פרגולה בכל פינה

פרגולה בכל פינה

פרגולה היא השם הלועזי לסככה, שכמו במקרים רבים אחרים השתרש בעברית לכדי ביטוי ספיציפי. במקרה של סככות וסוככים, המילה “פרגולה” משמשת לתיאור סככה מקורה ומעוצבת והיא נחשבת לפתרון המיטבי להצללת מקומות פתוחים כמו חצרות ומרפסות. תעשיית הפרגולות הולכת ומשתכללת וכיום ניתן למצוא פרגולות בכל מיני צורות, מכל מיני חומרים, ואפילו פרגולות ניידות. מומחי חברת טרלידור, חברה בינלאומית מובילה בייצור מוצרי אלומיניום שונים, מסבירים על יתרונותיה של הפרגולה.

מחסה משמש וגשם

כאמור, הפרגולות מהוות פתרון אידיאלי להצללת שטחים פתוחים ללא סגירתם. העיצוב המודרני של הפרגולות מאפשר להן להיות גם אלמנט דקורטיבי ועיצובי של ממש, ושני יתרונות אלה יחד הפכו את הפרגולות לנפוצות מאוד בישראל שטופת השמש. הפרגולות יכולות לשמש לא רק כמחסה נגד השמש אלא גם כמגן מפני גשם בחורף, ולהרחיב את השימוש בשטח על פני כל עונות השנה. למעשה, הפרגולות הפכו לפתרון כל כך מקובל עד כדי כך שהן משמשות לא רק בבתים פרטיים אלא גם בגינות ציבוריות, מעל ספסלי ישיבה, לרווחת הציבור.

פרגולה דגם פרופילים

הורדת הטמפרטורה

בקיץ, כמובן שבצל הפרגולה תמיד יהיה נעים יותר מאשר בשמש הקופחת. אם נשתול צמחיה בסמוך לפרגולה, כמו עצים או צמח מטפס, הטמפרטורה עוד קצת. כאשר מצמידים פרגולה לקיר הבית ביציאה החוצה, לחצר

או למרפסת, גם הטמפרטורה בתוך הבית יכולה לרדת מעט ולהקטין את הצורך בקירור בקיץ. הקירור יידרש במשך פחות ימים בשנה, פחות שעות ביום, ובעוצמה נמוכה יותר, כך שגם החיסכון הכלכלי מובטח.

 עיצוב

פרגולות האלומיניום מאפשרות עיצוב כמעט בלתי מוגבל. לאלומיניום מספר יתרונות בלתי מבוטלים – הוא קל, חזק, גמיש ונוח לעיצוב. האלומיניום מאפשר לעצב פרגולות עגולות, גליות, אלכסוניות ועוד. קלות חיבורו של האלומיניום לקיר וקלות משקלו מאפשרים לחבר סוככים במקומות שונים מעבר למרפסת או לפינת הישיבה בחצר, כמו מעל חבלי הכביסה, כהכנה לסוכה, ועוד. 

ייעוץ מקצועי

בכדי ליהנות מהפרגולה ולנצלה בצורה האופטימלית מומלץ להיעזר באנשי מקצוע לבחירת המיקום של הפרגולה, לעיצובה, להכנתה ולהתקנתה. היעזרות באנשי מקצוע לאורך התהליך תאפשר לכם להתקין פרגולה המתאימה בדיוק לצרכיכם, שתשרת אתכם בצורה טובה לאורך שנים רבות ולהימנע מעוגמות נפש שונות שעשויות להיגרם.

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

בואו ליצור איתנו את הפרוייקט הבא שלכם

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך