מעקה למרפסת – לבטיחות ולקישוט

מעקה למרפסת מהווה סוגר ביטחון ובטיחות. מעקה למרפסות מהווה חלק בלתי נפרד מהמרפסת, במיוחד כאשר היא מצויה בקומה גבוהה, קל וחומר כאשר ישנם בבית ילדים קטנים. ניתן להזמין מעקה למרפסת מחומרים שונים, לפי טעם והעדפה אישיים או בכפוף לאילוצים שונים, כגון מזג אוויר, רמת הסיכון ועוד.

כעיקרון, אין מניעה ליצירת מעקה למרפסת מכל חומר שנראה לכם טוב ומתאים: ברזל, אלומיניום בשילוב זכוכית, חלקה או מסורגת, חלקה ואטומה או מקושטת בריקועים שונים בעיצובים שונים, עץ, אבן, בטון, שיש ועוד. כאשר בשל היות מעקה למרפסת חשוף, חשוב לייצר אותו מחומר עמיד בפני קורוזיה, חלודה ושחיקה. לכל חומר ישנם יתרונות וחסרונות, מה גם שבניית מעקה למרפסת מותנית, בין השאר ואולי בעיקר בגובה התקציב המוקצב לבנייתה.

מעקה למרפסת דגם אתני

מעקה למרפסת מעניק תחושה של הגנה ופרטיות. יצירת מעקה למרפסת בסירוג צפוף מאפשר לשוהים בה לראות מה נעשה בחוץ אבל הם עצמם אינם נחשפים למבטי העוברים ושבים – בבחינת רואים ואינם נראים. עם זאת, חרף יתרון זה של מעקה למרפסת, בבתים שבהם יש ילדים קטנים עשויים ההורים להעדיף מעקה אטום, ובלבד שלא ייווצר סיכון למי מילדיהם העלול להילכד בין סורגי המעקה המסורג.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך