כיצד נקבע מחיר משרביות למטר? המדריך

החלטתם להתקין מחיצה דקורטיבית כדי ליצור להפרדה בין חללים שונים? לאטום פתחים בצורה אלגנטית? לחפות קירות חוץ בדרך ייחודית ומעניינת, או שמא אולי להתקין מעקה בטיחות למדרגות או למרפסת? בין כך ובין כך, אתם מעוניינים כעת לברר בנוגע למחיר משרביות למטר.

מבית קבוצת טרלידור מציינים שהמשרביות מוגדרות כאלמנט אדריכלי אוריינטלי שמקורו בארצות ערב. באדריכלות המסורתית שמשה המשרביה כסבכה שהותקנה מעל לפתחים של מבנים, אם כדי לאפשר חדירת אור טבעי ואוויר לחללים הפנימיים או מטעמי צניעות, על מנת לאפשר לנשים לנוע בחופשיות ברחבי הבית ללא החשש שעוברי אורח יצפו בהן. בדרך זו, יכלו הנשים גם להרשות לעצמן לפקוח עין על המתרחש ברחוב.

הקריטריונים המשפיעים על התמחור

בעבר היו המשרביות עשויות מעץ או לבנים ושמשו כאלמנט אדריכלי פסיבי לוויסות הטמפרטורה ויצירת הצללה בחללי הפנים. במרוצת הזמן התפתחו המשרביות מבחינת יישומי החומר, שיטות הייצור והשימוש הפונקציונלי, וכיום הן מהוות אלמנט עיצובי מודולרי לתיחום חללים ושטחים, לחיפוי דקורטיבי של קירות חוץ, ליצירת אקוסטיקה, הצללה וחיסכון באנרגיה, כמו גם לבניית גדרות, מעקות, מסתורי כביסה וכן הלאה.

נהוג לחשב מחיר משרביות למטר, והוא נגזר ממכלול רחב של פרמטרים שונים, כגון סוג חומר הגלם שבו נעשה שימוש לצורך ייצורן (דוגמת עץ, אלומיניום, בטון ועוד), גודל המוצר, אופיו של הפרויקט, מורכבות הדוגמה שנבחרה ומספר החריצים. חשוב להבהיר שמחיר משרביות למטר כולל בתוכו על פי רוב הן את עלות המסגרת והן את עלות ההתקנה.

משרביה לייזר לסלון

 

פרמטרים שהנם בתוספת תשלום

יחד עם זאת, חלק מהחברות נוהגות לתמחר את עבודת ההתקנה בנפרד, כך שמומלץ לברר את כל רכיבי התמחור לפני שמבצעים את ההזמנה. בהקשר זה, כדאי לקחת בחשבון שמחיר משרביות למטר מושפע, בין היתר, גם ממיקום ההתקנה ומורכבותה. מטבע הדברים, ככול שמיקום נגיש פחות, כך הופכת עבודת ההתקנה למורכבת יותר, והדבר מתבטא במחיר.

פרט נוסף שחשוב לדעת הוא שמחירון המשרביות מהווה בדרך כלל מחיר בסיס, ולרוב אינו כולל את עלות הרגליות, הקופינג (נדבך ראש במעקות וגדרות), ההובלה, טכניקת הצביעה (משתנה בהתאם לחומר הגלם) ופרמטרים נוספים. טווח מחירי המשרביות עשוי לנוע בין 400 ש”ח למ”ר ל- 1,000 ש”ח למ”ר, בעוד שעבודת ההתקנה מתומחרת בטווח שבין 250 ₪ ל- 400 ש”ח למ”ר, על פי מורכבותו של הפרויקט.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך