מתלבטים בין מרקיזה לסוכך קבוע? כול מה שכדאי לדעת על פתרונות הצללה

מתלבטים בין מרקיזה לסוכך קבוע? בכול הקשור לקיץ הישראלי, אין עוררין בדבר חשיבותם ונחיצותם של פתרונות ההצללה, ובשנים האחרונות נעשה בהם שימוש הולך ומתרחב, ובפרט על רקע רפורמת הפרגולות שפישטה את ההליכים הביורוקרטים שהיו נדרשים עד אז לצורך התקנתם.

ניתן לפגוש כיום פתרונות הצללה מסוגים שונים בגינות וחצרות, גגות ומרפסות, כמו גם חלונות, חניות לרכב ושטחים מסחריים וציבוריים רבים כגון מסעדות, פארקים, גנים ציבוריים וכן הלאה.

אנשי הצוות המקצועי מקבוצת טרלידור מציינים שפתרונות ההצללה נחלקים לשתי קטגוריות בולטות: סוככים ופרגולות. ההבדל העיקרי בין שתי הקטגוריות הללו נוגע לכך שהפרגולות מוגדרות בחוק כמבנה קבוע בעוד שהסוככים ניתנים לקיפול וסגירה.

פרגולת הצללה מאלומיניום

רפורמת הפרגולות

מקבוצת טרלידור מדגישים שרפורמת הפרגולות מעניקה פטור מהיתר בניה תחת מגבלות מסוימות (מבנה מחומרים קלים, הקמה מעל הקרקע או גג המבנה בלבד, שטח מרבי של רבע משטח הקרקע או הגג או 50 מ”ר לכול היותר ועוד), לפיכך מוטב לברר את כול הפרטים והדרישות מול העירייה או הרשות המקומית בטרם רכישת פרגולה.

התקנת סוככים, לעומת זאת, איננה מצריכה היתר בניה, והיא בדרך כלל גם זולה ופשוטה יותר. ככלל, בהגיענו לבחור בין פתרון הצללה כזה או אחר, כדאי לתת את הדעת למספר פרמטרים כגון מיקום ההתקנה (במרפסת, בגינה, מעל לגג, מעל לחלון וכדומה), ייעודו העתידי (לצורכי הצללה בלבד או גם להגנה מפני הגשם), טכניקת הקיפול (קיפול ידני או חשמלי), שטח הכיסוי הנדרש, טווח המחירים שמוכנים להקצות לצורך זה ועוד.

ההבדלים בין הסוככים שונים

ההתייחסות לכלל הפרמטרים הללו עשויה לסייע בבחירת פתרון ההצללה המותאם ביותר לצרכים הפרטניים. קטגוריית הסוככים הנה נרחבת ומונה, בין היתר, סוככי מרקיזה, סוככי זרועות, מסילות וסוככים קבועים.

סוכך המרקיזה מותאם בעיקר לחלונות ומרפסות, היות ושטח הכיסוי שלו הוא לכל היותר 1.5 מטרים. במקרה שפתרון ההצללה מיועד למרפסות שמש רחבה, אזי סוכך הזרועות יכול להוות פתרון מתאים, מאחר ואין לו הגבלה לגבי שטח הכיסוי. עם זאת, ההצללה שמספק סוכך הזרועות מוגבלת לחלק העליון בלבד והוא נוטה להתפרק במשבי רוח וממטרים עזים.

סוכך המסילות מותאם לגינות וחצרות, פטיו ומרפסות גדולות ומאפשר הצללה מכל הכיוונים, בעוד שהסוכך הקבוע איננו ניתן לקיפול, לכן נהוג להשתמש בו במקומות המצריכים הן הצללה והן מיגון מפני גשם לאורך כל השנה.

טרלידור מביאה את הפתרון להצללה והוא פרגולה קבועה, פרגולה עשוייה מאלומיניום העומדת כל הסטנדרטים לפתרון הצללה מושלם.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך