מעקות ברזל לשידרוג הבית

בישראל של היום רוב הבתים נבנים עם מעקות, גם בבתים פרטיים וגם בבנייני מגורים. בין סוגי החומרים השונים מהם עשויים המעקות, ניתן למצוא גם מעקות ברזל. מעקות אלו חזקים במיוחד בבטיחות, והאפשרויות האומנותיות הרבות הקיימות בפרזול, מאפשרות תוספת עיצובית מרהיבה.

מעקות ברזל – שימושים
למעקות יש מספר שימושים, כשהחשוב מכל הוא בטיחות. המעקה מבטיח את בטיחותם של המשתמשים במדרגות, וכן בולם אפשרות לנפילה מגובה. אנו מוצאים גם תקנות בחוק המחייבות את היצרנים והקבלנים לבטיחות על פי התקן. שימושים נוספים הקיימים למעקות הם תמיכה המסייעת בטיפוס או ירידה במדרגות, תחימת אזורים, כמו שטחים וחניות, וסימון מסלולים. המעקה יכול לשמש גם כאלמנט עיצובי, המשפיע על האסתטיקה של הבית.

עיצוב ואסתטיקה
מעקות ברזל מעוצבים בסגנונות שונים, ובשילוב עם חומרים נוספים, בהתאמה לרצונותיו של הלקוח, וכמובן למראה הכולל של המתחים בהם הם מותקנים. השילובים השונים מקנים מראה ייחודי, המשדרג באופן מהותי את המתחם, בזכות העיצוב האומנותי. המעקות יכולים להיות מעוצבים בסגנון אטום לחלוטין או באופן חלקי. וניתן לשלבם עם חומרים שונים, ביניהם זכוכית ואלומיניום.

מעקות בפנים הבית
מעקות בפנים הבית מותקנים כתחימת גרם מדרגות או כחסימת קומה נוספת בבית, שאינה תחומה בקיר. האלמנט החשוב ביותר אותו מספק המעקה בתוך הבית הוא בטיחות. לכן, חשוב להקפיד בעת ייצור המעקה וכן בהתקנתו, על עמידה בתקנים המחמירים שיבטיחו הגנה מלאה למשתמשים במדרגות או בקומה הנוספת. לפי כך, לא מומלץ להתפשר, ולבחור בחברה אמינה ומוכרת המסוגלת לספק זאת, בצירוף עם עיצובים מסוגננים, אשר יתאימו למראה הכולל של הבית וישדרגו אותו.

מעקה ספירלי

 

 

מעקות מחוץ לבית
מעקות ברזל המותקנים מחוץ לבית, משמשים כתחימת שטח המגורים, תחימת גרם מדרגות חיצוני, תחימת חנייה, תחימת בריכה או סגירת מרפסת. גם כאן, ישנו דגש בטיחותי חשוב, למניעת נפילות, וכן בהתאמה לצרכים משתנים, הנחיצות בבטיחות עולה כשישנם ילדים בסביבה, למשל כשתוחמים בריכה. מעקות המותקנים בחוץ חשופים להשפעות שונות של אקלים, ולכן חשוב להתקין מעקה שיעמוד בכל מזג אוויר. חברת טרילדור מתמחה במעקות המסוגלים לעמוד בכל תנאי אקלים, בעלי רמת בטיחות גבוהה ועיצובים מרהיבים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך