לא רק שיש, אבן ירושלמית או פסיפס: הכול על חיפויים מאלומיניום

מעוניינים לשפץ את מעטפת החוץ של המבנה? מתלבטים בין שלל החיפויים מאלומיניום השונים הקיימים כיום בתחום? חיפוי החוץ נחשב לאחד מהאלמנטים החשובים ביותר בענף הבניה, זאת מעבר לאספקט העיצובי והאסתטי והשפעתו המכרעת על החזות של המבנה.

מבית קבוצת טרלידור מסבירים שלחיפויי החוץ יש מכלול תפקידים נרחב, כמו הגנה על המבנה לאורך זמן בפני תנאים סביבתיים, בהם תנאי אקלים, רמת מליחות, זיהום אוויר, ויברציות וכיוצא בזה.

חיפויי החוץ משמשים גם לשיפור האטימות של המבנה כנגד חדירת מים, תוך שאיפה למזעור הצורך בטיפולי תחזוקה שוטפים עד לרמת המינימום. לפיכך, במהלך סקירת סוגי החיפויים, חשוב לוודא התאמה אל התנאים והאילוצים הסביבתיים, ולהקפיד על יישום על פי התקנים, במטרה להבטיח שהחיפוי אכן ימלא את ייעודו בצורה האופטימלית ולאורך זמן.

חיפוי קיר חיצוני

האלומיניום כחומר פרקטי וישים בתחומים רבים

ככלל, בחירת חיפויים לקירות חיצוניים דורשת היוועצות עם הקונסטרוקטור והקבלן המבצע, תוך התייחסות לכול פרמטרים המהותיים, כגון עמידות, חזות אסתטית ומחיר, ושקלול של כלל הנתונים. עד לפני כעשור או שניים, שלטו בתחום חיפויי החוץ למגזר הפרטי חיפויים רכים דוגמת צבע, שפריץ ושליכט צבעוני, וכן ציפויי מרקם שונים וחיפויים קשיחים כמו אבן טבעית אבן ומלאכותית, קרמיקה, פסיפס ועוד.

מאידך, ענף הבנייה שרוי כל העת בהתפתחות מואצת, אם מבחינת פיתוח חומרים איכותיים יותר ואו יישום טכניקות בנייה חדשניות ומתקדמות, כשאחת מהדוגמאות הקלסיות היא שימוש הולך ומתרחב בחיפויים מאלומיניום. האלומיניום נחשב לחומר פרקטי וישים בתחומים רבים, ובפרט בענף הבנייה והשיפוצים.

חומר הגמר המועדף בקרב כלל אנשי המקצוע בענפי הבניה והשיפוצים

האלומיניום ניחן במשקל סגולי נמוך בהשוואה לחומרים אחרים, לפיכך לוחות החיפוי אינם יוצרים עומס על המבנה ומבטלים את הצורך בתכנון הנדסי מורכב וחיזוק מבני. מדובר בחומר קל לעיבוד, וניתן לייצר את לוחות האלומיניום באינספור מידות, תצורות, עיצובים, גוונים ורמות גימור.

כמו כן, החיפויים הללו אינם מפתחים קורוזיה ועמידים מאוד לאורך שנים בפני רטיבות, שינויי טמפרטורה ופגעי מזג האוויר. טכניקת ההתקנה של חיפויי אלומיניום מהירה, קלה, נקייה ומיושמת בשיטת הבנייה הירוקה, מה שמוזיל משמעותית את עלויות העבודה במקביל לשמירה על הסביבה.

יתירה מכך, החיפוי מספק למבנה בידוד תרמי מפני חום וקור, בידוד אקוסטי מרעשים וגם אינו מצריך תחזוקה שוטפת מיוחדת. כל היתרונות האלו מסבירים כיצד הפכו חיפויי האלומיניום לחומר הגמר המועדף בקרב מהנדסים, אדריכלים, חברות בנייה, קבלני שיפוצים ולקוחות.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך