עושים גדר בגינה? קודם כדאי שתדעו כמה דברים

לקטלוג הגדרות >>

 

ניתן לפגוש כיום בישראל יותר ויותר בתי קרקע ובתים פרטיים שמוקפים בגדרות מסוגים שונים. בעידן העכשווי שבו הכול לכאורה נדמה כפתוח, גלוי ונראה, אנחנו עדיין מעוניינים בתחושת ביטחון אישי והגנה על הפרטיות שלנו.

בנסיבות הללו, גדרות לגינה יכולות לספק מענה לא רע אם מבחינת הרתעת פורצים או הרחקת סקרנים ואם מבחינת הקניית הפרטיות ומניעת כניסה של אורחים בלתי קרואים, בעלי חיים וכן הלאה. קיימים מגוון חומרי גלם לייצור גדרות לגינה כגון מתכת, ברזל, אלומיניום, בטון, ויניל (PVC), במבוק ועוד.

בחירת סוג הגדר תלויה, בסופו של דבר, במסגרת התקציבית שמקצים לצורך זה, אך חשוב גם להכיר מקרוב את חומרים המשמשים לייצור הגדרות, על כול היתרונות והחסרונות, בטרם הבחירה בגדר כזו או אחרת.

 

גדרות למעטפת הבית

גדרות ממתכת או חומות בטון

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים שאחת האפשרויות הנפוצות ביותר היא גדר ממתכת. במידה ובוחרים בגדרות לגינה ממתכת, כדאי שהיא תהיה מתכת עמידה ואיכותית שתחזיק מעמד בכל תנאי של מזג אוויר.

כמו כן, תחזוקת גדרות המתכת נדרשת אחת לכמה שנים ונעשית על ידי מריחת חומרים להגברת ההגנה והעמידות.

אופציה אחרת היא חומת בטון. הבטון נחשב לחומר גלם חזק ועמיד במיוחד, מה שמבטיח שהחומה תעמוד על תילה לאורך זמן. אלא שהחומה הזו אטומה לחלוטין ועלולה ליצור תחושות של סגר ומחנק ולהעיב על האווירה.

 

גדרות מברזל או מאלומיניום

לאלו המחפשים גדרות לגינה כדי לשמור על הפרטיות ולהרחיק סקרנים, שאז גדרות ויניל, במבוק או גדר חיה (גדר צמחים) בהחלט תעמודנה במטרה שלשמן הותקנו, אך במידה והגדרות עתידות לשמש לצרכים בטיחותיים ומניעת חדירה של גורמים בלתי רצויים, מומלץ לשקול התקנה של גדרות ברזל או אלומיניום.

מבית קבוצת טרלידור מסבירים שהברזל מאופיין במשקל כבד וחוזק רב בשל צפיפותו הגבוהה. חסרונו של הברזל מתבטא בנטייתו לפתח קורוזיה בעת מגע עם אוויר ומים, תופעה הפוגעת בעמידותו וגורמת לו להתנפח ולהתפורר. חיסרון נוסף נוגע למחירו הגבוה בשוק בהשוואה למתכות אחרות.

האלומיניום, לעומת זאת, אינו דליק, אינו מחליד ואינו נפגע בתנאי חוץ, ולפיכך עמיד לאורך זמן ללא כול צורך בתחזוקה. מדובר בחומר קל משקל וגמיש במיוחד שניתן לחישול, עיבוד ועיצוב בקלות יתירה, עובדה המאפשרת ליצור בו אינספור ביצועים ברמה גבוהה.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך