מעוניינים להקים פרגולה בגינה? קבלו את המדריך המלא

רפורמת הפרגולות שנכנסה לתוקף בשנת 2014 פטרה את הישראלים מהצורך להגיש בקשה להיתר עבור בניית פרגולה, והיוותה כמעין בשורה עבור רבים שנמנעו עד כה מלשדרג את איכות חייהם בשל הרתיעה מסחבת ביורוקרטית.

אנשי הצוות המקצועי של קבוצת טרלידור מסבירים שניתן כיום להתקין פרגולה ללא היתר, זאת בתנאי שהשטח המקורה שמתחתיה הוא עד 50 מ”ר, או לחלופין עד רבע משטח הקרקע שעליה היא בנויה (הגדול מביניהם).

לאחר הקמתה, יש ליידע את רשות הרישוי באמצעות טופס מתאים, בתוך 45 ימים ממועד התקנתה. אל הטופס יש לצרף אישור של מהנדס קונסטרוקציה בנוגע לעיגון ויציבות הפרגולה. במקרים שבהם לא מתקיימים אחד מהתנאים הללו, ניתן להגיש בקשה לקבלת היתר בהליך מהיר.

פרגולת הצללה לבנה

פרגולת העץ: יתרונות וחסרונות

השוק מציע כיום מגוון רחב של הפרגולות שונות, הנבדלות זו מזו בסוג חומרי הגלם שמהם הן עשויות. בין הסוגים הנפוצים ביותר ניתן למנות את הפרגולה מעץ, הפרגולה מאלומיניום והפרגולה מפלסטיק (ויניל). עד לפני שנים ספורות, פרגולת העץ הייתה המלכה הבלתי מעורערת של עולם הפרגולות, אך כיום ניכרת מגמה שבה הולך וגובר הביקוש לפרגולות מאלומיניום.

יתרונה של הפרגולה מעץ נעוץ בעיקר בהיבט האסתטי ובמראה הכפרי, הביתי והחמים, שמעניק את התחושה של קרבה יתירה אל הטבע. חסרונה הבולט של הפרגולה מעץ נוגע לעובדה שהיא דורשת תחזוקה שוטפת על בסיס קבוע לשימור מפני בלאי מואץ. מקבוצת טרלידור מציינים שבשל היותו חומר טבעי, העץ חשוף ופגיע יותר לנזקי הסביבה ותנודות הזמן ביחס לחומרים אחרים.

 

הפרגולה מאלומיניום

יתרונותיה של הפרגולה מפלסטיק הם המחיר הנמוך בהשוואה לחומרים אחרים, אי רגישות לחום ורטיבות, כמו גם פשטות  הניקוי והתחזוקה שלה. עם זאת, על אף היתרונות הללו, פרגולה זו לא התאקלמה בארץ, אם בשל חומר הגלם הזול שמקרין זלזול וחוסר השקעה ואם בשל זמינותו של הוויניל במספר מצומצם של גוונים, הנוטים לדהות עם הזמן.

הפרגולה מאלומיניום עשויה על פי רוב כולה מאלומיניום, לרבות שלבי אלומיניום להצללה. מדובר בחומר חזק, קל משקל ונוח לתחזוקה. בנוסף, האלומיניום איננו חשוף לפגעי מזג האוויר ואיתני הטבע, ומראהו המקורי נשמר גם לאחר שנים של שימוש. חלק מפרגולות האלומיניום הנן חשמליות וכוללות מנוע חשמלי המאפשר את ויסות רמת החדירה של האור והאוויר על ידי פתיחת וסגירת השלבים שבגג בתנועה סיבובית.

טרלידור הוסיפה למאגר הצבעים שלה – צבע חדש בטקסטורת עץ שנותן מענה למי שרוצה פרגולה דמויות עץ!

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך