מחפשים פתרונות הצללה לגינה? למרפסת? המדריך לרכישת סוככים

מחפשים פתרונות הצללה לגינה? למרפסת או עבור החניה לרכב? מתלבטים בין סוככים לפרגולות? המומחים מקבוצת טרלידור לתעשיות מתכת מתקדמות, מציינים שהתקנת סוככים נחשבת לפתרון הצללה מעולה, ובפרט כשמדובר בקיץ הישראלי.

עם זאת, השוק כיום מציע מבחר בלתי נדלה של פתרונות הצללה כאלו ואחרים, לפיכך כדאי לקבל מעט רקע על מנת להבטיח שאכן נבחר את המוצר המתאים. מקבוצת טרלידור מסבירים שיתרונם הבולט של הסוככים על פני הפרגולות נוגע לעובדה שהפרגולות הן מבנה קבוע, בעוד שמרבית מהסוככים ניתנים לקיפול.

כמו כן, התקנת סוככים פשוטה וזולה יותר, ואיננה מצריכה היתרי עירייה. ואולם, ישנם סוככים שמתאפיינים בעמידות גבוהה ולאורך זמן בתנאי מזג אוויר קשים במיוחד, אך ישנם גם כאלו שעשויים להתפרק כבר בגשם הראשון.

 

פרגולה לגינה

הפרמטרים שאליהם כדאי להתייחס במהלך בחירת הסוכך

בחיפוש אחר הסוככים המתאימים מומלץ להתייחס למספר פרמטרים, בהם מיקומו המתוכנן של הסוכך (כגון חניה לרכב, גינה, מרפסת או חלון), תפקודו הייעודי (הצללה בלבד, או הצללה והגנה מפני גשם), כמו גם גודל השטח שהוא אמור לכסות, הצללה עליונה בלבד לעומת הצללה בחזית ובצדדים, שיטת הקיפול (קיפול ידני או חשמלי), רמת האסתטיות והתקציב שמעוניינים להקצות לצורך זה.

בין דגמי הסוככים הפופולריים ביותר כיום נמנים סוככי המרקיזה, סוככי זרועות, סוככי מסילות וסוככים קבועים. סוככי המרקיזה נפוצים בעיקר בחלונות ובמרפסות כשהקיפול נעשה על פי רוב בעזרת משיכת חבל. התקנת סוכך מרקיזה איננה מצריכה אישור עירייה, אולם חסרונה נעוץ בכך ששטח הכיסוי המרבי שלה הוא מטר וחצי לכל היותר.

 

סוגי הסוככים הפופולריים ביותר כיום

להבדיל מסוככי המרקיזה, סוככי זרועות מאפשרים כיסוי של שטחים נרחבים במיוחד, כך שהם עשויים להיות פתרון אופטימלי למרפסת ענקית. חסרונם העיקרי של הסוככים מסוג זה נוגע להיותם עדינים ושבירים במקרים של גשמים עזים או משבי רוח חזקים. עם זאת, מקבוצת טרלידור מסבירים שניתן לעקוף את הבעיה בעזרת חיישן שמותקן מעל לסוכך או באמצעים נוספים בתמורה לתוספת תשלום.

סוכך מסילות מותאם בעיקר למרפסות גדולות, לפטיו וגינות נרחבות, והוא מספק הצללה מכל הצדדים. סוכך מדגם זה כולל בדרך כלל מנגנון חשמלי וניתן לקיפול חלקי. יתרונו הבולט של סוכך מסילות הוא ביציבתו ועמידותו הגבוהה לאורך זמן בתנאי מזג קשים, בעוד שחסרונו נעוץ בעלותו הגבוהה בהשוואה לסוככים מדגמים אחרים.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך