מעקות – פרטים טכניים

חטיבת האלומיניום כוללת קו יצור של מעקות חוץ ופנים מיצירות אלומיניום במבחר דגמים ודוגמאות ייחודיים.

קו המעקות מיוצר מיצירות ופרופילי אלומיניום העוברים טיפולי שטח כימיים ונצבעים בצביעה אלקטרוסטטית בתנור, היוצרים יחדיו מוצר דקורטיבי ואיכותי שאינו מחליד ואינו מצריך טיפול, האלומיניום מאז ומתמיד נחשב לחומר מעולה, תכונותיו המופלאות של משקל נמוך, חוזק וכמובן עמידות גבוהה מול התחמצנות מאפשרים ליהנות משילוב של תכונות מופלאות ועיצובים מרהיבים .

  • המוצרים, הפרופילים והמחברים עשויים מאלומיניום עד הפרט האחרון ועוברים תהלים צביעה בתנור

  • התוצאה: מעקות וגדרות דקורטיביות וחזקות המוגנות לחלוטין בפני חלודה.

  • עיצוב המעקות הינו גמיש והלקוח יכול להרכיב את הדוגמא המבוקשת על ידו מתוך מגוון האלמנטים שאנו מציעים .
מעקה הייטק

היופי והאופי של מעקות למרפסת

בבתי הקומות של פעם הייתה אחידות משעממת בכל – אותה חלוקה פנימית של הדירה, אותם תריסים, אותן מרצפות, אותן דלתות ואותם מעקות ברזל פשוטים ואחידים בכל מרפסות השכונה. במסגרת התפתחות הביטוי האישי והאינדיבידואליזם, ניתן למצוא היום בכל בניין דירות בחלוקה פנימית שונה, ובמראה שונה, מבפנים ומבחוץ, ובכלל זה גם צורת מעקות המרפסות. היום כל אחד יכול לבטא את עצמו באופן מלא גם בעיצוב הדירה, ואפילו הפרטים הקטנים כמו צורת המעקה, החומר ממנו הוא עשוי ועיצובו, נבחרים בקפידה על ידי בעל הדירה בכדי להתאם בדיוק לטעמו. 

חומרים ועיצובים של מעקות למרפסת

אז פעם, כמו שאמרנו, היה הברזל האפור, או החום לעיתים, שקיבל צורה מרובעת ואחידה לכדי מעקות למרפסת. אחר כך היה ברזל שחור ומעוגל, עם אלמנטים קישוטיים, אבל עדיין – אחיד (או כמעט אחיד) לכולם. היום, מגוון החומרים והצורות הוא כמעט אינסופי – ברזל, זכוכית, אלומיניום, שיש, עץ, בטון… מעוגל או מרובע, עם פיתוחים או בלי, אטום או שקוף… ועוד ועוד, כיד הדמיון הטובה עליכם.  כטווח העיצובים כך טווח המחירים כמובן.

איפה קונים ואיך מתקינים מעקות למרפסות?

גם אם אתם יודעים מראש איזה מעקה תרצו, וגם אם אתם עדיין מתלבטים, כדאי לפנות לאנשי מקצוע בתחום  בכדי שיסייעו לכם בהתאמת החומר, למשל, לתנאי הסביבה, יחשפו אתכם לסגנונות שונים ואפשרויות עיצוב שונות למעקות, ויבצעו את ההתקנה בצורה מקצועית ובטיחותית. חברת טרלידור היא חברה בינלאומית הפועלת בישראל כבר 25 שנים, ולה סניפים ברחבי העולם. רמת המקצועיות של החברה ואיכות השירות המוקפדת שלה, הופכים אותה לבחירה הראשונה בכל הקשור לייצור והתקנת מעקות למרפסות.מהם הפרמטרים המשפיעים על מחיר מעקה למרפסת? המדריך

עומדים להיכנס לדירה חדשה מהניילונים וצריכים להתקין במרפסת מעקה? או שמא אולי הנכם משפצים את הבית ורוצים לחדש ולרענן את הנראות של המרפסת? בין כך ובין כך, סביר להניח שתהיו מעוניינים לקבל תמונה כללית על סוגי המעקות הקיימים בשוק וטווח המחירים.

אנשי הצוות המקצועי מבית קבוצת טרלידור מציינים כי מחיר מעקה למרפסת מהווה נגזרת של מגוון פרמטרים כגון סוג המעקה (אלומיניום, זכוכית או ברזל), צורת המעקה והסגנון העיצובי.

המחיר מושפע גם מהתהליך הכימי שעובר חומר הגלם במהלך הייצור להארכת תוחלת החיים של המוצר (תהליך זיקון לחיזוק והקשחת החומר, גלוון קר או חם למניעת החלדה, צביעה אלקטרוסטטית בתנור או בריסוס והתזה), מורכבות עבודת ההתקנה וכן הלאה.

מעקות המשולבים בזכוכית

אחד מסוגי המעקות הנפוצים ביותר בישראל הוא מעקה מזכוכית. מדובר במעקה עם פרופילים מאלומיניום שמותקנים מעליהם לוחות זכוכית. מחיר מעקה למרפסת המשולב בזכוכית נע בטווח שבין 2,500 – 1,500 שקלים למטר רבוע, ומושפע בעיקר מסוג הזכוכית עובייה ומידת שקיפותה.

בעידן שבו אנו חיים כיום, ניתן למנות מגוון סוגים של זכוכיות, שחלקם פרי פיתוח טכנולוגי מתוחכם. יחד עם זאת, על פי תקן ישראלי 1099 חלק 1.1 המתמקד בזיגוג בבניינים, מחויבת זכוכית להיות מחוסמת או רבודה (טריפלקס) ובעובי שאינו פחות מ- 10 מילימטרים.

זכוכית מחוסמת הנה זכוכית שעוברת בתהליך הייצור חימום בטמפרטורה גבוהה במיוחד לצורך הגברת חוזקה ועמידותה. זכוכית רבודה מורכבת משתי שכבות המודבקות אל זו באמצעות דבק פלסטי חזק, מה שמונע את התפזרות הרסיסים לכול עבר במקרה של התנפצות.

מעקות מברזל ואלומיניום

באופן כללי, מחיר מעקה למרפסת שהותקנה בו זכוכית רבודה יהיה גבוה מעט יותר בהשוואה לזכוכית מחוסמת. כמו כן, ככול שהזכוכית עבה יותר, כך מתייקרת עלות ההתקנה בטווח שבין 300 – 100 שקלים למ”ר. אלומיניום וברזל מהווים, כאמור, סוגים אחרים של חומרים המשמשים לייצור מעקות למרפסת.

המחירים של מעקות מברזל נעים בטווח שבין 1,200 – 900 שקלים למטר רץ, ואילו מחיריהם של מעקות מאלומיניום גבוהים בכ- 100 עד 150 שקלים למ”ר. עם זאת, לאלומיניום יתרון ברור ביחס לברזל מעצם העובדה שאיננו מחליד, פרט משמעותי בעיקר כשמדובר במבנים הממוקמים בסמיכות לים.

פרמטרים נוספים המשפיעים על מחירי המעקות ממתכת הם צורת המעקה (המעקה ישר, מעקה בטן או מעקה קופסה), הסגנון העיצובי, אופן הצביעה, גובה הקומה שבה הוא מותקן והאמצעים הנדרשים להרמת המעקה אל המרפסת (מנוף הרמה, מנוף זרוע וכדומה).

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך