כל מה שיש לדעת על מעקות ברזל

כל מה שיש לדעת על מעקות ברזל
מעקות ברזל הם כנראה האלמנט השכיח ביותר בעיצוב בניינים, ובה בעת גם הכי “נעלם”, שאינו מושך תשומת לב. ישנם מעקות למדרגות, מרפסות, סביב הבריכה ועוד, כאלמנט בטיחותי התוחם אזור מיועד לסכנה. פעם המעקות היו פונקציונליים בלבד, אך בעשור האחרון התפתחה תעשיית מעקות עיצוביים, המשלבים יופי לצד פונקציונליות והופכים לאלמנט דקורטיבי לכל דבר.

עיצוב פונציונלי של מעקות ברזל
ההחלטה על עיצוב המעקה מושפעת רבות מהסביבה בה הוא יותקן, כמובן, וכן מהתקציב. בבתים פרטיים ניתן להשקיע במעקות יקרים יותר ויפים יותר, ללא התפשרות על איכות וחוזק המעקה, ואילו במקומות ציבוריים השימוש במעקות פשוטים יותר רווח, שכן התקציב אינו מאפשר השקעה גדולה יותר, ועל איכות המעקה והתקנתו לא מתפשרים. סגנונות העיצוב למעקות הם רבים, ואפילו נעשים לפי הזמנה אישית בחלק מן המקרים, החל במעקה מרובע פשוט ועד לעיטורי נפחות שונים, שילובי חומרים שונים ועוד.

מעקה מדרגות מאלומיניום

אופי לפני יופי
עם כל יופיים של המעקות המודרנים, אל לנו לשכוח שעל המעקות להיות, בראש ובראשונה, בטיחותיים, ולכן עדיף להשתמש בברזל על פני זכוכית, למשל, בעיקר במקומות בהם עשויים להיות גם ילדים. חוזקו של המעקה, איכותו, ואיכות התקנתו עשויים להיות קריטיים ולהבדיל בין חיים למוות לעיתים. לכן, חשוב לבחור ביצרן מעקות ברזל אמין, ותיק ומקצועי ששמו הולך לפניו, כמו חברת טרלידור, שהיא חברה בינלאומית הפועלת גם בישראל מזה 25 שנה. החברה ידועה באיכות מוצריה ובאיכות התקנתם ומקפידה על כל תקני הבטיחות,  אך אינה מוותרת על הצד העיצובי והדקורטיבי, ופועלת לטובת הלקוחות ולשביעות רצונם.

נקודות שחשוב לזכור בהתקנת מעקות ברזל
המעקות נועדו, בראש ובראשונה להגן עליכם ועל היקרים לכם. בבית, יש להתקין  מעקות ברזל בכל מקום בו נשקפת סכנה כמו בקצה המרפסת, או בחצי הגובה של החלון כאשר מדובר בחלונות גדולים במיוחד בקומות גבוהות. בבתים בהם יש מדרגות בתוך הבית זו ממש חובה בטיחותית להתקין מעקה למדרגות, גם אם אין ילדים בבית, בכדי למנוע נפילות אפשריות, ובוודאי שעל שפת הבריכה, במידה ויש כזו.  מצאו עיצוב שמוצא חן בעיניכם אבל לעולם אל תתפשרו על איכות המעקה, חוזקו ואיכות ההתקנה והיעזרו במקצוענים בתחום.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך