבות של ההתקנה. במידה ומסגרת מסתור הכביסה מתאפיינת בקווים ישרים, שאז ההתקנה נחשבת לפשוטה יחסית, בעוד שמסתור המגיע בעיצובים שונים עשוי להיות מורכב יותר להתקנה.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך