סורגים שקופים – “להיות עם ולהרגיש בלי”

עד כה לא הייתה כל דרך להפוך את התחושה הנוגעת להתקנת סורגים בבית לנעימה במיוחד, היות והסורגים מעלים בקרבנו אסוציאציות שליליות של מחנק, אי נוחות, היעדר חירות, כליאה בכלוב או בית כלא ועוד לא מעט תחושות מטרידות נוספות.

עם זאת ועל אף שמדובר בפתרון מאוד בלתי נעים ובלתי אסתטי, המציאות מאלצת אותנו לעשות בהם שימוש, שכן, בסופו של דבר, זהו אחד מאמצעי המיגון והבטיחות היעילים וההכרחיים ביותר, ואם בעבר היוו הסורגים מברזל אלטרנטיבה יחידה, הרי שכיום מציע השוק חלופות הרבה פחות גסים ואגרסיביים אך יעילים ובטיחותיים במידה לא פחותה- הסורגים השקופים.

סורגים שקופים הם סורגים העשויים מחומר המכונה “פוליקרבונט”, שהנו פולימר תרמו פלסטי שפותח על ידי חברה גרמנית בשנת 1953.

סורגים שקופים

הפתרון מושלם הן בהיבט האסתטי והן בהיבט הפונקציונלי

אנשי המקצוע של חברת טרלידור, חברה בינלאומית מובילה המתמחה בייצור מוצרי מיגון שונים, מציינים שמגמת השימוש בסורגים שקופים הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות בארץ ובעולם, שכן מדובר בפתרון מושלם הן בהיבט האסתטי והן בהיבט הפונקציונלי, מהסיבה שהפוליקרבונט שממנו עשויים הסורגים הללו מתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד בפני שבירה וחום גבוה.

 

זאת ועוד, הפוליקרבונט שוקל כמחצית ממשקל הזכוכית וניחן ביכולת בידוד אקוסטית ובשקיפות מעולה המאפשרת ל-90% מהאור לעבור דרכו. השקיפות הכמעט מוחלטת מאפשרת ניצול מלא של כל גודל מפתח החלון לצורך תצפית שקופה ונקייה בקונספט של “להיות עם ולהרגיש בלי”.

 

הסורגים השקופים מתאימים בהחלט להתקנה במשרדים, בחדרי ילדים ובכל פתח שבו מעוניינים לספק הגנה מפני נפילות ובה בעת גם לצפות בנוף הפתוח ובשקיפות כמעט מלאה מבלי לחוש את המחנק ואי הנוחות שמקנים סורגי הברזל.

 

הפרמטרים שחשוב לבדוק בטרם רכישת סורגים שקופים

מחברת טרלידור מדגישים שבטרם רכישת סורגים שקופים חשוב לבדוק שהסורגים אכן מצופים בשכבת הגנה כנגד שריטות וכנגד קרינת UV למניעת הצהבתם במשך הזמן. כמו כן, יש לוודא שקצוות הפנלים עברו ליטוש להבטיח שהם אינם חדים ואינם מסכנים את מי שנוגע בהם.

 

פרטים נוספים שכדאי לוודא מתייחסים לעובי הפנל של הסורגים, לעמידה בתקן של מכון התקנים בנוגע לעמידה בעומס המינימלי של 65 ק”ג ולמרווחים שבין הפנלים שאמורים למנוע כל אפשרות למעבר ראש אדם דרכם.

 

הסורגים השקופים מבית טרלידור עשויים מפסי פוליקרבונט בעובי של 10 מ”מ וברוחב פס של 50 מ”מ, כשהמרחק בין הפסים הוא 90 מ”מ. הסורגים מעניקים ביטחון מלא מפני נפילות של ילדים ובה בעת גם מאפשרים צפייה בנוף ללא כל הפרעה. זמן ההספקה של הסורגים הוא מיידי עם אחריות יצרן ל-5 שנים.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך