מחפשים פתרונות הצללה לגינה? כמה דברים שכדאי לדעת על פרגולות מאלומיניום

מחפשים פתרונות הצללה לגינה? השוק מונה כיום אינספור פתרונות הצללה שונים, החל מרשתות הצללה ומפרשי צל, דרך גזיבו, שמשיות וציליות וכלה בסוככים ופרגולות. הפרגולות מהוות אלמנט חיצוני שמעבר לפעולת ההצללה שלשמה הותקנו, הן מוסיפות בגינה המון חן ויופי ומזמנות שהייה בחצר.

ההיצע בשוק מונה כמה סוגים של פרגולות על פי חומר הגלם המשמש לייצורן, שהנפוצות ביותר שבהן הן פרגולות מעץ ופרגולות מאלומיניום. כשנדרשים לבחור בין עץ לאלומיניום, שהרי מעבר לסוגיית העיצוב, כדאי לבדוק מראש את נושא המחיר ועלויות התחזוקה לאורך זמן. בהיבט העיצובי, אין עוררין על כך שהפרגולות מעץ מקרינות אל סביבתן מראה כפרי, אותנטי, חמים ומזמן, מה שמסביר את שליטתן הבלעדית כמעט בשוק הפרגולות עד לשנים האחרונות.

 

פרגולת הצללה

כמה דברים שכדאי לדעת על פרגולות מעץ

המומחים מבית קבוצת טרלידור מציינים שהפרגולות מעץ ניחנות אמנם במראה מצודד וגם זולות יותר על פי רוב ביחס לפרגולות מאלומיניום, וזו הסיבה לפופולריות הגבוהה שלהן, אך מאחר והעץ הנו חומר גלם טבעי, הוא דורש תחזוקה אינטנסיבית לאורך השנים לצורך שימור והגנה מפני בלאי טבעי, פגעי מזג האוויר ומזיקים שונים.

כך שבשעת חישוב סך העלויות של הפרגולה והקמתה, יש להוסיף אל התחשיב הכולל גם את הוצאות התחזוקה השוטפת. מעבר לכך, כדאי לדעת שמחיר הפרגולה מעץ בדרך כלל אינו כולל בתוכו את עלות החיפוי שמעל לפרגולה והוא מחושב כתוספת נפרדת למחיר. לפיכך, מומלץ לוודא מראש שהצעת המחיר כוללת בתוכה גם את תמחור החיפוי, למניעת הפתעות לאחר החתימה על חוזה הרכישה.

 

פרגולות על עמודים ופרגולות צמודות קיר

עלות קירוי הפרגולה מעץ נעה בטווח שבין 150 ₪ ל- 400 ₪ לכול מ”ר, בעוד שחידוש פרגולה מעץ באמצעות שיוף וצביעה נע בין 150 ₪ ל- 180 ₪ למ”ר. תוספת של ליטוש ושימון קורות העץ עשויה להגיע ל- 300 ₪ למ”ר.

הפרגולות מאלומיניום, כאמור, יקרות מעט יותר ביחס לפרגולות מעץ, אך מאחר והאלומיניום אינו מחליד, הוא אינו מצריך תחזוקה שוטפת. מבחינת המבנה, ניתן לסווג את הפרגולות לשתי קטגוריות של פרגולות על עמודים ופרגולות צמודות קיר.

על פי רוב, פרגולות מאלומיניום צמודות קיר יקרות מעט יותר מפרגולות הנבנות כיחידה עצמאית, אך בכול סוגי הפרגולות מאלומיניום כולל התמחור את הכנת השלד, עבודת ההתקנה והרפפות (חיפוי באמצעות תריסים קבועים או מתכווננים). ניתן לשדרג את הפרגולה על ידי הוספת מנגנון חשמלי עם תריסים מתכווננים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך