כל מה שכדאי לך לדעת על פרגולה מאלומיניום !

הפרגולה מהווה מעין סככה שנהוג להקים בגינה, בחצר, על הגג או המרפסת, כשהשימוש בה נועד לשרת מגוון מטרות שונות, החל מההיבט הפונקציונלי של הצללה והגנה כנגד תנאי מזג אוויר קשים כמו שמש יוקדת, רוחות וגשמים, וכלה בהיבט העיצובי- אסתטי להקניית מראה מושך ומזמין למתחם הישיבה הנבחר.

 

אנשי המקצוע של חברת טרלידור, חברה בינלאומית מובילה, המתמחה במתן פתרונות מיגון איכותיים ויצירתיים, מציינים שישנם כיום בשוק מגוון סוגי פרגולות, שהנפוצות שבהן בישראל הן פרגולה מאלומיניום, פרגולה מעץ ופרגולה מפלסטיק (PVC).

 

בשנים האחרונות נעשה תיקון בחוק התכנון והבנייה, תיקון שזכה לכינוי “רפורמת הפרגולות” ומאפשר לבצע בקניין הפרטי עבודות בניה זעירות מבלי להיכנס להליך ביורוקרטי ארוך ונפתל לצורך קבלת אישור הבנייה.

 

פרגולת הצללה דמוי עץ

סוגי הפרגולות הנפוצות כיום בישראל

מחברת טרלידור מוסיפים שסוג הפרגולה, חומרי הגלם שמהם היא עשויה, כמו גם הסגנון העיצובי שלה, נקבעים על פי מיקומה של הפרגולה, צורכי השימוש בה ותנאי מזג האוויר המאפיינים את המקום. הפרגולות מעץ שכיחות ביותר כיום ומיוצרות מסוגי עץ שונים, בהם עץ אורן, עץ גושני, וכן עצי טיק, ארז ובמבוק.

 

יתרון הפרגולות מעץ נעוץ במראה הכפרי שהן מקנות לסביבה, בעוד שהחסרונות נוגעים למשקלן הכבד ולתחזוקה השוטפת שהן דורשות כנגד חרקים שונים, ריקבון ופגעי מזג אוויר. הפרגולות מפלסטיק נחשבות לפופולרית פחות, על אף היותן עמידות יותר מעץ ועל אף שהן קלות לתחזוקה, זאת בשל המראה המלאכותי שלהן, היצע הגוונים המצומצם והעובדה שהצבע עלול לדהות במרוצת הזמן.

 

קלה יותר גמישה יותר ועמידה יותר

הפרגולה מאלומיניום קלה יותר, גמישה יותר ועמידה יותר בהשוואה לפרגולת העץ, ודורשת תחזוקה מינימלית, דבר שמבטיח הנאה מהפרגולה למשך שנים ארוכות. זאת ועוד, היות והאלומיניום ניחן בגמישות, והוא קל ונוח ביותר לעיבוד.

 

המאפיינים הללו מאפשרים ייצור של פרגולה מאלומיניום בכל צורה, גוון וטקסטורה שתמצאו לנכון, לרבות פרגולה מעוגלת, פרגולה מרובעת, פרגולה גלית, בעלת קשתות, וכן פרגולה סגורה, פתוחה, עם אפשרות להצללה וכיוצא בזה.

 

הפרגולה מאלומיניום ניתנת להרכבה גם בקומות הגבוהות ללא הזדקקות למנוף, והיא יציבה ביותר ועמידה לאורך זמן גם בתנאים אקלימיים קשים של שמש יוקדת ושרב לוהט, מטרים וברד או רוחות עזות, ללא חשש להחלדה או דליקה, וללא כל צורך בתחזוקה שוטפת מידי שנה של צביעה, ליטוש, חידוש וטיפול כנגד תולעי עץ, טפילים או ריקבון.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך