מעוניינים לרכוש מעקות ברזל לבית? קבלו כמה טיפים!

עוברים לדירה חדשה? משפצים? מתעניינים במעקות ברזל לבית? אין עוררין על כך שהמעקות הנם אלמנט בטיחותי חשוב ומשמעותי מאין כמותו לבני הבית, ובפרט כשמדובר במשפחה עם ילדים. עם זאת, בשנים האחרונות משמשים המעקות גם כאלמנט עיצובי שמקרין נוכחות אל הסביבה ותורם לא במעט על הקו העיצובי של המדרגות, המרפסת והגג. עם זאת, אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מדגישים שבכל הנוגע לעניין מעקות, חובה להציב את נושא הבטיחות בראש רשימת סדר העדיפויות, ולפיכך ישנם כמה דברים שכדאי לדעת לפני שממהרים להזמין מעקות אצל המסגר או בחברה העוסקת בתחום. המומחים מקבוצת טרלידור מעניקים מספר טיפים וכללי ברזל לבחירה נכונה ורכישה מושכלת של מעקות.

מעקה מדרגות

עמידה בתקן הישראלי

בין אם מדובר במעקות ברזלמעקות מאלומיניום או במעקות משולבי עץ או זכוכית, שהרי אחד הנושאים הראשונים שיש והחשובים ביותר שיש לבחון הוא עניין העמידה בתקן. חובה לוודא שהמעקה שנבחר אכן עומד בתקינה הישראלית הן מבחינת גובהו (בגובה של 105 ס”מ לכל הפחות) והן מבחינת המרחק שבין מוט למוט (גודל המרווח חייב להיות ברוחב שבין 8-13 ס”מ לכל היותר). הדבר נועד למנוע מילדים את היכולת להוציא את ראשם דרך שלבי המעקה ולהקשות עליהם ככל שניתן מבחינת הטיפוס. התקנת מעקה בבית מצריכה בשלב הראשון את הזמנת המסגר הביתה כדי ולהטיב להבין את אופי העבודה, לקחת מידות, לסייע ללקוח בבחירת הדגם ולסכם עימו את המחיר.

נורות אזהרה: מסירת הצעת מחיר טלפונית

מבית חברת טרלידור, המתמחים גם בחצר אנגלית, מציינים שמסירת הצעת מחיר טלפונית מבלי שאיש מקצוע ראה במו עיניו את מהות העבודה, אמורה להדליק בקרב הלקוחות נורות אזהרה, מאחר והיא עשויה להעיד על חוסר מקצועיות וחוסר אמינות, ומומלץ להימנע מלרכוש מעקות אצלה או דרכה, ובפרט כשמדובר במוצר שמסווג כאלמנט בטיחותי. כמו כן, במידה ובוחרים במעקות ברזל, יש לוודא לאחר ייצורם הם עוברים תהליך של גלוון. הגלוון מהווה תהליך כימי שנועד למנוע התפתחות של קורוזיה והחלדה. הגלוון נדרש בעיקר במקרים שבהם מתוכננים המעקות להיות מותקנים בשטח פתוח כמו מרפסת, גג או בכל מקום שחושף אותם לקרני השמש, רטיבות ולחות. עם זאת, תהליך הגלוון על פי רוב איננו נחוץ במעקות פנים, והוא אופציונלי בלבד.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך