מעקות אלומיניום: מהעבר ועד היום

גלגוליו של מעקה

מעקה האלומיניום הוא פריט ותיק שתמיד נמצא שם, ובדרך כלל אינו גורר תשומת לב מיוחדת. הצורך במעקה קיים מאז ומעולם, או לפחות מאז שהאדם התחיל לבנות לגובה, בין אם מדובר על מיטת תינוקות, מדרגות, או בקצה המרפסת. מאז שהחלו להשתמש באלומיניום לצרכי תעשייה ובניין הפך האלומיניום לאחד מהחומרים הפופולאריים ביותר ליצירת מעקות בשל נוחות העיבוד שלו, משקלו הנמוך וחוזקו הרב של המוצר המוגמר. מומחי חברת טרלידור, חברה בינלאומית לתעשיות מתכת מתקדמות, מספרים על גלגולם של מעקות האלומיניום ועל שילובם בעיצוב המתקדם של ימינו.

מעקה כצורך קיומי

המעקה, כאמור, הוא צורך קיומי בטיחותי, למניעת נפילה מגובה של מבוגרים, ילדים, ותינוקות. השימוש במעקות הוא מגוון, אך המכנה המשותף הוא תמיד הצורך הבטיחותי. ובכל זאת, בעידן בו אנחנו שמים לב לכל פרט ומעצבים כל פריט, גם המעקה מקבל את היחס הראוי לו והופך להיות כמעט פריט מעצבים.

מעקה דקורטיבי למדרגות

מעקה אלומיניום לנוי

היום ניתן למצוא גם מעקות המעוצבים בידי אמנים ומעצבים, והם הופכים לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. מעקה מעוצב למדרגות פנימיות בבית, למרפסת השמש ולכל צורך אחר, יכול להעניק לבית חזות מרשימה בהינף ידף ומבלי למשוך תשומת לב מהבית עצמו. שימוש במעקה אלומיניום מעניק לבית מראה מיוחד. היכולת לעצב מגוון רחב של צורות ומרקמים גורם למעצבי פנים רבים לעצב עבור לקוחותיהם מעקות מיוחדים שימשיכו את עיצוב הבית, אך כדאי לדעת שניתן למצוא מעקות מעוצבים ומיוחדים גם ללא עיצוב מיוחד, בחברות המתמחות באלומיניום, כמו חבר טרלידור, ואין צורך להוציא הון על שירותי מעצבים בשביל לרכוש מעקות אלומיניום מעוצבים.

למה דווקא אלומיניום?

ציינו זאת בתחילת המאמר, אמנם, אולם כדאי לחזור ולחדד את הנקודה: האלומיניום הוא חומר חזק מאוד בתוצאה הסופית, אך יחד עם זאת הוא גמיש וקל לעיבוד, כך שניתן ליצור ממנו אינספור צורות ודוגמאות, וממש לפסל בו ובעזרתו. קלות משקלו של האלומיניום תורמת לפופולאריות שלו, ומקילה על התקנתו, בניגוד לברזל למשל, או לעץ. כמו כן האלומיניום אינו שביר, ועמיד גם בפני ניסיונות טיפוס של ילדים וכו’. מעקה מאלומיניום הוא המעקה הטוב והאיכותי ביותר בכל מצב.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך