מעקה למדרגות להדגשת האמירה העיצובית של הבית

העיצוב המודרני שם את הדעת על מגוון פריטים שבעבר לא הוענקה להם התייחסות עיצובית, כגון רצפה, דלתות, מעקה למדרגות וכיוצא בזה. אנשי המקצוע מקבוצת טרלידור תעשיות מתכת מתקדמות, מציינים שהקונספט העכשווי הוא לעשות שימוש בכל פריט ריהוט ובכל אובייקט ברחבי הבית ולשלב אותו באופן שמעצים או מרכך את האמירה העיצובית שלו, תוך שהוא מבטא את טעמם האישי של דיירי הבית.

ענף המעקות מציע כיום מגוון רחב של סגנונות עיצוביים, החל ממעקות ספירליים הנמשכים לאורך כמה קומות ומעקות בסגנון הייטקי, וכלה במעקות מאלומיניום משולבי זכוכית. ישנם כיום כמה טרנדים מובילים בתחום עיצוב המעקות, כמו הסגנון המודרני, הקלסי או האקלקטי, ומומלץ לשלב מעקה התואם את הקו העיצובי הכללי של הבית.

 

 

מעקה מדרגות בשילוב עץ

מה אומר החוק?

התקן הישראלי קובע (ת”י 1142) שגובה המעקה המינימלי מהמקום המשמש מדרך רגל הוא 105 ס”מ, למעט החלק המשופע לאורך מהלך המדרגות, שם גובהו חייב להיות 90 ס”מ לכל הפחות. כמו כן, התקן הישראלי קובע שהמרווח המרבי שבין רכיבי המעקה לא יעלה על 10 ס”מ.

המומחים מקבוצת טרלידור תעשיות מדגישים שבכל הנוגע לבחירת מעקה למדרגות, נושא הבטיחות חייב להוות את השיקול המרכזי, ובפרט כשהוא צפוי להיות גם בשימוש של ילדים, על כן, כאשר הולכים לבדוק מעקות אצל יצרן מסוים, חשוב להקפיד שהמעקה העונה לטעם האישי בהיבט העיצובי, יעמוד גם בכל התקנים בהיבט הבטיחותי, ושיהיה כזה שאינו מאפשר את הטיפוס עליו או השימוש במוטות האופקיים כמעין כסולם.

המלצה: לתכנן את המעקה כשהבית עדיין בשלב השלד

במידה ומדובר בבניית בית חדש, אזי כדאי לתכנן את המעקות למדרגות כשהבית עדיין בשלב השלד ועוד בטרם ההגעה לשלב המתקדם של מדרגות וטיח. באופן זה ניתן ליישם שינויים מבניים לצורך התאמה אופטימלית בין גרם המדרגות לבין העיצוב המבוקש, כגון שילוב של אלמנטים דקורטיביים, הרחבת המדרגה הראשונה וכיוצא בזה.

הטכנולוגיה מאפשרת כיום לבחור ולהזמין מעקה למדרגות או כל מוצר אחר דרך רכישה מקוונת באינטרנט על סמך תמונות או קטלוג מצולם. עם זאת, הכלל האומר שאין טוב ממראה עיניים תופס גם במקרה הזה.

מומלץ לבקר באולמות תצוגה לצורך ההתרשמות הפיזית מהמעקות שאותה החברה מציעה, שכן אין דרך אחרת לבחון את האיכות, הדיוק  והגימור. בנוסף, כדאי תמיד לבצע את הרכישה אצל חברה ידועה ובעלת מוניטין, כזאת המספקת אחריות על מוצריה, על מנת להבטיח איכות ועמידות לאורך השנים.

 

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך